به‌روز شده در: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۶
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۴۶۷۲
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
این طرح باعث می‌شود لیست‌ها در مجلس حاکم شوند و حاکمیت لیست شکل بگیرد. مانند حضور نمایندگان مردم تهران در مجلس که از طریق لیست انتخاب شدند
"خیبرآنلاین" - سید حسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس، در ارزیابی اش نسبت به طرح استانی شدن انتخابات اظهار داشت: این طرح نیازمند برخی زیر ساخت‌ها است که در حال حاضر از این زیرساخت‌ها بی بهره هستیم.

به گزارش دانشجو، وی با بیان اینکه نماینده مجلس حلقه واسط میان مردم و حاکمیت است افزود: در حال حاضر مردم پناهگاهی به نام نماینده مجلس دارند که برای حل مشکلات شان به نماینده خود مراجعه می‌کنند.استانی شدن انتخابات این حلقه واسط میان مردم و حاکمیت را تضعیف می‌کند و در واقع نماینده را از ملت می‌گیرد.

نقوی حسینی تاکید کرد: با توجه به اینکه در استانی شدن انتخابات نماینده باید در سطح استان رای بیاورد تعهدی به مردم نداشته و خود را محتاج به رای مردم نمی‌بیند بنابراین این طرح با روح مردم سالاری و قانون اساسی مغایرت دارد و در عین حال حاکمیت زر و زور و تزویر را تقویت می‌کند.

نماینده مردم ورامین در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه نماینده باید در سطح استان رقابت کند به دامان قدرت و ثروت و بسیاری از ابزار‌های دیگر متوسل می‌شود بنابراین طرح استانی شدن انتخابات حاکمیت قدرت و نه حاکمیت مردم را تقویت می‌کند.

وی طرح استانی شدن انتخابات را در مجموع به نفع نظام، مردم و مجلس ندانست و یادآور شد: اگر زیرساخت‌های لازم فراهم بود، شاید استانی شدن انتخابات به کیفیت انتخابات کمک می‌کرد گرچه این موضوع هم 100% نیست چرا که این طرح باعث می‌شود لیست‌ها در مجلس حاکم شوند و حاکمیت لیست شکل بگیرد. مانند حضور نمایندگان مردم تهران در مجلس که از طریق لیست انتخاب شدند.

نقوی حسینی با طرح این پرسش که مگر در حال حاضر کیفیت نمایندگان ۳۰ نفره تهران که به صورت لیستی و حزبی انتخاب شده اند، خیلی بالا است؟ خاطرنشان کرد: از سوی دیگر با توجه به اینکه در لیستی انتخاب شدن حتی یک نفر هم از جریان مقابل به مجلس راه پیدا نمی کند، به نظر می رسد که انتخاب لیستی چندان واقعی نباشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: