به‌روز شده در: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
رئیس ستاد عتبات عالیات استان کرمان به مقاوم و ضد انفجار بودن گنبد جدید اشاره و ابراز امیدواری کرد‌: نوروز سال آینده گنبد جدید در حرم مطهر در کربلا نصب شود؛ ما معتقدیم آنچه تاکنون در این رابطه اتفاق افتاده هدایت و عنایت حضرت سیدالشهدا است.
"خيبرآنلاين" - علی مهاجری در بازدید مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان  از پروژه‌ی ساخت گنبد حرم مطهر امام حسین علیه السلام  ضمن ارائه‌ی گزارشی از چگونگی انجام کار گفت: سازه‌ی فلزی گنبد جدید حرم مطهر اباعبدالله الحسین سال ۹۴ در یک کارخانه‌ی دیگری ساخته و در محل فعلی ستاد که قبلا معراج شهدای کرمان بوده، نصب و طراحی آن آغاز شد. تلاش برای نصب گنبد جدید حرم امام حسین علیه السلام در نوروز ۹۸


به گزارش ميزان، رئیس ستاد عتبات عالیات استان کرمان به مقاوم و ضد انفجار بودن گنبد جدید اشاره و ابراز امیدواری کرد‌: نوروز سال آینده گنبد جدید در حرم مطهر در کربلا نصب شود؛ ما معتقدیم آنچه تاکنون در این رابطه اتفاق افتاده هدایت و عنایت حضرت سیدالشهدا بوده و ما یک پیچ را هم بدون عنایت آن بزرگوار نمی‌توانستیم جابه‌جا کنیم.

وی با بیان اینکه ما می‌خواستیم یک کار علمی و عقلی مبتنی بر معماری اسلامی و اصیل ایرانی انجام شود گفت: با توجه به جمعیت میلیونی که در ایام خاصی مانند عرفه، اربعین، عاشورا و دیگر ایام به سوی کربلا روان می‌شوند، باید کاری شایسته انجام می‌شد.

وی خاطر نشان کرد: گنبدی با وزن ۱۲۰۰ تن روی ستون‌های خشتی و آجری قرار داشت که تنها به معجزه شبیه بود و ما در گام اول در کنار ساخت گنبد که در کرمان انجام می‌شد، باید ستون‌های اطراف ضریح مطهر را هم بازسازی، مقاوم‌سازی و لاغر می‌کردیم که به لطف خدا و عنایت اباعبدالله علیه السلام این کار با هزینه‌ی کاملا ردمی انجام و ۶۵ درصد از حجم ستون‌های اطراف ضریح مطهر کاسته شد.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان کرمان با افزودن اینکه تا کنون بیش از دو هزار نفر نیرو به صورت تبرعی پای کار آمده‌اند؛ گفت: در این‌کار همه چیز حساب و کتاب دارد و هیچ چیزی اتفاقی نیست حتی مصالحی که استفاده می‌شود از هر جایی و هر کسی پذیرفته نمی‌شود؛ فرصت کمی مانده و این بساط در حال جمع شدن است و ما همچنان توفیق داریم در سامرا که خانه‌ی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف است کار را با تجهیز کارگاه شروع کنیم و در حرم امامین جوادین علیهم السلام در کاظمین هم کار شروع شده و ادامه دارد.

حجت الاسلام اسماعیل تدینی، مدیرکل اوقاف هم با بیان اینکه این کار‌ها را نمی‌توان در قواعد و فرمول‌های اداری تعریف کرد که چطور دل‌ها متوجه می‌شود و افراد به سمت این کار‌های زیبا کشیده می‌شوند؛ افزود: واقعا از دیدن این کار و دیدن خادمین مخلص دست‌اندرکار، روحیه و انگیزه گرفتم و نکته‌ی زیبا اینکه قریب به اتفاق کسانی که در این کار مشارکت مالی دارند، افراد متوسط جامعه و پائین‌تر هستند.

وی ادامه داد: ممکن است برخی خیال کنند که این کار‌ها با بودجه و اعتبار دولتی انجام می‌شود در حالی که همه‌ی این هزینه‌ها توسط مردم آن‌هم از قشر ضعیف و متوسط جامعه تامین می‌شود؛ اگر بتوانیم این روحیه را حفظ کنیم به نفع همه‌ی کشور است، ولی اگر روحیه‌ی دین‌مداری را از دست بدهیم مشکلات زیاد می‌شود و هر چه پول هزینه کنیم جواب نخواهد داد.

این مسئول تصریح کرد: سرمایه‌گذاری فقط در آب و جاده و صنعت و … نیست این هم یک نوع سرمایه گذاری است چنانچه امام حسین علیه السلام می‌فرماید من می‌خواهم علائم و نشانه‌های دین را که بر زمین افتاده به جایگاه خودش برگردانم و بعد عمران و آبادانی ایجاد کنم.

وی ایجاد شبهه در راستای بازسازی حرمین را تهاجم فرهنگی دانست که به منظور تخریب ذهن جوانان ما مطرح می‌شود، و در ادامه گفت: ما در جمهوری اسلامی به جغرافیای زمینی محدود نمی‌شویم و هر جایی که شعائر اسلامی باشد، ما هم هستیم تا ان‌شاءالله تمدن نوین اسلامی را در کل جهان داشته باشیم؛ نسیم معنوی اهل‌بیت (علیهم السلام) در شهر پیچیده است، حرمین شریف ائمه خط قرمز و از اصول کار ماست که باید آن‌ها را حفظ کنیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: