به‌روز شده در: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
تشکل‌های انقلابی دانشگاه کاشان با عنایت به مصالح امنیت ملی و فرمایشات رهبری معظم انقلاب اجازه نمی دهند که از دانشمندان و محققان ما درباره یک پیشرفت اساسیِ بومی و علمی بازجویی کنند و حد و حدود برای پژوهش‌های آنها تعیین کنند

بسمه تعالی

با بازرسى‌هاى غیرمتعارف هم بنده موافق نیستم؛ پرس‌وجوى از شخصیّت‌ها را هم به‌هیچ‌وجه قبول ندارم و موافق نیستم؛ بازرسى از مراکز نظامى را هم نمی پذیریم؛ همچنان که قبلاً هم گفتیم. (مقام معظم رهبری در دیدار مسئولان نظام-۹۴/۰۴/۰۲)

باخبر شدیم در تابستان امسال ماموران بازرسی آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای در اقدامی غیرمعمول و تعجب برانگیز از مراکز آزمایشگاهی بازرسی کرده و از تعدادی از دانشمندان پژوهشگر بازجویی کرده اند.

ریاست دانشگاه با علم به اینکه این کار در خلاف استقلال کشور است، با این بازرسان همراهی کرده و موضوع را نیز پنهان کرده اند.

این تفتیش از یک مرکز دانشگاهی و هم چنین پرس و جو از شخصیت‌های دانشگاهی اقدامی شگفت آور از سوی بازرسان آژانس انرژی اتمی یا بهتر بگوییم جاسوسان سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه است که نتیجه دیپلماسی سراسر ذلت و خفت این دولت بوده و نتایجی بدتر از این نیز به همراه دارد.

این بازرسی از یک مرکز آموزشی در کشور ما توسط بازرسان آژانس انرژی اتمی که قبلا هم شاهد خیانت آن‌ها در دادن اطلاعات دانشمندان هسته‌ای ما به دشمنان قسم خورده‌ی ما شد این هراس را ایجاد می‌کند که خدایی ناکرده باز هم شاهد به خطر افتادن امنیت دانشمندان و پژوهشگران با ارزش کشور باشیم.

به راستی چه کسی امنیت اساتید و دانشجویان پژوهشگر دانشگاه را پس از این بازرسی تامین می‌کند؟

اگر قرار باشد نخبگان ما به دلیل به کار بردن تنها یک کلمه با کاربرد مشابه در مقالاتشان در کشور خود تحت بازجویی قرار بگیرند، آنگاه دیگر استقلالی برای کشور باقی می‌ماند؟! این کار با امضای لایحه کاپیتولاسیون چه تفاوتی دارد؟! صد البته این واقعیت بر همگان روشن است که اساس نظام بازرسی‌های برجامیِ مورد تاکید غرب تکمیل پازل اطلاعاتی از مراکز و توانمندی‌های راهبردی، فناورانه و اقتدارآفرین کشور است، لکن پیش از هرکسی نهاد‌های ذیربط در کشور باید پاسخگوی چرایی باز شدن پای جاسوسان آژانس به فضا‌های دانشگاهی باشند.

مع الاسف هنگامی که بازرسان به همراه نماینده دانشگاه به آزمایشگاه‌ها مراجعه می‌کنند اعلام می‌کنند که از طرف شرکت کالا الکتریک که به مجتمع غنی سازی نطنز وابسته است، جهت بازدید از آزمایشگاه‌های دانشگاه آمده اند که این دروغ خود خیانتی قابل تامل است.

تشکل‌های انقلابی دانشگاه کاشان با عنایت به مصالح امنیت ملی و فرمایشات رهبری معظم انقلاب اجازه نمی دهند که از دانشمندان و محققان ما درباره یک پیشرفت اساسیِ بومی و علمی بازجویی کنند و حد و حدود برای پژوهش‌های آنها تعیین کنند.

ریاست دانشگاه کاشان و وزارت علوم تا آغاز دهه مبارک فجر مهلت دارند تا پاسخی قانع کننده به ما ارائه دهند در غیر اینصورت ما از مسئله استقلال دانشگاه و امنیت پژوهشگران این مرزوبوم کوتاه نیامده اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه کاشان
بسیج دانشجویی دانشگاه کاشان
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کاشان
جنبش عدالتخواه دانشجویی دانشگاه کاشان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: