به‌روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
ادامه‌ی این روند، به ویژه در بزنگاه‌هایی که با رای مستقیم مردم صورت خواهد گرفت، می‌تواند تحولات بسیاری را برای آغاز چله‌ی دوم انقلاب در پیش روی ملت ایران قرار دهد
"خیبرآنلاین" - انقلاب اسلامی در حال آماده شدن برای برپایی جشن بزرگ 40 سالگی است و رسیدن به سن بلوغ، سردمداران نظام، به ویژه امام خامنه ای عزیز را به فکر نوسازی ساختار و ترکیب و دمیدن روح تازه ای در انقلاب برای آغاز چله ی دوم انداخته است.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، همزمان با روی کارآمدن پیرترین و خسته ترین دولت تاریخ انقلاب (دولت حسن روحانی) که البته بنا بر علل مختلف و از سوی مردم برگزیده شده است، اما با توجه به آثار زیانبار بسیاری که از جانب این دولت به ملت وارد شده و نیز، با عنایت به احتیاج کشور و انقلاب به هوای تازه، مسیر جوانگرایی انقلابی در ساختارهای اصلی حاکمیت آغاز شده و همچنان در حال ادامه است.

این مسیر که با پیگیری مضاعف قانون منع به کارگیری بازنشستگان اوج گرفت و علیرغم همه ی سنگ اندازی ها و دورزدن های قانون، اما منجر به بازشدن روزنه های امید متعددی برای جوانان شد، حالا با انتصابات پیاپی از جانب ولی امر مسلمین، مسیر جدی تری به خود گرفته است.

به آمار زیر توجه کنید:

- سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی در تاریخ 30 مردادماه 1396 و در حالی که 58 ساله بود، جایگزین سرلشکر عطاءالله صالحی 68 ساله در فرماندهی کل ارتش شد.

- حجت الاسلام مصطفی رستمی در سن 46 سالگی در تاریخ 12 شهریورماه 1397 جایگزین حجت الاسلام محمد محمدیان 55 ساله در نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها شد.

- حجت الاسلام محمد قمی در 38 سالگی و در تاریخ 28 مرداد 97 جایگزین حجت الاسلام سید مهدی خاموشی 56 ساله در ریاست سازمان تبلیغات اسلامی شد.

- حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری در سن 53 سالگی و در تاریخ 16 دیماه 1396 جایگزین حجت الاسلام سید رضا تقوی 71 ساله در ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه شد و در دیماه 97 نیز حکم امام جمعه موقت تهران را دریافت کرد.

- سید پرویز فتاح در 54 سالگی و در تاریخ 16 فروردین 94 جایگزین سید رضا نیری 80 ساله در ریاست کمیته امداد امام خمینی(ره) شد.

- آیت الله صادق لاریجانی در 58 سالگی و در تاریخ 9 دیماه 1397 جایگزین مرحوم آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی 70 ساله در ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام شد.

- حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در 55 سالگی و در تاریخ 17 اسفندماه 94 جایگزین مرحوم آیت الله واعظ طبسی 80 در تولیت آستان قدس رضوی قرار گرفت.

- و...

به لیست فوق، انتصاب نمایندگی های ولی فقیه در استان های مختلف طی یک دو سال اخیر را باید اضافه کرد و نیز، کاهش معدل سنی ترکیب مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای عالی انقلاب فرهنگی.

سیر انتصابات نشان می دهد که جوانگرایی انقلابی در ساختار جمهوری اسلامی از بالا آغاز شده است و ادامه ی این روند، به ویژه در بزنگاه هایی که با رای مستقیم مردم صورت خواهد گرفت، می تواند تحولات بسیاری را برای آغاز چله ی دوم انقلاب در پیش روی ملت ایران قرار دهد.

افرادی با تفکرات نو، انقلابی، باانگیزه، پرنشاط، جوان، فارغ از ملاحظه کاری های مرسوم میان کهنسالان، آشنا با علم روز و متناسب با بافت حداکثری جوانان کشور که امیدها برای حل مشکلات و فراهم شدن تسهیلات برای زندگی مادی - معنوی هرچه بهتر برای ایرانیان را زنده خواهند کرد.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
0
0
نظام در ریل جوانگرایی است؟ همانطور که شوروی در ریل جوانگرایی افتاد و با آوردن امثال کورباچف به مقامات بالا کار خودش را تمام کرد.
این حوانان هی کدام نیروهای اصیل انقلابی و بسیجی نیستند.یا صرفا فرزندان و دامادهای همان اربابات قدرت قبلی هستند و یا کاسه لیسان مقامات قبلی.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: