به‌روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
اگر حضرات همچنان اسیر حاشیه‌ها و قبیله‌گرایی‌ها و فرصت‌سوزی‌ها باشند، اطمینان داشته باشند که این موج میلیونی با موج میلیونی دیگری که به دلایل مختلف از حضور در راهپیمایی سر باز زدند، تبدیل به سونامی سهمگینی خواهند شد
"خیبرآنلاین" - 22 بهمن 97 با همه ی حواشی و متنش، به پایان رسید و الحق و الانصاف، مردم جشن تولد 40 سالگی انقلاب اسلامی را فراتر از پیش بینی ها و فضاسازی های فشرده و چندین ماهه ی رسانه های معاند برگزار کردند.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، از ماهها قبل جبهه ی به هم پیوسته و بی سابقه ی معاندان انقلاب تلاش وافری داشتند تا انقلاب رنگ 40 سالگی را به خود نبیند و یکی از تلخ ترین سال ها برای ملت ایران رقم بخورد اما انقلاب جشن تکامل خود را گرفت و حالا وارد چله ی دوم شده است.

تا اینجا، پاسخ مردم به معاندان بود که روایت اصلی آن در کف خیابان های شهرهای مختلف کشور رقم خورد و مشاهده شد.

اما، همه ی آنانی که آمده بودند و همه ی آنانی که به هر دلیلی نیامده بودند، بر سر یک موضوع اشتراک نظر دارند: مردم از عملکرد مسئولان شدیدا گله مند هستند و این گلایه مندی به مرزهای عصبانیت در حال نزدیک شدن است.

زنگ بیدارباش راهپیمایی 22 بهمن 97 برای مسئولان دولتی و حاکمیتی

اگرچه با توصیه ی هوشمندانه ی امام خامنه ای، راهپیمایی 22 بهمن 97 به دور از حواشی و شعارهای اعتراضی مردم علیه مسئولان برگزار شد، اما کیست که نداند اگر این توصیه نبود، امکان بروز هر نوع مواجهه ی اعتراضی وجود داشت. دستنوشته های مردمی، پچ پچ های آنان در مسیر راهپیمایی و نوع حرکت اعتراضی آنها در آغاز سخنرانی حسن روحانی که منجر به ترک مراسم توسط اکثریت راهپیمایان تهرانی شد، تنها نمونه هایی از واقعیت هایی بود که البته همچنان سعی شد به متن اصلی راهپیمایی تبدیل نشود.

ملتی که در سرما و زیر بارش باران و برف، چهلمین سالگرد پیروزی انقلابشان را جشن گرفتند، آیا شایسته ی به صف شدن برای خرید چند کیلو مرغ و گوشت - آن هم با کارت ملی - هستند؟!
این مردم آیا باید هر روز قیمت های گران و بدون حدومرز خودروهای بی کیفیتی را شاهد باشند که از روی ناچاری، ناگزیر به استفاده از آنها هستند؟!
این کشور آیا باید اسیر دست چند مفسد اقتصادی دانه درشت اما وابسته ی نسبی و سببی و تشکیلاتی به مسئولانی باشد که سرمایه های ملی را به عنوان غنیمت اقتصادی در سلطه ی خود قرار داده اند؟!
امت مسلمان و انقلابی آیا سزاوار آن است که عده ای دروغگو و از خدا بی خبر که به سمت کاخ سفید - منزل کدخدایشان - نماز می خوانند و یا از روسای انگلیسی‌شان تبعیت می کنند، برای آنها تصمیم گیری و تصمیم سازی نمایند؟!
کشور بزرگ ایران آیا باید تحت نفوذ عده ی کوچک اما قدرتمندی از مدیران دوتابعیتی قرار بگیرد تا هر وقت که دلشان خواست، لگدی به وطن اصلی مادرزادی زده و بار سفر به وطن انتخابی خود ببندند؟!

فقط خوش خیال ها در هوای راهپیمایی میلیونی بهمن 97 می خوابند و سعی در موج سواری از آنها خواهند داشت؛ اما انقلابیونِ بیدار و دغدغه مند، رَدِ اعتراض و گلایه مندی را از چهره ی تک تک راهپیمایان خوانده اند و درصدد ارایه ی نقشه ی راه اصولی و منطبق بر واقعیت به مسئولان هستند.

بی تعارف، این حضور غیرقابل پیش بینی مردم را نباید چک سفید برای ادامه ی شرایط فعلی لحاظ کرد. عموم مسئولان در قوای اجرایی و قضایی و تقنینی باید به خود بیایند و برای تغییر شرایط فعلی فکر عاجلی نمایند. همچنین، نهادهای حاکمیتی و انقلابی نیز از تغییر شرایط، چاره ای ندارند. برای توده های مردم، بین این آنها تفکیکی وجود ندارد و دود بی عملی و ناکارآمدی و سوءمدیریت به چشم همه می رود.

اگر مسئولان به شعارها و آرمان های انقلاب بازگشتی سریع و صحیح داشته باشند، این موج میلیونی مردم دوچندان در حمایت از آنها ادامه خواهد یافت، اما اگر حضرات فوق الذکر، همچنان اسیر حاشیه ها و قبیله گرایی ها و فرصت سوزی ها باشند، اطمینان داشته باشند که این موج میلیونی با موج میلیونی دیگری که به دلایل مختلف از حضور در راهپیمایی سر باز زدند، تبدیل به سونامی سهمگینی خواهند شد که در آن صورت، مشخص نخواهد بود چه سرانجامی برای کشور رقم خواهد خورد.

تا عدم تلاقی این 2 موج و رسیدن اکثریت جامعه به مرزهای عصبانیت، فاصله ای کوتاه باقی مانده؛ تا دیر نشده، یا عملکردها را تغییر دهید و یا ناکارامدها را برکنار کنید.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
0
0
تنها راه نجات ایران زنده شدن خلخالی است و بس.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: