به‌روز شده در: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۶
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۴۴۶۵
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰
سریال استعفا به جای پاسخگویی
جالب اینجاست که همیشه هم از مردم و کشور و انقلاب طلبکار بوده و ژست اپوزیسیون نیز به خود می‌گیرند!
"خیبرآنلاین" - وزیر میلیاردی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استعفا داده است و چند وقت است از حضور در جلسات هیات دولت سر باز می زند!

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، در اوج جنگ اقتصادی دشمنان ایران و در برهه ی افزایش مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم به دلیل سوءمدیریت و ناکارآمدی مسئولان غربزده و سازشکار، هر روز یک حاشیه سازی جدید و هزینه تراشی برای افکار عمومی نیز در حال شکل گیری است.

در تازه ترین نمونه از این دست، خبر استعفای قاضی زاده هاشمی وزیر میلیاردی بهداشت، رسانه ای شده است؛ استعفایی که علت آن با نحوه بودجه ریزی سال 98 ارتباط دارد و بسیاری، آن را چماق وزیر معلوم الحال برای اخد بودجه درخواستی تحلیل کرده اند.

هرچه هست، حالا سریال استعفا (بخوانید فرار از پاسخگویی) از سوی این جماعت در حال تکرار است؛ سریالی که قسمت های نخست آن در دهه 60 و 70 آغاز شد و تا هم اکنون ادامه دارد.

یک روز در اوج جنگ تحمیلی نظامی، نخست وزیر وقت (میرحسین موسوی) اعلام استعفا نمود و بدون توجه به شرایط خاص آن دوره، تلاش کرد با این اقدام، امتیازات بیشتری کسب کند.

روز دیگر، محمد خاتمی که در مصدر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تکیه زده بود، به بهانه ی خواب و رویایی که دیده بود، از این جایگاه استعفا داد.

چند ماه قبل، عباس آخوندی که پرونده عملکرد حضور 5.5 ساله اش در وزارت راه و شهرسازی مملو از اعتراض و انتقاد بود (شبیه سالهای وزارت قبل از این او) به جای پاسخگویی و قبول مسئولیت آنچه که مرتکب شده و آنچه که از اجرای آن شانه خالی کرده، استعفا داد.

این روزها هم نوبت به وزیر سرمایه دار دیگری رسیده است که پس از به شکست کشاندن طرح تحول سلامت و انداختن نظام اقتصادی کشور در چاهی که بدون پشتوانه برای طرح مذکور طراحی شده بود، به جای پاسخگویی، چماق استعفا را بلند کرده که یا پول بیشتری به مجموعه ی من اختصاص می دهید، و یا خداحافظ!

ظاهرا این روش، تبدیل به یک رویه برای این طیف شده است؛ کوتاهی، سوءمدیریت، غصب مسئولیت بدون داشتن صلاحیت های لازم، به چالش کشاندن نظام و انقلاب با رفتار دون شان مسئول جمهوری اسلامی، ناراضی تراشی مردمی به دلیل ناکارآمدی، اقدامات نابجای متعدد، و در نهایت با طلبکاری و گردن کلفتی: استعفا!

این مجموعه حداقل بیش از 32 سال از 40 سال پس از پیروزی انقلاب را در قبضه قدرت خود داشته اند و آنچه که امروز در عرصه کشور قابل مشاهده است، خروجی عملکرد آنان است. 8 سال نخست وزیری میرحسین موسوی، 8 سال دولت هاشمی رفسنجانی، 8 سال دولت خاتمی، تاکنون 6 سال دولت روحانی و نیز، سال های ابتدایی انقلاب و دولت بازرگان و...

جالب اینجاست که همیشه هم از مردم و کشور و انقلاب طلبکار بوده و ژست اپوزیسیون نیز به خود می گیرند!

آیا روزی نوبت به پاسخگویی این جریان، محاکمه و بازخواست آنان خواهد رسید یا همچنان با پروپاگاندای رسانه ای و کانال های تلگرامی و رسانه های مکتوب زنجیری و... اذهان عمومی را دچار تحریف و انحراف و فریب قرار می دهند و هر دوره، تحت نام و عنوانی جدید اما با همان مشی دهها ساله ی قبلی، باز هم گلوگاه های قدرت و ثروت را در چنبره ی خود قرار داده و از انقلاب و ملت سواری خواهند گرفت؟!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: