به‌روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
رئیس موسسه پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: در حوزه ارزش‌یابی دچار ابهام‌هایی هستیم و انقلابیونی که سال‌ها برای این انقلاب زحمت کشیده‌اند مقوله هنر و هنرمند را با یک بار منفی توأم می‌دانند.
"خیبرآنلاین" - آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی در مراسم اختتامیه اجلاسیه مسئولان انجمن‌های هنری سازمان بسیج هنرمندان کشور که در سالن همایش‌های مؤسسه آموزشی و پژهشی امام خمینی (ره) برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: رابطه فعالیت‌های هنری باید با مسائل دینی و انقلابی روشن شود تا افراد با انگیزه بیشتری مسئولیت‌ها را بر عهده گرفته و بتوانند به نتایج مورد نظر برسند.


به گزارش دانشجو، وی اضافه کرد: اکنون در بسیاری از امور اجتماعی خود ابهام‌هایی داریم که این ابهام موجب بداندیشی‌ها و گاهی بدفتاری‌ها و بدآموزی‌ها می‌شود هر چند شاید در بیش از ۹۰ درصد آن غرض سوء مطرح نیست، اما افراد بر اساس ناآگاهی کار‌هایی می‌کنند که به آثار نامطلوب آن توجه ندارند درحالی‌که اگر کار آن‌ها به صورت دیگری انجام می‌شد می‌توانستند برای هر قدم خود ثوابی را دریافت کنند.

این شخصیت حوزوی با بیان اینکه بقای انسانیت در گروه ازدواج است، گفت: اگر مرد و زن ازدواج نکنند به حفظ نسل و تولید مثل نخواهیم رسید؛ اگر ارتباط میان مرد و زن با یک جمله شرعی توام باشد می‌شود عبادت و برای نگاهی که دو همسر به یکدیگر می‌کنند ثواب نوشته می‌شود، اما اگر این جمله خوانده نشود و نیت دینی در میان نباشد عمل آزادی است که افراد را به عذاب گناه خواهد کشاند.

وی از تلاش گروه‌های مخلتف برای ضربه‌زدن به نظام اسلامی یاد کرد و گفت: افرادی که به دنبال خدمت به اجتماع و مبارزه با ظلم بودند بزرگ‌ترین ذخایر انسانی را در اوایل انقلاب از دست ما گرفتند درحالی‌که آن زمان ما بیشترین نیاز را به آن‌ها داشتیم هر چند نیت آن‌ها در طول زمان تغییر کرد و اشخاص ناسالم در رأس قرار گرفتند.

آیت‌الله مصباح یزدی یادآور شد: در حوزه ارزش‌یابی دچار ابهام‌هایی هستیم و انقلابیونی که سال‌ها برای این انقلاب زحمت کشیده‌اند مقوله هنر و هنرمند را با یک بار منفی توأم می‌دانند درحالی‌که تصویر این افراد غلط است و برای مشخص شدن این غلط، باید تعریف مشخصی از هنر و گناه ارائه شود.

وی با تاکید بر اینکه هنرمندان باید با روحیه انقلابی به دنبال ارائه هنر اصیل باشند، عنوان کرد: در شرایط فعلی نیازمند ایفای نقش هنرمندان در قالب‌های مختلف هنری هستیم.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: اگر کار بر اساس هوس و مادیات دنیوی انجام شود فرجام مطلوبی نخواهد داشت، اما اگر بر اساس رضای خداوند متعال و با نگاه به آموزه‌های دینی دنبال شود به نتیجه خواهد رسید.

وی ادامه داد: ما گام نخست انقلاب اسلامی را به خوبی و با موفقیت پشت سر گذاشته ایم و برخی از افراد حاضر در جبهه دشمن نیز به خوبی این موضوع را تصدیق کرده‌اند هر چند در حالت کلی دشمن همیشه دشمن است و از ناکامی و موفق نبودن ما سخن به میان می‌آورد.

آیت‌الله مصباح یزدی با طرح این سئوال که جایگاه هنر در جامعه کجاست؟، عنوان کرد: ارتباط هنر با دین، انقلاب و اهداف نظام اسلامی باید تعیین و طرحی مورد نیاز برای استفاده از این مقوله در زندگی مشخص شود.

وی با اشاره به اینکه هنر ارتباط مستقیمی با زیبایی و معنویت دارد، عنوان کرد: هنرمندان بسیجی باید اصل هنر را بدون هیچ مشکلی به مردم جامعه منتقل کنند تا جامعه با ابزار هنر به سمت تعالی هدایت شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: