به‌روز شده در: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
تیم ملی فوتبال قطر برای اولین بار توانست جام ملت‌های آسیا را تصاحب کند و در فینال این رقابت‌ها تیم ژاپن را با نتیجه ۳ بر یک درهم بکوبد.
"خیبرآنلاین" -  تیم ملی فوتبال قطر در این دوره از جام ملت‌های آسیا با بازی‌های هدفمند از ابتدای رقابت‌ها با قدرت آغاز کرد و در راه رسیدن به جام قهرمانی دنبال حریف آسان نبود.

دلیل اصلی قهرمانی قطر در جام ملت‌های آسیا

قطر تیم‌های بزرگی همچن عربستان، کره جنوبی، عراق، امارات و ژاپن را از پیش روی برداشت که این نشان ار روحیه بالای قطر در این رقابت‌ها دارد.

اگر هدف قهرمانی باشد حریف مهم نیست و این اصل را قطری‌ها سر لوحه کار خود قرار دادند.

اما نکته اساسی در این قهرمانی این سوال است که بازیکنان فوتبال قطر که سال‌ها است در حد امارات و بحرین و دیگر تیم‌های عربی از کیفیت متوسطی برخوردارند چطور توانستند بر بام فوتبال آسیا بایستند؟

بازیکنان قطر همانند ستاره‌های بزرگ در این رقابت حضور داشتند از رفتار‌های اخلاقی و فنی گرفته تا مواقعی که تحت تاثیر فشار روانی اماراتی‌ها قرار داشتند و این همان انگیزه است که سرمربی تیم به آن‌ها القا کرد.

در بحث فنی حضور بازیکنان بزرگ در لیگ برتر فوتبال قطر تاثیر بسزایی در موفقیت این کشور در جام ملت‌های آسیا داشت و نمی‌توان نقش این بازیکنان را منکر شد.

دلیل اصلی قهرمانی قطر در جام ملت‌های آسیا

به اسامی بازیکنان بزرگ زیر توجه کنید:

یوسف المساکنی (تونس) ولادیمیر وایس (اسلواکی)، چیکو فلورس (اسپانیا) نام تی هی (کره جنوبی) ژاوی هرناندز (اسپانیا) مائوریتسیو (برزیل) لی یونگ سو (کره جنوبی) ندیر بلهاج (الجزایر) رومارینیو (برزیل) لوکاس (برزیل) عبدالرزاق حمداله (مغرب) رشیدف (ازبکستان) هانک کیو کی (کره جنوبی) محسن یاجو (مغرب) اسماعیل بلمعلم (مغرب) حمدی الحربابی (تونس) ورمن موبیلی (کنگو) کابانگو (کونگو) پژمان منتظری و مجتبی جباری (ایران) رود فانی (فرانسه) پائولینیو و سرجیو دوترا (برزیل) اشکان دژآگه (ایران) یاسین الشیخاوی (تونس) آلن دیوکو (کنگو) آندرسن مارتینز (برزیل) مسعود شجاعی (ایران) انور دیبا (مغرب) دومینگویس (برزیل) یحیی کیبی (بورکینافاسو) حسن عبدالفتاح (اردن) محسن متولی (مغرب) سباستین ساشا (آرژانتین) روبین آموریم (پرتغال) علی رحیم (عراق) سرخیو گارسیا (اسپانیا) ویکتور کاسارس (پاراگویه) پونگادا ویرا (اروگوئه) (پو میونگ جی (کره جنوبی) ادینیو (برزیل) رائول لویی (کامرون) دراگوس دریگور (رومانی) فوزی عایش (بحرین) ژرمی چادیر (فرانسه) ساگبو (ساحل عاج) سوزا (برزیل) آندرانیک تیموریان (ایران) مادیسون، خولیو سزار و آنتونیو (برزیل) یونگ بی (کره جنوبی) پینتو (پرتغال) رافائل آموریم و داسیلوا (برزیل) محمد نوری (ایران)
این‌ها نفراتی هستند که در سال‌های اخیر در لیگ فوتبال قطر به میدان رفتند و بازی کردن کنار این بازیکنان آن قدر از لحاظ فنی و روحی روانی تاثیر گذار بوده است که امروز تیم فوتبال ژاپن در مقابل تیم قطر تحت فشار قرار می‌گیرد و عربستان، عراق و کره جنوبی مقابل این تیم زانو می‌زنند.

این‌ها از مواردی است که باید در باشگاه‌های ما شکل بگیرد باید بازیکنانی به لیگ برتر فوتبال ایران تزریق شوند که جوانان ایرانی بتوانند از رفتار حرفه‌ای آن‌ها درس بگیرند و قطر این درس را به خوبی پس داد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: