به‌روز شده در: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
تنش بین 2 عضو بسیار مهم کابینه بالا گرفته است، با این حال رئیس‌جمهور در این زمینه سکوت کرده و طرف هیچکدام را نگرفته است
"خیبرآنلاین" - کابینه دوازدهم در حالی وارد دومین سال فعالیت خود می‌شود که به‌نظر می‌رسد هنوز رنگ آرامش به خود نگرفته است.

به گزارش تسنیم، پس از استعفای آخوندی از وزارت راه به‌دلیل اختلاف دیدگاه با روحانی، حالا نوبت به قاضی‌زاده هاشمی رسیده است؛ وزیر بهداشتی که از پس از پایان کار دولت یازدهم گفته بود علاقه‌ای برای ادامه کار در دولت دوازدهم ندارد و ترجیح می‌دهد به طبابت برود.

قاضی‌زاده هاشمی باز هم ساز رفتن از دولت را زده و این بار در تصمیمش جدی است،‌ او حتی جلسه‌ای 90 دقیقه‌ای با معاونانش برگزار و از آنان خداحافظی کرده است. علت استعفایش عدم تخصیص بودجه مناسب برای طرح تحول سلامت اعلام شده است. او محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، را هدف قرار داده و معتقد است که این سازمان در آن حدی که انتظار است، وزارت بهداشت را حمایت نمی‌کند و حتی پاداش بازنشستگان این وزارتخانه را نمی‌دهد.

بر همین اساس روز گذشته پس از پایان جلسه هیئت دولت خبرنگاران منتظر طرف دیگر دعوا بودند؛‌ محمدباقر نوبخت به‌میان خبرنگاران آمد تا خود و سازمان خود را از اتهاماتی که مسئولان وزارت بهداشت متوجهش کردند، مبرّا کند.

توپ نوبخت پُر و پُرگلایه بود. او در واکنش به اظهارات اخیر وزیر بهداشت اینگونه گفت:‌ "این‌طور نباشد که برخی مشکلات را به گردن دیگران بندازند؛ تا وقتی آقای دکتر ربیعی زحمتکش بود، مشکلات را به گردن ایشان می‌انداختند و سازمان بیمه سلامت را که کندند بردند زیر نظر وزارت بهداشت، حالا می‌خواهید ما هم مستعفی بشیم و سازمان برنامه و بودجه را هم بکنید؟!"

قاضی‌زاده هاشمی از 24 مرداد 92 وزیر بهداشت است،‌ حضور او در وزارتخانه بهداشت با حاشیه‌های مختلفی همراه بوده،‌ عمده‌ترین حاشیه‌های او بر سر طرح تحول سلامت است، طرحی که موافقان و منتقدان زیادی هم دارد اما او مُصرّ بر اجرای این سیاست است. او حالا بر سر بودجه این طرح با محمدباقر نوبخت به اختلاف خورده و به همین دلیل از مسئولیت خود استعفا داده است. حالا رئیس‌جمهور درباره سرنوشت او و ماندن یا نماندنش در این وزارتخانه  تصمیم می‌گیرد.

تنش بین 2 عضو بسیار مهم کابینه بالا گرفته است، با این حال رئیس‌جمهور در این زمینه سکوت کرده و طرف هیچکدام را نگرفته است. هرچند محمود واعظی رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور، روز گذشته به‌صورت ضمنی از وزیر بهداشت حمایت کرد و گفت رئیس‌جمهور تاکنون در برابر تصمیم قاضی‌زاده هاشمی مقاومت کرده است.

ظاهرا رئیس‌جمهور درخصوص سرنوشت وزارتخانه بهداشت تا پایان هفته تصمیم نهایی را می‌گیرد و تاکنون نیز با استعفای قاضی‌زاده موافقتی نکرده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: