به‌روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
ماجرای سیل اخیر و اقدام خصمانه آمریکا در ایجاد مانع برای ارسال کمک‌های انساندوستانه به مردم سیل‌زده ایران، آزمونی بزرگ برای کانال مالی احداث شده توسط اروپایی‌ها موسوم به «اینستکس» نیز بود...
"خیبرآنلاین" - تروریسم اقتصادی ابزار سلطه‌گری و استکبار مدرن رژیم آمریکاست. سردمداران کاخ سفید مدت‌هاست که از رویارویی سخت و نظامی با جمهوری اسلامی ایران به سبب قدرت بازدارندگی فوق‌العاده کشورمان منصرف شده و به روش‌های نرم و مالی روی آورده‌اند؛ از این رو مقر فرماندهی و اتاق جنگ خود علیه مردم ایران را از «پنتاگون» و «سیا» به «وزارت خزانه‌داری»‌شان منتقل کرده‌اند.

به گزارش میزان، آمریکایی‌ها در وزارت خزانه‌داری‌شان با اهرم‌هایی که در اختیار دارند از جمله اداره‌هایی همچون «تی اف آی» و «اُفِک» تروریسم اقتصادی خود را علیه مردم ایران با اعمال تحریم‌های غیرقانونی و یکجانبه پیش می‌برند. هدف نهایی این تروریسم اقتصادی آمریکا، نه نهاد‌ها و سازمان‌های دولتی که ضربه زدن به مردم ایران است؛ «ریچارد نفیو» مسئول سابق بخش تحریم‌ها در وزارت خارجه آمریکا و مولف کتاب «هنر تحریم‌ها» صریحا اعلام کرده که هدف اساسی از اعمال تحریم‌ها علیه ایران، فشار به مردم این کشور و در تنگنا قرار دادن آن‌هاست.

ریاکاری به سَبک آمریکایی
سردمداران رژیم آمریکا از جمله «مایک پمپئو» و «برایان هوک» در مقطع آبان ۹۷ که تحریم‌های بانکی و نفتی آمریکا علیه ایران اعمال شده بود، مزورانه ادعا می‌کردند که به سبب اهداف انساندوستانه، بسته تحریمی یکجانبه و ظالمانه‌شان علیه ایران، شامل اقلام غذایی و دارویی و پزشکی نمی‌شود.

 
گاف احمقی به نام «پمپئو»
البته احمق‌های درجه یک آمریکایی در همان مقطع، اصطلاحاً بند را آب دادند و در اعلام مواضع‌شان لو دادند که تحریم‌های اقتصادی‌شان شامل اقلام بشردوستانه نیز می‌شود. در همین رابطه «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکایی‌ها که روز دوشنبه ۵ نوامبر ۲۰۱۸ (۱۴ آبان ۹۷) طی توئیتی مدعی شده بود، تحریم‌های آمریکا علیه ایران، شامل فروش غذا، محصولات کشاورزی، دارو و تجهیزات پزشکی نمی‌شود، به فاصله ۷۲ ساعت بعد، در روز پنجشنبه ۸ نوامبر ۲۰۱۸ (۱۷ آبان ۹۷) در مصاحبه با شبکه ضدایرانی بی بی سی فارسی، صریحا اعلام کرد که «اگر مقامات ایران می‌خواهند مردم این کشور، غذا برای خوردن داشته باشند، باید دست از فعالیت‌های منطقه‌ای بردارند». البته پمپئو توضیح نداد رژیم آمریکا هزاران کیلومتر آنطرف‌تر از مرزهایش در منطقه ما یعنی غرب آسیا چه غلطی می‌کند!

دروغ بزرگ آمریکایی‌ها آشکار شد
اما در قضیه سیل ویرانگر اخیر که چند استان کشور ما را درنوردید و خسارات جانی و مادی فراوانی به بار آورد، دروغ بزرگ آمریکایی‌ها در مستثنی کردن اقلام بشردوستانه از تحریم‌های ظالمانه‌شان، بیشتر آشکار شد؛ جایی که رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، صریحا اعلام کرد، جمعیت هلال احمر ایران برای کمک به سیل‌زدگان نمی‌تواند هیچگونه منابع مالی را به دلیل تحریم‌های آمریکا دریافت کند.

بیانیه صریح صلیب سرخ جهانی
پس از این سخنان رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، عده‌ای در فضای مجازی سعی کردند در صحت آن تشکیک کنند تا اینکه روز سه‌شنبه ۲۰ فروردین، سازمان صلیب سرخ جهانی طی اطلاعیه‌ای با غیرانسانی خواندن تحریم‌های آمریکا علیه ایران اعلام کرد: تحریم‌های آمریکا ضد ایران مانع امدادرسانی به سیل‌زدگان در ایران شده است و به دلیل تحریم‌ها امکان ارائه پول نقد به هلال احمر ایران برای کمک به سیل زدگان وجود ندارد.

اطلاعیه جمعیت هلال احمر
در ۱۸ فروردین نیز جمعیت هلال احمر ایران در اطلاعیه‌ای متذکر شده بود: هیچ کمک نقدی خارجی تا به حال به جمعیت هلال احمر ایران انجام نشده است و اصولا هیچ راه ارتباطی مالی برای این کار وجود ندارد. برخی نهاد‌ها و کشور‌ها اعلام آمادگی کرده و مبالغی نیز اعلام کرده‌اند، ولی به هرحال با توجه به تحریم‌های ضد انسانی آمریکا راهی برای ارسال این کمک‌های نقدی وجود ندارد.

تروریسم اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران
قابل تامل آنکه، پمپئو وزیر خارجه آمریکا بر مبنای همان رویکرد عوامفریبانه خود، پس از وقوع سیل سهمگین در برخی مناطق ایران، طی بیانیه‌ای مدعی شد که آمریکا مایل است در عملیات امداد و کمک به سیل‌زدگان از طریق پشتیبانی از عملیات صلیب سرخ جهانی و هلال احمر کمک کند.
 
محمد جواد ظریف روز ۱۲ فروردین طی مطلبی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی از تاثیر فشار‌های غیرقانونی آمریکا برای امداد و کمک‌رسانی به سیل زدگان ایران انتقاد کرد و نوشت: «سیاست فشار حداکثری ترامپ که نقض صریح قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و دستور دیوان بین‌المللی دادگستری است در کمک‌رسانی هلال احمر ایران به تمامی مناطق آسیب‌دیده از سیل بی‌سابقه اخلال ایجاد کرده است. از جمله اقلام ممنوعه بالگرد‌های امداد است. این فقط جنگ اقتصادی نیست؛ این تروریسم اقتصادی است».

دشمنی آمریکا با بدنه مردم ایران
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز روز شنبه ۱۷ فروردین، پیش از ترک ایران به مقصد قطر جهت شرکت در اجلاس بین‌المجالس در جمع خبرنگاران گفت: آمریکایی‌ها در این شرایط سخت سیل در ایران حاضر نشدند تا کمک‌های صلیب سرخ جهانی به هلال احمر ایران داده شود. این نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها با بدنه مردم ایران دشمنی می‌کنند.

اقدام خصمانه آمریکا علیه سپاه، آن روی سکه دشمنی با مردم ایران
اما یکی دیگر از وجوه ضدیت آشکار سردمداران رژیم آمریکا علیه مردم ایران که در حادثه سیل اخیر بیش از پیش نمایان شد، اقدام احمقانه و شرارت‌آمیز ترامپ در قراردادن نام سپاه پاسداران در فهرست کذایی گروه‌های تروریستی بود؛ در واقع آمریکایی‌ها نه تنها مانع از رسیدن کمک‌های انساندوستانه ایرانیان خارج‌نشین به هموطنان سیل زده‌شان شدند که با اعمال اقدامی خصمانه علیه سپاه پاسداران ثابت کردند با هر نیرویی که حامی و نگهبان امنیت و امدادگر به مردم ایران است، دشمن‌اند.
 

سپاهیان سلحشوری که یک روز در عراق و سوریه با اقدامات مستشاری، توطئه آمریکا را در انتشار گروه‌های تروریستی خنثی کردند تا خطر تروریست‌های تکفیری حتی به صدهاکیلومتری مرز‌های ایران اسلامی نرسد و مردم ایران از خطر داعش مصون باشند و روز دیگر در گلستان و لرستان و خوزستان به یاری مردم سیل زده پرداختند تا آلام آن‌ها کاهش یابد، از منظر آمریکایی‌ها تروریست هستند! چرا که پشتیبان اول و آخر مردم سرزمین ایران هستند و آمریکایی‌ها نه فقط با سپاه که با مردم ایران و راه این مردم، مشکل و دشمنی دارند؛ همان‌طور که علی لاریجانی هم تاکید کرد آمریکایی‌ها با بدنه مردم ایران دشمنی می‌کنند.

رفوزه شدن کانال مالی اروپایی‌ها در گام نخست!
اما ماجرای سیل اخیر و اقدام خصمانه آمریکا در ایجاد مانع برای ارسال کمک‌های انساندوستانه به مردم سیل‌زده ایران، آزمونی بزرگ برای کانال مالی احداث شده توسط اروپایی‌ها موسوم به «اینستکس» نیز بود. اروپایی‌ها که برجام برایشان اهمیت استراتژیک دارد، پس از عهدشکنی موتلف آمریکایی‌شان، اعلام کردند به ایران ضمانت می‌دهند تا در برجام بماند؛ حدود یکسال از آن ضمانت‌دهی گذشته و تنها یک جنین ناقص‌الخلقه به نام «اینستکس» ظهور کرده که حتی برخلاف وعده نیم‌بند دیپلمات‌های بلندپایه اروپایی، در فراهم کردن زمینه رسیدن کمک‌ها و اقلام بشردوستانه به مردم سیل زده ایران نیز ناتوان بود.
 
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۲
0
0
امریکا دشمن بشریت است حکام امریکایی دنباله دزدان دریایی کارائیب هستند امریکا در ونزوئلا هم مشکل افرین شده در چین وترکیه هم با جنگ تجاری ارزش یوان ولیر را کاهش داده تا این ممالک را بدوشد چون امریکا ماهیتا دزد است مرگ بر امریکا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: