به‌روز شده در: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۵۱۶۹
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
فردی که هم اکنون بر جایگاه ریاست قوه عدلیه تکیه زده، نماینده جریان فکری انقلاب اسلامی است که حضور او در این منصب می‌تواند حُسن مطلع ورود سایر هفکران و همقطاران جبهه انقلاب به رده‌ها و مناصب مهم تصمیم‌گیری، تصمیم‌سازی و اجرا باشد
"خیبرآنلاین" - بالاخره گمانه زنی ها درباره جایگزینی صادق آملی لاریجانی در رأس قوه قضائیه رنگ واقعیت به خود گرفت و با حکم اخیر امام خامنه ای، دوران مدیریت سید ابراهیم رئیسی بر عدالتخانه نظام اسلامی، رسماً آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، ورود رئیسی به راس دستگاه قضا در حالی است که نامبرده تنها رئیس این قوه است که با پشتوانه رأی 16 میلیونی در برهه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، به عنوان مقبول ترین فرد در میان اسلاف این منصب، بر آن تکیه می زند. این پشتوانه ی مردمی که به واسطه عملکرد قابل تقدیر وی در آستان قدس رضوی و نیز ناکارآمدی دولت روحانی قطعا با اقبال بیشتری از جانب مردم مواجه است، با سوابق قضایی و حقوقی رئیسی توام شده است تا باز هم برای نخستین بار، قوه قضائیه توسط فردی از جنس این دستگاه مدیریت شود.

این انتصاب اما با واکنش های مختلف و متفاوتی همراه شده است. از سویی عده ای با پیش زمینه تبلیغات مسموم دوران رقابت های انتخاباتی سال 96 و با استناد به سیاه‌نمایی های یکی از کاندیداها علیه رئیس کنونی قوه قضائیه، با نگرشی منفی به این انتصاب می نگرند؛ در مقابل، بخش قابل توجهی با توجه به سوابق درخشان خدمت رسانی در دوران 3 ساله تولیت آستان قدس، حضور وی در عدالتخانه جمهوری اسلامی را فرصتی بی بدیل و تکرارناشدنی می پندارند.

با این وجود، نگاه منصفانه و به دور از هرگونه حب و بغض سیاسی به سوابق جدید رئیس قوه قضائیه، نشان دهنده این واقعیت است که حقیقتاً می توان به آینده دستگاه قضا امیدوار بود و تغییر و تحولات مثبتی را در این دستگاه مهم از نظام اسلامی، انتظار داشت.

در این میان هرچند کمی زود است که درباره عاقبت این انتصاب اظهارنظر نمود اما بارقه های امید از آن جهت زنده شده است که بدانیم فردی که هم اکنون بر جایگاه ریاست قوه عدلیه تکیه زده، نماینده جریان فکری و ایدئولوژیک انقلاب اسلامی است که حضور او در این منصب می تواند حُسن مطلع ورود سایر هفکران و همقطاران جبهه انقلاب به رده ها و مناصب مهم تصمیم گیری، تصمیم سازی و اجرا باشد.

آینده روشن ایران با سه‌گانه رویایی

بر این مبنا، با توجه به آنکه تنها 11 ماه تا انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باقی مانده، پیش بینی می شود که روند ورود انقلابیون به نهادهای مهم نظام در قوه مقننه و با حمایت مردم استمرار یابد. در همین زمینه گمانه زنی ها درباره مجلس آتی بر این فرضیه استوار است که فردی همچون دکتر سعید جلیلی می تواند گزینه مناسبی برای ورود به صحن بهارستان و در دست‌گیری سکان ریاست این قوه باشد. پشتوانه این گمانه زنی، سفرهای استانی پرتعدادی است که وی طی سال‌های اخیر به اقصی نقاط کشور داشته و از نزدیک و مستقیم با مشکلات و مسائل مردم آگاهی پیدا کرده است.

از سویی با توجه به شَم استراتژیک و استعداد نظریه پردازی در دکتر جلیلی، می توان خوشبین بود که با ورود احتمالی نامبرده به ساختمان بهارستان در سال 98 و روی کارآمدن مجلسی در تراز انقلاب اسلامی، نه تنها از بار سنگین مشکلات کشور در حوزه قانونگذاری و نظارت کاسته شود، بلکه ترکیب وکیل الدوله های سلفی انداز، کاسب و لابی‌باز به کلی تغییر کرده و طرحی نو در ساختار خانه ملت درانداخته شود.

قسمت مکمل این پازل 3 گانه و تغییرات مثبت به نفع مردم به ویژه جوانان را می توان در انتخابات ریاست جمهوری 1400 جست و جو کرد. در شرایط کنونی هیچکس نیست که به بی‌عملی دولت تدبیر و امید در حوزه های گوناگون اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی، اذعان و اعتراف نداشته باشد. ناتوانی قوه مجریه کنونی در عرصه اجرایی به حدی است که نه تنها رای دهندگان به رئیس بنفش ها را در موضع پشیمانی و اعتراف به اشتباه قرار داده، بلکه لیست وزرای مستعفی و صف وزیران متقاضی خروج از کابینه را روز به روز بیشتر می کند!

اگرچه تصور این واقعیت که نزدیک به 2 سال دیگر از عمر دولت فعلی باقی مانده و می باید با تمام سختی های موجود آن را تحمل کرد، ناشدنی به نظر می آید، اما می توان امیدوار بود که با انتخابی درست در انتخابات سیزدهم ریاست جمهوری، هم از وقوع فجایع و ضررها بیش از پیش جلوگیری نمود و هم منافع سرشاری را عاید کشور نموده و جبران مافات کرد.

در میان تمام اسامی که برای انتخابات آتی ریاست قوه مجریه از هم اکنون مطرح می شود، یک نام بیش از دیگران جذابیت های خاص خود را دارد و آن، مهندس مهرداد بذرپاش است. نام عضو سابق هیات رئیسه مجلس و معاون رئیس جمهور پیشین، اگرچه در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری نیز بر سر زبان ها افتاد و آمارها و نظرسنجی ها از رشد روزافزون اقبال مردمی به این گزینه جوان و انقلابی حکایت داشت، اما وی ترجیح داد برای نیل به هدف وحدت حداکثری جریان انقلابی، در دقایق پایانی از ثبت نام انصراف دهد.

این جوان باسواد و انقلابی در سال 1400 از 40سالگی عبور می کند و با داشتن سوابق مثبت اجرایی در کارنامه عملکردش، می تواند پیام آور تغییر در ساختار فرتوت و فشل کنونی باشد و با عزمی جزم در راستای برداشتن «گام دوم انقلاب»، با همراهی دیگر قوا و مسئولان انقلابی و با حمایت حداکثری مردم، موجبات خروج کشور از تنگناهای فعلی فراهم شود.

در جمع بندی کلی می توان گفت جناح غربزده و سازشگر از مجموع 40 سال گذشته، بیش از 32 سال آن را در مسندهای حساس مسئولیتی حضور اشغالگرانه داشتند و کارنامه عملکردی آنها جز خسران و شکست و عقب‌گرد، نتیجه ای به همراه نداشته است؛ با این وجود می توان امیدوار بود که همزمان با چله دوم انقلاب و آغاز دهه پنجم و با دراختیار بودن مانیفیست «گام دوم انقلاب»، روی کارآمدن رئیس شایسته و انقلابی قوه قضائیه آغازی بر پایان لیبرالیسم داخلی و بازگشت خانه ملت و نهایتا دولت به جبهه ناب انقلاب و رفع مشکلات مردم در سایه مدیریت جهادی جوانانه و پای کار باشد.

روزها و ماه های ابتدایی فعالیت سید ابراهیم رئیسی در قوه قضائیه برای تحقق آینده روشن کشور بسیار مهم و موثر است.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
1
2
مهرداد بذرپاش در قضیه ی برجام بسیار ضعیف و شعاری ورود کرد. البته او می تواند یک مهره ی قدر رسانه ای برای اصولگرایان باشد، چه این که روزنامه ی وطن امروز او، یک رسانه ی فوق العاده در حوزه ی اصولگرایی، چابک، متحرک و محرک است. اما برای ریاست جمهوری به فکر کس دیگری باشید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
0
2
به فکر افراد نباشید، احمدی نژاد 84 هم تقریبا یک ایده آل بود، که به خاطر نداشتن یک مانیفست انقلابی، به روزگار احمدی نژاد 90، 92، 96 و امروز دچار شد.

به فکر مانیفست باشید، و با شروع از ارزیابی دو دولت نهم و دهم، آن را شروع کنید. این مورد بسیار دیر شده است، لا اقل هشت سال دیر است، ولی به هر حال، شروع کنید.

شش سال از روی کار آمدن روحانی گذشته است و حزب اللهی ها هم چنان می اندیشند که مشکل از افراد است، و با دیدن یک قیافه ذوق و با دیدن قیافه ی دیگر اخم می کنند. این یک تنزل اصولیست.

شش سال از روی کار آمدن روحانی می گذرد و انقلابی ها هنوز پروسه ی ارزیابی دولت احمدی نژاد (قوت یابی و ضعف یابی) او را هنوز آغاز نکرده اند، و تنها فعالیت هایشان لیست دادن شب انخاباتی و به افراد و چهره ها (!) فکر کردن است! خوب، بذر پاش 1404 هم شاید بشود احمدی نژاد 92! جلیلی 1400 هم شاید بشود لاریجانی! مگر شما در پیشانی لاریجانی 78 و احمدی نژاد 84 این روزهای آن ها را می دیدید؟ جواب بدهید برادران انقلابی، جواب بدهید!

راهی بیابید که اگر احمدی نژاد دیگری بر سر کار آمد، مشایی ها نتوانند نیروی او را منحرف و به سادگی کشور را راسپوتینیزه بکنند. به دنبال یک مانیفست ساده، عملیاتی، واقع گرا، ایده آل محور، و آبرومند باشید. افراد هم به وقتش خودشان پیدا خواهند شد. این درسی بود که از هشت سال دولت احمدی نژاد گرفتیم، دولتی که انتهای آن یک حزب اللهی خوش ریش بود که کشور را موشکی و هسته ای کرد، و انتهایش یک ته ریش دار که حزب الله را نیروی آمریکا در منطقه و بشار را زیادی می دانست، و بعدش هم کسی آمد که هسته ای را دو دستی به دشمن تحویل داد و برای هر دادنش هم مردم در خیابان جشن و پایکوبی برگزار می کردند.

بنی صدر، موسوی، هاشمی، خاتمی، احمدی نژاد و روحانی همه در زمان بر سر کار بودن یا پس از آن دچار چرخش اساسی و خندیدن به ریش همان نیروهای انقلابی شدند که مثل شما با دیدن یک جوان(؟) 40 ساله یا یک ریشی خوش تیپ یا یک سید معمم، دچار ذوق زدگی وافر می گردیدند، و در حمایت از آن ها یقه چاک می دادند، و فقط شش سال طول می کشید که به فحاشی و منحرف و فراماسون خواندن همان حزب اللهی های سابق بپردازند، چرا ساده لوحانه تاریخ را تکرار کنید و از چهل سال اخیر، بلکه از ده سال اخیر، درس نمی گیرید و همچنان با دیدن فرد، با دیدن سیادت عمامه یا ریش خوش یا جوانی افراد ذوق زده می شوید؟

دنبال روش بگردید، دنبال روش و مانیفست بگردید. دنبال نرم افزار حکومت داری بگردید، دنبال زیربنای حل بحران جنسی و فحشا در جامعه باشید، بفمهید که این انتخاب فلان جوان یا فلان سالمند نیست که مشکل افزایش سن ازدواج در جامعه را حل کند، دنبال این باشید که با بانک های ربوی چگونه تعامل کنید که قیمت ارز صد هزار تومان نشود، دنبال حل مشکل چالش مهاجرین در کشور و نیز تغییر ترکیب جمعیتی و مذهبی کشور باشید، دنبال این باشید که شاید چنین است که این سبک زندگی از درونش حلال بر نمی خیزد، دنبال زیربنای داشتن یک ساست خارجی اسلامی باشید، نه در حد شعارهای داده شده در دانشگاه امام صادق یا دانشگاه شریف!

بندگان خدا! به روشنی از درون سیستم چالش نرم افزاری و اداره ی کشور عیان است، شما بازهم با دیدن قیافه و فرد ذوق زده شدید؟

یعنی هم چنان این قدر سطحی مانده اید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
0
0
متاسفانه این تحلیل ضعیف و این حد افراطی خوشبینی واقعا مرا نسبت به خیبر آنلاین ناامید کرد.
اینها الگوی شما هستند؟
بذرپاش کدام نقطه مثبت را دارد؟ کدام اقدامش در سایپا مثبت بود؟ و کدام موضعش انقلابی بود؟
رییسی کدام موضع انقلابی از او دیده شده است؟ کسی که حتی جرات نکرد یک کلمه علیه برجام در انتخابات 96 حرف بزند و حتی اسمی از فلسطین بیاورد شده الگوی انقلابی گری ایده آل شما؟
و جلیلی و ما ادریک ما جلیلی! همان آدمی که مطلقا انتقاد پذیر نیست و با کوهی از ادعای انقلابی گری می رود پشت سر روحانی اقتدا می کند؟ همان کسی که به قول فریدون عباسی در سال 92 مانع از راه اندازی چرخه 22 هزار سانیریفیوژی شد تا ابتدا روحانی ( که در آن زمان رییس جمهور منتخب بود!) هماهنگ کند و این چرخه هرگز راه نیفتاد؟ همان کسی که هرگز نفهید اصل نشستن پای میزز مذاکره بر سر سیک مساله کاملا داخلی مساوی از دست دادن استقلال است و ولو جلیلی موفق می شد و از آمریکا اجازه غنی سازی را می گرفت اما همین نفس اجازه گرفتن از طاغوت مساوی شرک بود؟

خیبرنیوزیها شما را چه شده است؟ چرا در دام مصلحت اندیشی افتاده اید؟ چرا اصلا نمی فهمید شخصیتها تا فاسد و وابسته نباشد امکان ندارد در فضای سیاسی ایران اجازه تنفس داشته باشند؟
(...)
مدیر پایگاه قسمت نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار منفی ویرایش شد
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
0
0
احمدی نژاد مانیفست خدمت ملت را داشت ،انقلاب دقیقا یعنی چه؟احمدی نژاد عملا به مردم خدمت کرد دستمزدها را از 100دلار به پانصد دلار رسانید تولید را از انحصار آزاد کرد اقتصاد را خصوصی کرد وتجارت را رونق بخشید فضای دانشگاهی را اضافه کرد وپذیرش دانشجو زیاد شد منر زندگی را بهبود داد توقع ما از یک پرزیدنت چیست؟ امنیت آسایش رفاه،امریکا و اسرائیل میخواهند چپها مثل منافقین یا اصلاح طلبان در ایران سر کار باشند تا امریکا وغرب راحت ایران را غارت کنند همین،مبارزه ما با امریکا حمایت از احمدی نژادی هاست احمدی نژاد سال 91و سال 92قربانی محلس نهم شد دو سوم مجلس تغییر کردند اصولکرایان مجلس منتقدین احمدی نژاد بودند و اصلاح طلبان مجلس نهم هم امثال کواکبیان بودند، توقع داشتید قیمت ارز سه برابر نشود؟ این گرانی ارزی سال 91 قصور مجلس نهم بود نه احمدی نژاد ،نه تحریم امریکا ،سال 71تا 74هم تحریم امریکا بود که ابر تورم پنج برابری داشتیم؟ نه خیر دشمنان ملت سرکار بودند دزدان دریایی وفراماسونها سرکار بودند سال 91و سال 97هم ابر تورم ناشی از سیاست داخلی بود نه خروج ترامپ از برجام .
احمدی نژاد اعتبارش را از شهرداری تهران گرفت شهرداری تهران را شورای شهر اصولگرا به احمدی نژاد داد شورای شهر اصولگرا به اعتبار سردار نقدی پیروز انتخبات شد و سردار نقدی اعتبارش را از مبارزه با فساد اصلاح طلبان بین مردم به دست آورد و پیروزی مجلس نهم و دولت یازدهم ودوازدهم با زور فتنه 88حاصل شد خوب فتنه زبان خوش است در وهله بعدی اقدامات تروریستی در دستور کار فتنه گران است این شد که احمدی نژادی ها برای حفظ مردم و کشور از خرابی وجولان تروریسم اصلاح طلب کارزار را به مفسیدن اصلاح طلب تسلیم کردند (...) نمایندگان مجلس نهم و دهم و دولتهای یازدهم ودوازدهم هستند و ضمنا جلیلی را احمدی نژاد تایید نکرد احمدی نژاد رحیم مشایی را تایید میکند ما هم (...) رحیم مشایی را میخواهیم ما (...) محافظه کار به معنای واقعی کلمه را حمایت میکنیم
مدیر پایگاه قسمت های نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار منفی و حقوقی ویرایش شد
رسول مشهدي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
0
0
مهرداد بذرپاش شايسته هيچ پست حساسي نيست.حتي در زمان نمايندگي مجلس و مديرعاملي سايپا و پارس خودرو نيز چيز خاصي از نديديم كه در ذهن باقي بماند.ضمن اينكه مقبوليت وي در جامعه اصولگرايي نيز مبهم است.سعيد جليلي هم يك چهره آرامانگرا در جامعه معرفي شده كه از واقعيات روز جامعه كاملا" دور است. بنابراين فكر ميكنم اين دوچهره در جامعه امروز راي آور نيستند و شكست بزرگي را متحمل خواهند شد.
جامعه امروز بيشتر دنبال سياستمداراني است كه علاوه بر دانش و بينش سياسي قوي افرادي باشند واقعگرا .
ضمن اينكه تعامل با (...) نيز چالشي است كه حتي احمدي نژاد هم از پس آن برنيامد.ضمن اينكه تجربه نشان داده كه بايد پذيرفت كه رييس جمهور و مجلس در كشور چندان كاره اي نيستند و قدرت جاي ديگري است.
مدیر پایگاه قسمت نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار منفی ویرایش شد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: