به‌روز شده در: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
مدیران مسئول ۷ خبرگزاری و روزنامه منتقد دولت از شکایت نهاد ریاست‌جمهوری و وزارت کشور تبرئه شدند.
"خیبرآنلاین" - مدیران مسئول روزنامه‌های کیهان، جوان، همشهری و مدیران مسئول خبرگزاری‌های تسنیم، مهر،‌فارس و سایت رجانیوز از شکایت نهاد ریاست‌جمهوری و وزارت کشور تبرئه شدند.

7 رسانه‌ از شکایت ریاست‌جمهوری و وزارت کشور تبرئه شدند

به گزارش تسنیم، نهاد ریاست جمهوری و وزارت کشور به اتهام عدم رعایت ماده 74 و 68 قانون انتخابات ریاست‌جمهوری، در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 96 از این رسانه‌ها شکایت کرده و مدعی شده بودند رسانه‌های مذکور بودجه دولتی هستند و در ایام انتخابات له یا علیه نامزد خاص فعالیت کرده‌اند.

براساس این گزارش شکایت مطروحه پس از صدور کیفرخواست، در دستور رسیدگی شعبه 1057 دادگاه کارکنان دولت به ریاست قاضی عالیشاه قرار گرفت که دادگاه پس از برگزاری جلسه رسیدگی مبادرت به صدور حکم کرد.

در حکم دادگاه آمده است: با عنایت به بررسی‌های آمده، روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های اشاره‌شده فاقد ردیف بودجه‌ای مستقل از قانون بودجه سال 96 کل کشور هستند اما در چارچوب قوانین و ضوابط اعطای کمک به نشریات، مطبوعات و خبرگزاری‌ها، اعتباراتی در قالب کمک بلاعوض از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرده‌اند.

این حکم می‌افزاید: برای نمونه در سال 96 روزنامه همشهری 19.8، روزنامه جوان 6.84، روزنامه کیهان 8.877 و خبرگزاری مهر 1.530 میلیون ریال و خبرگزاری‌های فارس و تسنیم، هیچ مبلغی دریافت نکرده‌اند؛ ضمن اینکه مبالغ دریافت شده در قالب یارانه دریافتی مطبوعات بوده که متفاوت از تخصیص بودجه عمومی به شرح مندرج در ماده 68 قانون انتخابات ریاست جمهوری است.

دادگاه نهایتا تصریح کرده است: بنابراین، خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های موضوع شکایت، فاقد ردیف بودجه‌ای از بودجه کل کشور بوده و علی‌الفرض اخذ کمک‌های بلاعوض مشمول مقررات مقرر در ماده 68 قانون انتخابات نمی‌شود فلذا با عنایت به اصل تفسیر مضیق قوانین کیفری به نفع متهم و مستندا به مواد 4، 265 و 340 قانون آیین دادرسی کیفری، مواد 2و 12 قانون مجازات اسلامی و اصل 37 قانون اساسی، به لحاظ فقدان وصف جزایی رفتارهای انتسابی به روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های پیش‌گفته، قرار منع تعقیب آنان صادر و اعلام می‌شود این حکم ظرف 20 روز از ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: