به‌روز شده در: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
العریبی می‌گوید علت دستگیری و شکنجه او، فعالیت‌های سیاسی برادرش در جریان اعتراضات بهار عربی در این کشور حاشیه خلیج فارس بوده است
"خیبرآنلاین" - حکیم العریبی فوتبالیست سابق تیم ملی بحرین، که در این کشور با اتهامات سنگین سیاسی مواجه شده و در حالی که در استرالیا پناهنده سیاسی بوده، در جریان یک سفر در تایلند بازداشت شده است، بعد از چند هفته زندانی شدن در تایلند، در دادگاهی در این کشور حاضر شد تا به درخواست بحرین از این کشور برای استرداد او اعتراض کند. العریبی در سال 2014 از بحرین گریخته است.

به گزارش ورزش سه، العریبی در حالی که پاهای برهنه اش به هم زنجیر شده بود، از زندان خارج می‌شد و با فریاد خطاب به روزنامه‌نگاران حاضر در محل گفت: "خواهش می‌کنم من را به بحرین نفرستید".

کمی بعد، العریبی 25 ساله در سالن دادگاه که تعداد زیادی دیپلمات خارجی به نشانه حمایت از او در آن حضور داشتند، همه اتهامات وارد شده از سوی حکومت بحرین را رد کرد و به قاضی گفت از این بیم دارد که در صورت استرداد به بحرین مورد شکنجه قرار گیرد.در سال 2014 حکومت بحرین، العریبی را به صورت غیابی محاکمه کرده و او را به جرم حمله و صدمه زدن به یک پاسگاه پلیس به 10 سال زندان محکوم کرد. اما العریبی که عضو سابق تیم ملی فوتبال بحرین است، این اتهامات را به کلی تکذیب کرده و می‌گوید 2 سال قبل از آن، زمانی که در بحرین دستگیر شده، مورد شکنجه واقع شده است. العریبی می‌گوید علت دستگیری و شکنجه او، فعالیت‌های سیاسی برادرش در جریان اعتراضات بهار عربی در این کشور حاشیه خلیج فارس بوده است.

العریبی بعد از فرار از بحرین به استرالیا رفته و از این کشور پناهندگی سیاسی دریافت کرده بود ولی وقتی با همسرش برای گذراندن ماه‌ عسل به سفر رفته بود، در حال بازگشت به استرالیا در فرودگاه بانکوک توسط مقامات تایلندی به دلیل درخواست حکومت بحرین برای استرداد او، دستگیر شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: