به‌روز شده در: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امروز سه شنبه با پهپاد به مواضع نیروهای ارتش سعودی در منطقه عیسر حمله کردند.
"خیبرآنلاین" - یک منبع در نیروی هوایی ارتش و کمیته های مردمی یمن گفت: یگان پهپادی به محل های تجمع ارتش سعودی در ناحیه الربوعه در منطقه عسیر حمله کرد.

حمله پهپادی به مواضع سعودی‌ها در عسیر؛ محکومیت طمع ورزی متجاوزان به خاک یمن

به گزارش تسنیم، این یگان همراه با واحد توپخانه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز گذشته نیز عملیات مشترکی را علیه محل های تجمع مزدوران سعودی از جمله عناصر سودانی در شرق کوه وعوع در منطقه عسیر اجرا کردند.

محکومیت طمع ورزی عربستان به "المهره" و "حضرموت" یمن

وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن امروز در بیانیه ای رسمی طمع ورزی توسعه طلبانه عربستان در دو استان المهره و حضرموت یمن را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: وزارت خارجه اهداف واقعی تجاوزگری نظامی عربستان علیه یمن و محاصره همه جانبه یمن از 26 مارس سال 2015 میلادی را دنبال می کند و این اهداف برکسی پوشیده نیست. از جمله این اهداف، طمع ورزی توسعه طلبانه عربستان در دو استان المهره و حضر موت یمن و تلاش برای کشیدن خط لوله نفت به دریای عرب و ساختن بندری نفتی در سواحل المهره با نقض حاکمیت یمن و قوانین بین المللی است.

این بیانیه افزود: متجاوزان سعودی در نوامبر سال 2017 میلادی نیروهای نظامی خود را به استان المهره اعزام کرده و دو گذرگاه شحن و صیرفت و بندر نشطون و فرودگاه بین‌المللی الغیضه را به کنترل خود در آوردند.

براساس این بیانیه، سعودی‌ها همچنین اقدام به جلب نظری برخی شخصیت های سیاسی و قبلیه ای در استان المهره به عنوان مقدمه‌ای برای اجرای نقشه‌ها و طمع ورزی‌های توسعه طلبانه خود در خاک یمن کرده اند. آنها همچنین تجهیزات نظامی سنگین خود را به بسیاری از شهرها و بنادر استان المهره برده اند که بیانگر نیت پنهانی و طمع ورزی برای اشغال این استان است.


این بیانیه تاکید کرد: حضور نظامی عربستان و امارات و تلاش برای کشیدن خط لوله نفت نقض آشکار حاکمیت یمن و منشور سازمان ملل و قوانین بین‌المللی و قوانین انسانی بین‌المللی بویژه توافقنامه چهارم ژنو و توافقنامه لاهه مصوب سال 1907 میلادی است. این دو توافقنامه تعدی اشغالگران به دارایی های شخصی و عمومی و تغییر المان های محل تحت اشغال خود را ممنوع کرده است.

وزارت خارجه یمن تاکید کرد: یمن حق دارد که با همه ابزارهای سیاسی و نظامی موجود براساس اصل دفاع از خود و سرزمین به چنین اقداماتی پاسخ دهد.

این بیانیه همچنین از جامعه بین‌المللی و سازمان ملل خواست تا نقش خود در اعمال فشار به کشورهای متجاوز را برای محترم دانستن حاکمیت، استقلال، سلامت و وحدت ارضی یمن و دست کشیدن از سیاست اشغالگری و تحمیل شرایط را ایفا و به برقراری روابط با یمن براساس محترم شمردن اصل حاکمیت کشورها و عدم دخالت در امور داخلی آنها دعوت کنند.
برچسب ها: حمله ، یمن ، سعودی ، پهپاد ، عسیر ، خیبر ، آنلاین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: