به‌روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
عده‌ای که منتقد اصلی حضور حشدالشعبی در کشور هستند، چشم خود را به روی سیطره‌ای که غربی‌ها مدت‌ها بر کشور ما داشتند، بسته اند و چیزی درخصوص تحریم‌ها و جنایاتی که غرب در قبال کشور ما انجام داده، نمی‌گویند
"خیبرآنلاین" - سعدالله زارعی کارشناس مسائل غرب آسیا، درخصوص ورود نیرو‌های مردمی حشدالشعبی عراق به ایران و وحشت رسانه‌های غربی و عربی از این اتحاد گفت: اینکه 2 ملت مسلمان در یک منطقه با یکدیگر همکاری کنند و بتوانند در مواقع دشوار به داد یکدیگر برسند، این پیام مهم را برای جهان خواهد داشت که مسائل خاورمیانه باید در همین منطقه حل شود و با سیاست استعماری غرب مبنی بر حفظ وابستگی کشور‌ها به خودشان و اینکه بتوانند در قبال مشکلی که حل می‌کنند، منافعی را کسب کنند با تناقض روبروست. وقتی در منطقه 2 ملت تصمیم به حل مشکلات خود بدون تحمیل هزینه می‌گیرند یعنی بازار غربی‌ها کساد خواهد شد و چاره‌ای جز نگرانی ندارند.

به گزارش دانشجو، زارعی با انتقاد از برخی صدا‌های داخلی برای انعکاس صدای آمریکا، انگلیس و مرتجعین منطقه‌ای آنها درخصوص وحدت ایران و عراق گفت: حرفی را که آنها قادر به بیان آن نیستند، در یک پوشش ملی توسط عده‌ای در داخل عنوان می‌ کنند و ماهیت کمک‌های حشدالشعبی را زیر سوال می‌برند.

این کارشناس مسائل غرب آسیا ادامه داد: متاسفانه برخی ابهام افکنی‌ها با محوریت اینکه نیرو‌های حشدالشعبی به ایران آمدند تا کار نظامی- امنیتی در ایران انجام دهند، مطرح می شود؛ این در حالی است که همه می‌دانند این ایران بود که برای حل مسائل امنیتی به عراق رفته بود.

وی افزود: عده ای هم متاسفانه مدعی می‌شوند پرچم عراق در میدان آزادی تهران به اهتزاز درآمده و بعد هم تصویری از آن منتشر می‌کنند که حتی نیم نگاهی به این تصویر نشان دهنده آن است که این تصویر یک فتوشاپ مبتدیانه بیش نیست برای آنکه به مخاطب بقبولانند که خطی که صدام برای تسلط بر ایران داشت، به شکل دیگر در این سال‌ها دنبال می‌شود.

این کارشناس مسائل غرب آسیا تصریح کرد: عده‌ای که منتقد اصلی حضور حشدالشعبی در کشور هستند، چشم خود را به روی سیطره‌ای که غربی‌ها مدت‌ها بر کشور ما داشتند، بسته اند و چیزی درخصوص تحریم‌ها و جنایاتی که غرب در قبال کشور ما انجام داده، نمی‌گویند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کاملا مشخص است که مسئله مطرح شده خطی انحرافی و بچه گانه است که در فضای مجازی ضریب خورده است در حالی که مردم ما هیچگاه کودتای نوژه، کودتای ۲۸ مرداد، تحریم‌های پی در پی آمریکا و انهدام هواپیمای مسافربری ما توسط آمریکایی‌ها را فراموش نمی‌کنند و در قبال آن کمک مردمی نیروهای عراقی را دخالت کشور همسایه در کشورمان تلقی کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: