به‌روز شده در: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
مجری ارشد، خبرنگار و مستندساز شبکه پرس تی وی که هفته گذشته از بازداشت 11 روزه توسط پلیس آمریکا آزاد شد، امشب چهارشنبه 10 بهمن به ایران باز می گردد.
"خیبرآنلاین" - مرضیه هاشمی با پرواز لوفت هانزای ساعت 21 که در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) بر زمین خواهد نشست، به تهران وارد می شود.

 
به گزارش راه دانا، هاشمی 23 دی ماه گذشته در حالی که مثل همیشه، بعد از مدت ها قصد تجدید دیدار با اعضای خانواده و عیادت از برادر بیمارش را داشت، در فرودگاه سنت لوئیس بازداشت و به واشنگتن دی سی منتقل شد.
 
وی تا زمان آزادی، سه بار در مقابل قاضی دادگاهی در این شهر حاضر شد و همانگونه که از ابتدا نیز بدون هر گونه اتهامی دستگیر شده بود، با حکم دادگاه سوم و بدون ایراد هرگونه اتهامی آزاد شد.
 
تنها اطلاعاتی که دستگاه قضایی آمریکا در این مدت درباره علت بازداشت غیرقانونی او داد، «شاهد کلیدی» بودن خبرنگار و مجری پرس تی وی در پرونده ای بود که تا به امروز نیز ماهیت آن مشخص نشده است.
 
 در طی این بازداشت غیرقانونی، با تصریح هاشمی، او نه تنها از حقوق اولیه خود در مورد رعایت حقوق دینی اش در نوع و حدود پوشش و غذا محروم شد که از حق ارتباط روزانه با اعضای خانواده اش نیز منع و با او همانند مجرمین برخورد شد به نحوی که حتی از بستن پابند و دستبند به وی نیز پرهیز نشد و شرایط دشوار و غیر قابل قبولی برای این ژورنالیست شناخته شده و خانواده اش فراهم گردید.
 
ملانی فرانکلین مقارن با سال های نخستین پیروزی انقلاب اسلامی ایران، تحت تاثیر اندیشه های امام خمینی(ره) مسلمان شد و نام مرضیه را برگزید. او  پس از ازدواج با یک ایرانی، به ایران آمد و هم اکنون سه فرزند دارد.
 
 مجری 59 ساله پرس تی وی، بیش از 20 سال است که با رسانه های برون مرزی ایران همکاری دارد و از سال 2007 تاکنون به طور مستمر به اجرا، خبرنگاری و مستندسازی برای پرس تی وی پرداخته است.
 
 او امشب در حالی به ایران باز می گردد که بسیاری از صاحبنظران، علت بازداشت مرضیه هاشمی توسط پلیس آمریکا را ناشی از انگیزه هایی فارغ از مباحث قضایی و صرفا واکنشی در برابر تاثیرگذاری و جایگاه اطلاع رسانی پرس تی وی در افکار عمومی جهان می دانند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: