به‌روز شده در: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۵۱۸۱
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸
یکی از پارامترهای اصلی مشروعیت، مقبولیت و قدرت جمهوری اسلامی طی 40 سال اخیر، مشارکت حداکثری مردم در انتخابات‌ها بوده و هدف قراردادن این نقطه قوت می‌تواند چالش‌برانگیز باشد
"خیبرآنلاین" - سید عبا شکلاتی اصلاح طلبان اخیراً در دیدار با برخی از وکیل الدوله های سلفی انداز، سخنان جالب توجهی را بر زبان رانده و نسبت به آینده کشور و یازدهمین دوره انتخابات پارلمانی، ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، محمد خاتمی در این دیدار با ابراز بدبینی نسبت به اقبال عمومی پیرامون مشارکت فعال در انتخابات، اظهار داشته است: "دیگر خیلی سخت است که به مردم بگوییم بیایید رای بدهید. آیا فکر می‌کنید در دور آینده انتخابات به حرف من و شما مردم پای صندوق‌ها خواهند آمد؟ بعید می‌دانم مگر اینکه در یک سال آینده تحولی رخ دهد. امروز من از سوی مردم با این سوال مواجهم که ما را کشاندید پای صندوق رای، یک مورد نشان دهید که در راستای اصلاحات واقعی باشد"

یکی از سران فتنه در ادامه با تهدید ضمنی و تلویحی نظام، می افزاید: "متأسفانه با خواست جریان‌های داخلی یأس در جامعه ما در حال افزایش است و ریزش از اصلاح‌طلبان به سبد جریان های رقیب اصلاحات نمی‌رود، بلکه به سبد براندازان روانه می شود"!

فاز بعدی پروژه تجدیدنظرطلبان؛ کاهش مشارکت در انتخابات!

بهانه جویی های او در اعتراف به شکست "تَکرار"هایش، در حالی است که گویی نامبرده فراموش کرده که پیروزی همقطارانش در 3گانه هماوردهای ریاست جمهوری و مجلس و شورای شهر، دیگر هیچ عذری را برای مدعیان اصلاحات باقی نمی گذارد چراکه گوی و میدان مدیریتی کشور هم اینک به صورت 6 دانگ در اختیارشان است و فرافکنی و فرار از مسئولیت، نمی تواند چاره رفع ناکارآمدی های جناح سازشگر و غربگرای داخلی باشد.

محمد خاتمی اگرچه سعی داشته تا با شیفت مسئولیت مشکلات کشور به سایر بخش های نظام بالاخص قوه قضائیه – که با ورود رئیس جدید این دستگاه، خواب ریفرمیست ها آشفته تر شده است – خود و دوستانش را از نابسامانی های مردم مبرا و بیگناه جلوه دهد اما بهتر از هر کسی می داند که این توجیهات نخ نما شده و عذرهای بدتر از گناه، دیگر حتی در میان دوستداران و هواخواهان سابقش نیز خریداری ندارد.

در عین حال، تهدید تلویحی نظام به براندازی در صورت ریزش آرای اصلاح طلبان، در حالی از سوی رئیس بنیاد باران مطرح می شود که گویی نامبرده فجایع منتج به فتنه 88 را فراموش کرده؛ فتنه ای که توسط او و 2 تن دیگر از سران فتنه و سایر براندازها در دهمین انتخابات ریاست جمهوری، رقابت های انتخاباتی را به جنگ خیابانی تبدیل کردند و در شعارهایشان صراحتاً اصل نظام را هدف قرار دادند.
از سوی دیگر ایجاد دوقطبی کاذب «اصلاحات - براندازی» از جمله کلیدواژه های خطرناک مطروحه در دیدار آقای «تَکرار» با وکیل الدوله های ناامید محسوب می شود که جا دارد دلسوزان و علاقه مندان به نظام و انقلاب، با رصد، پیش بینی و پیشگیری تحولات آتی سیاسی، مانع از آتش بیاری معرکه دوباره «تَکرار»ی‌ها شوند.
به علاوه، یکی از اهداف مدنظر در پشت پرده این اظهارنظر مشکوک، ترغیب و تشویق تلویحی و سربسته مردم به عدم مشارکت در انتخابات آتی و کاهش تعداد رای دهندگان است که بدین مستمسک، حاکمیت نهایتاً به جمعبندی تن دادن به خواسته های نامشروع عناصر دگراندیش و تجدیدنظرخواه برسد؛ چراکه یکی از پارامترهای اصلی مشروعیت، مقبولیت و قدرت جمهوری اسلامی طی 40 سال اخیر، مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ها بوده و هدف قراردادن این نقطه قوت می تواند چالش برانگیز باشد.

در انتها، اظهار چنین سخنانی را می توان در حکم آخرین تلاش ها و دست و پا زدن های عناصر فتنه گر برای ادامه حیات در اتمسفر سیاسی ایران دانست؛ در حالی که آنها 40 سال است در تصمیمات حضور موثر داشته اند و امتحان خود را پس داده اند و حالا در پایان عمر سیاسی خود به سر می برند؛ چراکه مردم پس از آزمون و خطاهای بسیار، اینک به این تجربه گرانسنگ رسیده اند که سپردن فرمان اداره کشور به غربزدگان سازشگر، جز سقوط مملکت به درّه فلاکت و بدبختی، ثمره دیگری نخواهد داشت.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
0
1
جناب سید عبا شکلاتی شما هشت سال حاکم ایران بودید که کشور طی دوران زمامداری شما عینا وضعیتی مثل امروز داشت دستمزدها صد دلار بود نان پیدا نمیشد مزدبگیران مثل امروز دچار سوء تعذیه بودند قیمت خودروی از رده خارج پراید وپیکان برابر هفتاد ماه کار بود خرید البسه دشوار وخرید خانه مثل امروز از افسانه ها بود، جناب سید عبا شکلاتی خواست شما در فتنه 88بازگشت کشور به حالت دوران زمامداری ستمگرانه شما بود که از سال 96محقق شده شما در سال 92به همقطارانتان وعده دادید تغییرات مد نظر اصلاح طلبان بعد از چهار الی پنج سال محقق میشود که شد و سال 97بعد از سپری شدن پنج سال زمامداری پرزیدنت کلیدساز اصلاح طلبان به هدف رسیدند وفقر مطلق را بر ایران حاکم کردند اصلاحات واقعی که امروز مد نظر سید عبا است مرگ ایرانیان بر اثر قحطی است پاینده باد احمدی نژاد شورای نگهبان (...) مانع کاندیداتوری مجدد احمدی نژاد شد مرگ بر اصلاحات مرگ بر اصلاح طلب مرگ بر سیاستمدار چپی،گردانندگان اصلاحطلبان حزب کارگر انگلیس وحزب دموکرات امریکا است مرگ بر حزب کارگر مرگ بر حزب دموکرات
مدیر پایگاه قسمت نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار منفی ویرایش شد
مهران
|
Serbia
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
0
1
با سلام
در کشور ما هرکجا که فساد هست، چه فساد مالی و اقتصادی، چه فساد سیاسی و نفوذ، چه فساد آشوب، چه فساد مدیریتی، چه فساد رسانه ایی و دروغ پردازی و اتهام، تمام و تمام، یک پای اصلی آنرا جبهه اصلاح طلبان تشکیل میدهد. این جبهه فقط برای بر اندازی و منحرف کردن اهداف انقلاب تشکیل شده.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: