به‌روز شده در: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
اینکه در چهلمین سال انقلاب، اقدام کوچک یک امام جمعه اینچنین در بوق و کرنا شده است، نشان می‌دهد بسیاری از صاحب منصبان طی سال‌های گذشته رفتاری برخلاف توصیه و عرف اسلامی داشته‌اند
"خیبرآنلاین" - اولین حضور حجت الاسلام حاج علی اکبری در قامت امام جمعه موقت تهران همانگونه که پیش بینی می شد، خبرساز شد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، خبرها چند نقطه ی متمایز را تحت رصد قرار داده بودند: جوانی حاج علی اکبری، حذف نرده های میان مسئولان و مردم به توصیه ی وی، حضور امام جمعه در میان مردم و ورود به مصلی از در عمومی و همراه با نمازگزاران.

درباره موارد فوق نکاتی مطرح است که بیان آنها در این فضای جوزده خالی از فایده نیست.

اگرچه برای خطیب نمازجمعه، لزوما سن جوانی نمی تواند یک امتیاز محسوب شود، چرا که فعالیت عمرانی و شبانه روزی ندارد؛ اما فراموش نشود که فردی با سن نزدیک به 55 سال جوان محسوب نمی شود. هرچند حاج علی اکبری همینک جوانترین خطیب جمعه ی پایتخت به حساب می آید، اما نباید سن جوانی را بالا کشید.

علیرغم این، انتخاب فردی دارای روحیه ی جوانی و آشنا به نحوه ی ارتباط با جوانان برای امامت جمعه تهران امری پسندیده و قابل تقدیر است.

موضوع بعدی به حذف 2 ردیف از نرده های موجود میان مردم و مسئولان باز می گردد. این اتفاق اگرچه به شدت مورد توجه قرار گرفت و حقیقتا نیز نکته ای تحسین برانگیز است، اما فراموش نشود که حذف 2 ردیف از نرده ها نباید به سقف مطالبات عدالت طلبان از نظام و مسئولان مبدل شود. اصولا باید آنانی که پایه گذار چنین بدعتی در صفوف مسلمین بودند، را مورد مواخذه قرار داد؛ و الا چنین اقدامی، ذات انقلاب اسلامی است و فتح الفتوح دانستن آن، انحراف در عدالتخواهی است.

عدالت طلبان باید دستورات 8گانه امام خامنه ای خطاب به سران قوا برای برخورد با مفسدان اقتصادی که در سال های آغازین دهه 80 شمسی صادر شد، را نصب العین خود قرار دهند و به تقابل جدی با اژدهای 7 سر فساد را سرلوحه ی کار خود قرار دهند؛ حذف نرده ها، کمترین و کوچکترین کار در این زمینه است که متاسفانه در بی عملی بسیاری از مسئولان ذیربط پیرامون اجرای عدالت، اینچنین برجسته و نمایان شده است.

رئیس جدید قوه قضاییه، هر کس که باشد، در احیای امید به اجرای عدالت وظیفه ی به مراتب سنگینی دارد.

آخرین موضوع مورد توجه رسانه ها درباره نمازجمعه اخیر تهران به حضور بی واسطه ی امام جمعه ی جدید میان مردم و نمازگزاران بازمی گردد. این اتفاق نیز با همه ی نکات مثبتی که دارد، اما بدیهی ترین توقع از یک کارگزار در نظام اسلامی است. اصولا انقلاب آمده بود تا آن خوی اشرافیگری و فاصله ی میان مسئولان با جامعه را حذف نماید و اینکه در چهلمین سال انقلاب، اقدام کوچک یک امام جمعه اینچنین در بوق و کرنا شده است، نشان می دهد بسیاری از صاحب منصبان طی سال های گذشته رفتاری برخلاف توصیه و عرف اسلامی داشته اند.

بنابراین، ضمن تقدیر و تشکر از انتصاب امام جمعه ای دارای روحیات جوانی و با ابراز خرسندی از اولین اقدامات وی در حوزه اختیاراتش، بازخوانی سقف و حجم مطالبات عدالتخواهان در چارچوب انقلاب اسلامی و عدم انحراف از اصول عدالت طلبی نکته ای است که باید مورد توجه قرار گیرد.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
0
0
دقیقا.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: