به‌روز شده در: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۵۲۳۳
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
باز هم پای اصلاح‎طلب‌نماها وسط است
مرجان شیخ الاسلامی که پیشتر از کاندیداهای لیست جبهه مشارکت برای انتخابات مجلس محسوب می‌شد، در کانادا به اسپانسر و حامی مالی شبکه بسیار وسیعی از اپوزیسیون و خبرنگاران ضدانقلاب شبکه‌های فارسی زبان غربی تبدیل می‌شود
"خیبرآنلاین" - قریب به یک هفته است که نام «مرجان شیخ الاسلامی آل آقا» به پرجستجوترین نام در فضای مجازی بدل شده و رسانه، خبرگزاری و جریده ای سراسری نیست که از نامبرده ننوشته یا تصویرش را بر صفحه نخست خود، منعکس نکرده باشد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، اما این زن کیست که در طول کمتر از چند روز، به پربازدیدترین اسم در فضای وب فارسی تبدیل شده و هشتگ نام و نشانش در رتبه های نخست ترند توئیتر به چشم می خورد؟

«مرجان شیخ‌الاسلامی آل آقا» (مدیرعامل شرکت بازرگانی دنیز و هترا تجارت) یکی از متهمین اصلی پرونده ۶/۶ میلیارد یورویی پتروشیمی تاکنون متهم به مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور به این مبلغ و تحصیل مال نامشروع به مبلغ 7 ‌میلیون ‌و ۶۵ هزار و ۵۲۹ یورو و 8 ‌میلیون ‌و ۷۱۰ هزار و ۳۸۴ دلار شده است و سال 91 از کشور متواری شده و مانند برخی دیگر از اخلالگران اقتصادی به کانادا فراری شده است.

همیشه پای یک «اصلاح‎طلب» در میان است!

حال وقت آن رسیده تا نگاهی به بیوگرافی این متهم فراری داشته باشیم. متولد 1345 در کرمانشاه است. براساس خوداظهاری اش در شبکه اجتماعی لینکدین، در سال 1372 از دانشگاه اصفهان، لیسانس علوم آزمایشگاهی را اخذ کرده است. او همچنین لیسانس دیگری در زمینه علوم ارتباطات اجتماعی را از دانشگاه علامه طباطبایی و در سال 1376 دریافت نموده و سپس تحصیلات کارشناسی ارشد خود را در سال 1377 در دانشگاه تهران و در رشته علوم اجتماعی و ارتباطات ادامه داده است. نامبرده اما دکتری خود را نیز از دانشگاه تهران و در رشته ارتباطات رسانه های دیجیتال در سال 1382 به دست آورده اما ناگفته پیداست که با این تخصص و تحصیلات، نمی توان بعدها به عنوان اختلاسگری کارکشته شناخته شد! او پس از مهاجرت به خارج از کشور در سال 1391 مصادف با سال 2012 میلادی، بر آن می شود تا تحصیلات خود را در زمینه های دیگری ادامه دهد و بر این مبنا، گواهینامه زیبایی شناسی پزشکی خود را از کالج بیوتی کانادا در سال 2017 اخذ می کند و همزمان در دانشگاه تورنتو نیز مدرک مدیریت تجارت می گیرد تا چم و خم اختلاس و دزدی از بیت المال را بهتر بیاموزد!

بررسی سوابق نامبرده در دوران حضورش در ایران اما حاکی از پیوند ناگسستنی این فراری با اصلاح طلبان نماها و جناح معروف دوم خرداد است.
او مدیرمسئول خبرگزاری میراث فرهنگی و همزمان به‌عنوان دبیر سرویس پارلمانی روزنامه همبستگی مشغول به فعالیت بود. وی پیشتر با همکاری برخی از خبرنگاران اصلاح‌طلب نما، این خبرگزاری را راه‌اندازی کرد و از زمان اصلاحات تا دوران دولت دهم و زمامداری جریان انحرافی، با دولت‌های مختلف همکاری کرد. شیخ الاسلامی در انتخابات مجلس ششم به عنوان عضو جبهه مشارکت و عضو تحریریه روزنامه صبح امروز به مدیرمسئولی سعید حجاریان (ایدئولوگ تجدیدنظرطلبان) کاندیدا شد. این درحالی است که در این سال شعار وی برای شرکت در انتخابات مجلس ششم «خاتمی را تنها نمی‌گذاریم» بود!

یکی از خبرنگاران سابق خبرگزاری میراث فرهنگی، اطلاعات جالبی از پایه‌گذاری و نحوه رشد این بانوی فراری دگراندیش، منتشر کرده است. فرزانه ابراهیم‌زاده در صفحه شخصی خود نوشت: سال 1381 به این خبرگزاری که ظاهراً اوایل کارش بوده، پیوسته است. مدیر خبرگزاری - مرجان شیخ‌الاسلامی- با وعده‌های توخالی و به نوعی استثمار خبرنگاران کار را پیش می‌برده و در سال 83 به کاخ نیاوران و از آنجا با حمایت وزارت ارشاد وقت به ساختمانی نوساز در خیابان ویلا نقل مکان می‌کند و ده‌ها خبرنگار دیگر را به کار می‌گیرد. این خبرگزاری در انتخابات سال 1384 به ستاد انتخاباتی مصطفی معین و سپس هاشمی رفسنجانی تبدیل می‌شود و پس از غلط از آب درآمدن محاسبات خانم مدیرعامل، پیرامون پیروزی مرحوم رفسنجانی، به یکباره زیر تمام تعهداتش می زند و حقوق خبرنگاران را پایمال می کند!

مسیح علی نژاد – خبرنگار صدای آمریکا و مجری اصلی طرح اسرائیلی چهارشنبه های سفید - در بخشی از کتاب خود درباره رابطه‌اش با این زن می‌نویسد: «مرجان شیخ‌الاسلامی، دبیر سیاسی روزنامه همبستگی مرا زیر بال و پر گرفت»!

یکی دیگر از نکاتی که در زندگی شخصی این متهم اقتصادی مورد توجه افکار عمومی قرار گرفته است، نحوه ازدواج و هویت همسر فعلی اوست. مهدی خلجی (عضو ارشد مؤسسه سیاست خاور نزدیک واشنگتن) از ضدانقلاب‌های خارج از کشور در چهارمین تجربه ازدواجش، این بانوی متواری را به عقد خود درآورده است. نکته جالب توجه درباره این زوج معلوم الحال آن که از طرفی مهدی خلجی با ارتباطات گسترده خود در واشنگتن با لابی های صهیونیستی، دولتمردان آمریکایی را به تحریم بیشتر مردم این ترغیب و تشویق می کند و از سوی دیگر همسر تازه از راه رسیده اش، هماهنگ با او، از این موقعیت استفاده کرده و با همدستان داخلی‎شان – از جریان انحرافی در سال های 91 و 92 گرفته تا تجدیدنظرطلبان اعتدالی در سال های اخیر – جیب خود را از بیت المال ایرانیان پُر می کنند!

همیشه پای یک «اصلاح‎طلب» در میان است!

مرجان شیخ الاسلامی اوایل دهه 90 از کشور خارج شده و در ترکیه با پول‌های دزدی از اموال ملت ایران، سرمایه‌گذاری کرده و استودیوهای گران قیمت تلویزیونی تاسیس کرده و آنها را در اختیار عناصر ضدانقلاب برای فعالیت رسانه‌ای علیه جمهوری اسلامی – مانند گروه رسانه‌ای جم - قرار می‌دهد. مرجان شیخ الاسلامی در کانادا نیز به اسپانسر و حامی مالی شبکه بسیار وسیعی از اپوزیسیون و خبرنگاران ضدانقلاب شبکه‌های فارسی زبان غربی تبدیل می‌شود و برنامه‌های مختلف و متنوعی را برای آنان تدارک دیده و به قول مسیح علی نژاد آنان را زیر پر و بال خود می‌گیرد! بررسی‎ها نشان می‎دهد شیخ‎الاسلامی در حال حاضر دارای مالکیت شرکت‌های «آرام» و «دنیز» در ترکیه و در کانادا و آمریکا نیز صاحب خانه‎های گران‎قیمت است.

ذکر این واقعیت ضروری است که همانطور که در تیتر این مطلب نیز اشاره شد، هرجا سخن از اختلاس و فساد اقتصادی و حتی سیاسی و اخلاقی است، نام تجدیدنظرطلبان دگراندیش در آن می درخشد!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: