به‌روز شده در: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۶
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
آیا این نوع از رفتار، در راستای دامن زدن به اعتراضات مردمی و بالابردن سطح عصبانیت و خشم آنها نیست؟ آیا این دولت ضعیف که دارای کمترین پایگاه اجتماعی است، توان پاسخگویی به تبعات ناشی از تصمیمات در حال اتخاذ خود را دارد؟
"خیبرآنلاین" - هنوز چند ساعتی از ارایه بودجه ی پرحرف و حدیث سال 98 توسط دولت روحانی به مجلس لاریجانی نگذشته است که ابهامات و سوالات بسیاری پیرامون آن در رسانه ها مطرح شده است.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، کشور با سوءمدیریت جماعت غربزده ی سازشکاری که با فریب افکار عمومی به قدرت رسیده، در بی سابقه ترین رکود تورمی قرار دارد؛ کسب و کارهای مختلفی به تعطیلی کشیده شده، اجناس و مایحتاج مردم به صورت روزانه و بعضا ساعتی تعیین قیمت می شود و هیچگونه ثبات اقتصادی در شرایط فعلی حکمفرما نیست؛ اما همزمان، افراد ناکارآمد ولی پرمدعا که در درون باند خود نیز دچار انواع تفرقه و تشتت و جدایی شده اند، بی توجه به آنچه که بر کشور و ملت تحمیل کرده اند، همچنان نسخه های مردم آزاری برای اقتصاد ایران می پیچند.

نمونه ای از این موضوع را می توان در بودجه پیشنهادی دولت برای سال 1398 مشاهده کرد. جایی که بودجه دفاعی کشور به نصف تقلیل یافته اما بودجه نهاد ریاست جمهوری افزایش پیدا کرده است!

اما آنچه که موضوع این مطلب است، به اظهارات عجیب و اعصاب خردکن محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه دولت روحانی، در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه 2 سیما بازمی گردد. او در پاسخ به سوال مجری درباره چگونگی محاسبه مالیات سال 98 اعلام کرد: "درآمدهای مالیاتی در بودجه سال آینده 11 درصد رشد خواهد داشت"! نوبخت البته این اعتراف را به زبان آورد که 50 هزار میلیارد فرار مالیاتی در کشور وجود دارد!

رئیس سازمان برنامه و بودجه در توجیه چرایی افزایش مالیات در شرایط وجود رکود شدید، به آمار و ارقام اقتصادی و... اشاره کرد و اصرار داشت این موضوع را به مخاطب بفهماند که چون آمار اعلام شده توسط او همه چیز را مثبت نشان می دهد(!) پس باید مالیاتی که از مردم و کسبه و بازار گرفته می شود، را افزایش داد!

اگرچه این سخنان با شعارهای انتخاباتی حسن روحانی که ادعا کرده بود "معیار اصلی تورم جیب مردم است نه بانک مرکزی و مرکز آمار"، در تضاد کامل است، اما حتی یک عقل اقتصادی مختصر و چند روز زندگی با عامه مردم، به ویژه کاسبان خرد، این حقیقت را برای تصمیم گیران مشخص می کند که شرایط اقتصادی کنونی کشور هرگز ظرفیت چنین تصمیمات اعتراض برانگیزی را ندارد.

دولت چگونه می خواهد از مغازه دارانی که به دلیل رکود و به هم ریختگی بازار اقتصادی هر روز بر تعداد تعطیل‌شده‌های آنها افزوده می شود، 11 درصد مالیات اضافه بر سال جاری دریافت کند؟ همچنین، در شرایطی که انواع مایحتاج مردم از قبیل مسکن، پوشاک، مواد غذایی و... بدون هیچگونه نظارت موثر، قیمت های لحظه ای به خود گرفته اند، با کدام منطق می تواند از حقوق کارمندان و... 11 درصد مالیات بیشتر از سال 97 کسر کند؟ این ماجرا برای تولیدکنندگانی که با انواع مشکلات در حال جدال هستند، نیز به شکل جدی تری صدق می کند.

آیا این نوع از رفتار، در راستای دامن زدن به اعتراضات مردمی و بالابردن سطح عصبانیت و خشم آنها نیست؟ آیا این دولت ضعیف که دارای کمترین پایگاه اجتماعی است، توان پاسخگویی به تبعات ناشی از تصمیمات در حال اتخاذ خود را دارد؟

جالب اینجاست که غربگرایان سازشکار خود به فرار مالیاتی 50 هزار میلیاردی معترف هستند، اما شجاعت اعتراف به ناتوانی در دریافت آن را ندارند و به جای فشار به سرمایه داران زالوصفتی که به ملت و دولت و کشور بدهکار هستند، می خواهند بساط زندگی مرفه آنان را با جیب مردم عادی کوچه و خیابان فراهم کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: