به‌روز شده در: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
آنهایی که به ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا رای داده بودند، 3 برابر سطح استرس بالاتری نسبت به آنهایی دارند که رای‌شان خروج انگلیس از این اتحادیه بود
"خیبرآنلاین" - بنیاد «خیریه سلامت ذهنی انگلیس» با انجام یک نظرسنجی، نظر مردم این کشور درباره موضوع خروج از اتحادیه اروپا را جویا شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از فرانس پرس، براساس یک نظرسنجی صورت گرفته از جامعه انگلیس، از هر 10 انگلیسی 4 نفر درباره برکسیت حس عصبانیت، عدم قدرت یا نگرانی دارند.

این نظرسنجی را بنیاد خیریه سلامت ذهنی انگلیس – ام اچ اف – انجام داده است تا بررسی کند نظر مردم انگلیس و احساس آنان درباره برکسیت چگونه است و انگلیسی‌ها درباره فرایند جدایی از اتحادیه اروپا چه حسی دارند، با این حس چگونه ارتباط برقرار می‌کنند و چگونه می‌خوابند.

این نظرسنجی نشان داد که ۴۳ درصد انگلیسی‌ها درباره برکسیت حس ناتوانی دارند، ۳۹ درصد از آن عصبانی‌اند و ۳۸ درصد هم نگران آن هستند. ۲۶ درصد از افراد هم گفته‌اند در 12 ماه گذشته برکسیت هیچ حسی به آنها نداده است، اما ۱۷ درصد هم گفته اند برکسیت به آنها استرس بالایی وارد کرده و ۱۲ درصد هم از بی‌نظمی‌های خواب ناشی از این طرح شکوه کرده‌اند. برخی نیز - حدود 9 درصد - گفته‌اند برکسیت در آنان حس امید ایجاد کرده، 3 درصد خوشحال بوده‌اند و 2 درصد هم به آن اطمینان دارند.

این در حالی است که در جریان برگزاری همه‌پرسی برکسیت که در سال ۲۰۱۶ درباره ماندن یا خروج انگلیس از اتحادیه اروپا برگزار شد ۵۲ درصد به خروج انگلیس از این بلوک رای دادند و ۴۸ درصد گفتند که ماندن در این اتحادیه را ترجیح می‌دهند.

مارک رولند رئیس بنیاد ام اچ اف در گفتگویی با فرانس پرس گفت: آنهایی که به ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا رای داده بودند، 3 برابر سطح استرس بالاتری نسبت به آنهایی دارند که رای‌شان خروج انگلیس از این اتحادیه بود.

بنیاد خیریه ام اچ اف در سال ۱۹۴۹ تاسیس شد و هدف آن کمک به مردم برای فهمیدن، محافظت و درک سلامت روان و ذهنشان بوده است. این نظرسنجی با کمک شرکت نظرسنجی یوگاو و به صورت آنلاین از میان ۱۸۲۳ بزرگسال بین بازه زمانی ۱۲ و ۱۳ مارس برگزار شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: