به‌روز شده در: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: امروزه دانشگاه جریان‌ساز مسیر مذهب است. برای مثال همین که دانشگاه تهران اعتکاف را برگزار کرد این مراسم اوج گرفت و امروز ده‌ها‌هزار مسجد در کشور برگزارکننده اعتکاف هستند.
"خيبرآنلاين" - حجت‌الاسلام والمسلمین  رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در همایش قبل از سفر عتبات دانشگاهیان که در دانشگاه تهران برگزار شد، در جمع دانشجویان حاضر به گفت‌وگو با آن‌ها پرداخت و گفت: دانشگاه تهران یکی از دانشگاه‌هایی است که فضایی بسیار مذهبی دارد. شما می‌توانید از اساتید، پیشکسوتان و کسانی که در این دانشگاه بوده‌اند سؤال کنید و ببینید که فضای مذهبی دانشگاه و ساخت مسجد که توسط متدینین انجام شد به چه صورت بوده است.

امروزه دانشگاه جریان‌ساز مسیر مذهب است

به گزارش فارس، وی افزود: یکی از کارمندان دانشگاه تهران بعد از اینکه از این دانشگاه بازنشسته شد تعریف می‌کرد که در ابتدای ورودم به دانشگاه به‌عنوان کارمند به دلیل جو سنگین غیرمذهبی دانشگاه جرأت نمی‌کردم به مسجد دانشگاه بروم. روز‌های اولی که به مسجد می‌رفتم صف‌های کمی برای نماز تشکیل می‌شد، اما امروز دانشگاه تهران و دیگر دانشگاه‌های کشور این افتخار را دارند که پرشکوه‌ترین صف‌های نماز جماعت را برگزار کنند و در واقع باید گفت با شکوه‌ترین نماز‌های جماعت در کل کشور در مساجد دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.

رستمی افزود: امروزه دانشگاه جریان‌ساز مسیر مذهب است، برای مثال مراسم اعتکاف چندین سال در شهر قم مطرح بود، اما تنها چند طلبه در مسجد امام حسن عسگری(ع) خودشان معتکف می‌شدند و اعتکاف می‌گرفتند و هیچ جریان بیرونی را شامل نمی‌شد، اما همین که دانشگاه تهران اعتکاف را برگزار کرد این مراسم اوج گرفت و امروز ده‌ها هزار مسجد در کشور برگزارکننده اعتکاف هستند.

رستمی ادامه داد: البته باید بگویم هنوز تا رسیدن به دانشگاه اسلامی و تا رسیدن به جامعه و دولت اسلامی فاصله داریم. در زمان شاه بنا بود که دانشگاه محیط ترویج سکولاریسم و بی‌دینی باشد؛ حتی وقتی خاطرات اسدالله علم را مطالعه می‌کنیم می‌بینیم که وی در آخرین روز‌هایی که در کشور بوده نوشته است: «با اعلی حضرت گفت‌وگو می‌کردیم و وی نگرانی می‌کرد از اینکه دختران چادری و روسری‌به‌سر در دانشگاه زیاد شده‌اند.» این فضایی بود که در زمان انقلاب برای دانشگاه‌ها وجود داشت.

وی گفت: این جمع جمعیت زوار امام حسین(ع) است و حتی کسانی که زائر امام حسین(ع) نیستند و برای بدرقه و همراهی زوار می‌آیند هم ثواب زیارت را می‌برند.

رستمی با اشاره به اینکه خواندن زیارت جامعه الائمه المؤمنین در حرمین شریفین ثواب دارد، به دانشجویان زائر توصیه کرد که این زیارت را بخوانند.

وی با اشاره به اینکه هر کسی به دیدار زائری بیاید ثواب زیارت را می‌برد، گفت: جان‌ها همه استعداد روشن شدن را دارند. خیلی از انسان‌ها شمع وجودشان فشرده، خموش و سرد است. این شمع وجود به هر شمع خاموشی برسد استعداد روشن کردن را دارد.

رستمی به دانشجویان توصیه کرد: حتما کتاب احضاریه و کتاب‌های امثال آن را برای آشنایی با آداب زیارت بخوانید، چرا که موجب می‌شود آمادگی بیشتری برای زیارت آن مقام پیدا کنید.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: