به‌روز شده در: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس گفت:وزیر کشور قول داده تا یک سال اجاره خانه مردم سیل زده را پرداخت می کند.
"خیبرآنلاین" - سیدحمیدرضا کاظمی، نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی امروز در پاسخ به این سوال که چرا رئیس مجلس را به زادگاه خود برای بازدید برده گفت: زادگاه من واشیار در شرق پل دختر است.

اجاره بهای خانه های سیل زده پرداخت می شود/ اختصاص اعتبار صندوق ذخیره ارزی برای بازسازی مناطق تخریب شده

به گزارش راه دانا، وی افزود: به دلیل مسائل حفاظتی گفتند آقای لاریجانی را در مسیری ببرند که به شهر پلدختر دسترسی داشته باشد و به این ترتیب او را به روستای ولیعصر بردند که نه زادگاه من است و نه ارتباطی با زادگاه من دارد.

 نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: سد معشوره تقریبا در دوره احمدی نژاد کلنگ زده شد و قرار بود ظرفیت این سد بالای یک میلیارد متر مکعب آب و دو منظوره برقی- آبی باشد.

 وی عنوان کرد: خروجی سدی که بتواند توربین را بچرخان از آب کشکان در تابستان بیشتر است و این قطعا می توانست جلوی سیل را بگیرد.

 کاظمی تصریح کرد: در حال حاضر ظرفیت سد معشوره را به 50 میلیون متر مکعب یعنی یک بیستم طرح اولیه اش کاهش داده اند!

 وی افزود: یک بیستم سد مخزنی دیگر توربین ندارد و به درد صنعت نمی‌خورد ضمن اینکه دبی آب پلدختر ۵۰ هزار متر مکعب آب در ثانیه است که تقریبا در سه و نیم دقیقه و در ظرفیت سد معشوره کامل می شود؛ آیا این زمان کوتاه می تواند جلوی سیل در پلدختر را بگیرد؟

 نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: یک عده ای به دنبال منافع سیاسی یا محلی هستند اما بنده دنبال منافع پلدختر هستم و آنچه در منافع پلدختر باشه بنده تکلیف دارم به آن عمل کنم چون قسم خوردم برای این مردم این توان، تریبون و جایگاهی در اختیار من گذاشته شده را مردم به من داده اند.

 وی  با اشاره به اینکه قرار نیست از حقوق مردم به خاطر مصالح سیاسی یا به خاطر مصالح منطقه ای دیگری کوتاه بیایم، خاطر نشان کرد: من منافع مردم پلدختر را به همه چیز ترجیح می دهم.

 کاظمی بیان کرد: ظرفیت سد معشوره اگر بالای یک میلیارد مترمکعب باشد به درد ما می خورد البته به شرطی که حق مردم پلدختر در آن دیده شود.

 
وی افزود: اگر در جلسه بحران با حضور معاون اول رئیس جمهور شرکت نکردم به این دلیل بود که آقای جهانگیری اختیار تصمیم گیری نداشت و می خواست نظرات آقایان را به رئیس جمهور منتقل کند که بنده خودم هم می توانم به رئیس جمهور بگویم، پس چهار ساعت نشستن در یک جلسه بیهوده که هیچ کمک مالی هم در آن نیست چه فایده ای برای پلدختر دارد؟

 نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: من از لحظه ای که شنیدم چندین بار با آقای لاریجانی صحبت کردم ازش درخواست کردم که شما حتما با سرلشکر باقری صحبت کنید و نیروهای نظامی، ارتش و سپاه را بسیج  کنید چون اینجا وضعیت خیلی خراب است.

 وی  با بیان اینکه اگر نماینده پیگیر نباشد کسی که دسترسی به مقامات عالی کشور ندارد چگونه صدای مردم را به گوش آنها برسانیم؟عنوان کرد: برخی می گویند چرا نماینده بین مردم نبوده نماینده چرا بیل نمی زد؛ اولا من بین مردم بودم و با اولین پرواز بالگرد وارد چم مهر شدم بعد هم وارد معمولان شدم؛ بنده نماینده، سخنگو و فریاد مردم هستم.

کاظمی تصریح کرد: دو قول از مسئولین گرفتیم اول اینکه وزیر کشور گفت تا یک سال اجاره خانه سیل زده هایی که خانه اجاره می کنند را پرداخت می کنیم.

وی عنوان کرد: در رابطه با وضعیت خانه ها چون مردم در رابطه با زندگی، خانه و اسباب اثاثیه ای خودمضطرب هستند که از دست داده اند دولت این قول را داده که تمام قد بیاید و سرپناه مردم را ساماندهی کند.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه اعتبار دستگاه دولت محدود است و با گستره ی بحران در کشور ما در سفر آقای لاریجانی پیگیر بودیم و پیگیر هستیم که از صندوق ذخیره ارزی اذنی از مقام معظم رهبری بگیرند که وجهی برای بازسازی مناطق سیل زده در اختیار دولت قرار بگیرد.

 وی عنوان کرد: سوم اینکه ما یک طرحی خود نمایندگان در دست اقدام داریم که اهم و مهم کنیم بودجه را کجا می توان جا به جا کرد تا دست دولت باز باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: