به‌روز شده در: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
رئیس هیات عالی نظارت بر رفتار نمایندگان درباره آخرین وضعیت سه پرونده موجود در این هیات توضیحاتی ارئه داد.
"خيبرآنلاين" -  رئیس هیات عالی نظارت بر رفتار نمایندگان درباره آخرین وضعیت سه پرونده موجود در این هیات توضیحاتی ارئه داد.

به گزارش شفاف، محمدجواد جمالی نوبندگانی درباره آخرین وضعیت پرونده‌هایی که در هیات عالی نظارت بر رفتار نمایندگان وجود دارد با اشاره به پرونده سلمان خدادادی، گفت: بنده در جلسه‌ای که برای ایشان تشکیل شده بود حضور نداشتم ولی با توجه به خبری که گرفتم ایشان سه‌شنبه هفته گذشته به هیات عالی نظارت آمدند.

وی با تاکید بر اینکه صحبت‌های این نماینده شنیده شده است، عنوان کرد: آنطور که آقای سلیمی از اعضای هیات بر رفتار نمایندگان هم گفته‌اند، آن مطالبی که منتشر شده زیاد شفافیت نداشته و ابهاماتی داشته است. این بحث به مباحث قضایی هم مربوط می‌شود و باید جاهای مختلفی نظر بدهند، ولی به این دلیل که این مساله حساسیت دارد و بحث حقوق شهروندی، شرافت و بحث طرف مقابل وجود دارد، باید سعی کنیم کاری کنیم که حقی از کسی ضایع نشود، بنابراین ممکن است کمی زمان‌بر باشد.

رئیس هیات عالی نظارت بر رفتار نمایندگان درباره آخرین وضعیت پرونده محمدباسط درازهی اظهار کرد: نتیجه این پرونده را اعلام کردیم و طبق ماده شش که مجلس هشتم تصویب کرده بود، عمل کردیم. ما همچون هیات‌های تخلفات موجود در بعضی از وزارت‌خانه‌ها هستیم، به این معنا که در همان حدی که قانون به ما اجازه می‌دهد می‌توانستیم عمل کنیم که هم تذکر کتبی و شفاهی هم دادیم.

این نماینده مجلس دهم درباره آخرین وضعیت پرونده شکایتی که در جلسه استیضاح علی ربیعی تشکیل شده بود، گفت:‌ رسیدگی به آن پرونده همچنان ادامه دارد به این دلیل که افراد، سازمان‌ها و نمایندگان مختلفی درگیر آن هستند و همچنان در دست بررسی است.

جمالی نوبندگانی درباره اینکه آیا درمورد اظهارات کریمی قدوسی نماینده اصولگرای مجلس که گفته بود نیمی از نمایندگان به دنبال براندازی هستند، پرونده‌ای در هیات عالی نظارت بر رفتار نمایندگان تشکیل شده یا نه؟، گفت: بعضی از نمایندگان و یا حتی افراد حقیقی مواضعی را در رسانه‌ها می‌گیرند اما این برای ما کافی نیست بلکه هیات نظارت باید شکایت رسمی داشته باشد. هیچ شکایت رسمی در این زمینه نیامده است اما اگر حالا هم شکایتی بیاید ما بررسی می‌کنیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: