به‌روز شده در: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۴۸۰۱
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
يکي از اصول امام(ره) اتّکال به کمک الهي، اعتماد به صدق وعده‌ي الهي و نقطه‌ي مقابل، بي‌اعتمادي به قدرتهاي مستکبر و زورگوي جهاني است؛ اين يکي از اجزای مکتب امام(ره) است... به دل‌خوش‌کُنَک‌هاي دشمنان، مستکبران، قدرت‌هاي جهاني مطلقاً نبايد اعتماد کرد
"خیبرآنلاین" - رحیم رضاخانی * / 40 سالگی انقلاب و عبور از هزاران موانع و ایستادگی در برابر استکبار جهانی که بر علیه بشریت  است، می تواند تعریف خوبی برای کلمه «ما می توانیم» باشد. براي حل مشکلات و معضلات کشور در برابر هجمه های بی رحمانه دشمنان ایران راه‌هاي مختلف ارائه گرديده و نسخه‌هاي متنوعي پيچيده شده است.

از يک منظر نظريات مطرح در اين باب را مي‌توان به 2 دسته تقسيم نمود:
دسته اول ديدگاهي است که وابستگي به بيگانه و بهره‌برداري از توان قدرت‌هاي بزرگ را راهکاري براي حل مشکلات کشور مي‌دانند و اعتماد به الگوي توسعه غربي را پيشنهاد مي‌دهند.
ديدگاهي ديگر بر اتکا به خود و توان و استعدادهاي داخلي تکيه دارد و با محور قراردادن دکترين "ما مي‌توانيم" نسخه‌هاي بومي را براي درمان دردها چاره ساز مي‌بيند. آنچه در 40 سال اخير اتفاق افتاده، اذعان به اين حقيقت است که راهبرد "ما مي‌توانيم" تضمين کننده استقلال کشور و راه‌گشاي عبور از بحرانهاي مختلف بوده و مي‌تواند آينده نظام اسلامي را تضمين کند.

رهبر معظم انقلاب اسلامي در بررسي اين 2 ايده چنين مي‌گويند: «سازش با آمريکا مشکلات کشور را حل نمي‌کند، بلکه افزايش خواهد داد؛ مشکلات سياسي‌اي اگر داشته باشيم، مشکل اقتصادي اگر داشته باشيم؛ مشکلات ما را خودمان بايد حل کنيم؛ مشکلات ما را شما جوانها بايد حل کنيد.» (95.8.12)

در این 40 سال علیرغم همه مشکلات و فشارهایی که بر جامعه ایران وارد شده است، اما مردم با استقامت در پیگیری آرمان‌های اسلامی و انقلابی، به موفقیت‌های بسیاری دست یافته‌اند به طوری که در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قدرت تاثیرگذار برای حل بحران‌های منطقه‌ای مورد مشورت مجامع بین المللی قرار می‌گیرد. این انقلاب بر خلاف آرزوهای دشمنانش 4 دهه استوار ایستاده و به سمت اهداف عالیه خود همچنان در حال حرکت است.

جشن 40 سالگی
40 سال عمر پربرکت جمهوري اسلامي با مقاومت و هوشياري و دفاع در برابر ترفندهايي گذشته است که دشمن براي مقابله با جمهوري اسلامي و براندازي آن طرح ريزي کرده، برنامه‌هاي پيچ در پيچي که جملگي با شکست مواجه گرديده است. اين تاريخ درس‌آموز به خوبي به ملت ايران آموخته است که دشمنان و در راس آن آمريکاي جنايتکار به هيچ وجه قابل اعتماد نيست و اعتماد به آنها جز زيان و خسران دستاوردي به همراه نخواهد داشت. اين باور که به دشمن نمي‌توان اعتماد کرد، آموزه اي قرآني است که جزو اصول اصلي گفتمان امامین انقلاب بوده و بارها توسط ايشان گوشزد شده است و کارنامه 40 ساله مواجهه غرب با جمهوري اسلامي مويدي بر اين دکترين است.

امام خامنه ای با صراحت اعلام داشته اند: «يکي از اصول امام(ره) اتّکال به کمک الهي، اعتماد به صدق وعده‌ي الهي و نقطه‌ي مقابل، بي‌اعتمادي به قدرتهاي مستکبر و زورگوي جهاني است؛ اين يکي از اجزای مکتب امام(ره) است... به دل‌خوش‌کُنَک‌هاي دشمنان، مستکبران، قدرت‌هاي جهاني مطلقاً نبايد اعتماد کرد؛ اين هم در عمل امام(ره)، در رفتار امام(ه)، در بيانات امام(ره) به‌طور کامل مشهود است.» (94.3.14)

آنچه زمینه ناکامی اقدامات دشمن علیه انقلاب و آرمان های آن را فراهم نموده و در عین حال پیشرفت‌های عظیمی را در حوزه‌های مختلف سبب شده است، اتحاد و یکدلی همه اقشار ملت ایران و به ویژه جوانان و پشتیبانی آنان از رهبری و نظام و همچنین صرف فعل "ما می‌توانیم" بوده است که یادگار امام(ره) است. بی‌شک با تمسک به همین راهکارها می توان آینده‌ای شکوفاتر برای ملت بزرگ ایران ترسیم کرد و پیشرفت نسل‌های آینده را به ارمغان آورد.* رحیم رضاخانی سعدآبادی
تحلیلگر مسایل فرهنگی و اجتماعی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
علیرضا دادگر
|
Spain
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۳
0
0
40 سال عزت و افتخار در برابر استکبار یعنی پیروزی.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: