به‌روز شده در: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۵
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
خودروهای کانکس دار در قرارگاه های نیروی زمینی سپاه بسته های معیشتی را به دست سیل زدگان در مناطق شرق و جنوب شرق کشور رساندند
"خیبرآنلاین" - فرمانده نیروی زمینی سپاه با تشریح اقدامات این نیرو در استان های سیل زده گفت: تیپ 21 زرهی امام رضا(ع) با اعزام یگان مهندسی خود به منطقه و اعزام چند دستگاه بولدوزر کار امداد رسانی به مناطق درگیر سیل را با قدرت انجام داده است.

به گزارش سپاه نیوز، سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور در گفت و گویی پیرامون اقدامات انجام شده نیروی زمینی سپاه در امدادرسانی به مناطق سیل زده اظهار داشت: از زمان وقوع سیل در استان های سیل زده نیروی زمینی سپاه و یگان های مهندسی و امدادی این نیرو مشغول خدمت رسانی بودند.

وی افزود: بیمارستان های صحرایی نیروی زمینی سپاه در مناطق سیل زده نقش مهمی را در امداد رسانی به مردم عزیز استان های گلستان، لرستان و خوزستان ایفا کردند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه تاکید کرد: بیمارستان های صحرایی ما در شهر پلدختر، آق قلا، بستان و هویزه به هزاران نفر خدمت ارائه کردند و ده ها عمل جراحی در این بیمارستان ها انجام شد.

وی با بیان ابعاد خدمات پزشکی بیمارستان های نیروی زمینی سپاه در مناطق سیل زده استان گلستان تصریح کرد: بیمارستان صحرایی شهید شوشتری با استعداد بیش از 10 کانکس و بیش از 70 نیروی متخصص پزشک، دندانپزشک، پرستار، پزشکیار و... خدمات مختلفی از جمله ویزیت بیمار، تزریقات و پانسمان، رادیولوژی، خدمات آزمایشگاهی، سی تی اسکن، سونوگرافی، داروخانه و... را ارائه دادند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با تاکید بر حضور سامانه های جراحی تاکتیکی مرکز بهداری شمال شرق نیروی زمینی سپاه در مناطق سیل زده استان گلستان تاکید کرد: همچنین 11 تیم سیار در روستاها کار درمان اولیه و انتقال به بیمارستان صحرایی را انجام دادند.

سردار پاکپور با اشاره به وقوع سیل در شرق و جنوب شرق کشور گفت : تیپ 21 زرهی امام رضا(ع) با اعزام یگان مهندسی خود به منطقه و اعزام چند دستگاه بولدوزر کار امداد رسانی به مناطق درگیر سیل را با قدرت انجام داده است. 6 دستگاه لجن کش و یک بیل مکانیکی نیز در امدادرسانی به روستاهای اطراف کلات از جمله شهر اردسمان ایفای نقش کردند.

وی اضافه کرد: در یک مورد بیش از 3 هزار و 600 نفر خدمات در استان گلستان توسط تیپ زرهی امام رضا(ع) ارائه شده است که این تنها گوشه کوچکی از خدمات امدادی یکی از رده های نیروی زمینی سپاه بوده است.

سردار پاکپور با اشاره به اقدامات گروه های جهادی در کنار پرسنل نیروی زمینی سپاه در لایروبی معابر یادآور شد: بیل های مکانیکی و ادوات مهندسی نیروی زمینی سپاه در بحث تامین سیل بندها در مناطق سیل زده ایفای نقش کردند و ده ها دستگاه بیل مکانیکی و لودر، کامیون و بولدوزر های گروه های مهندسی نیروی زمینی سپاه در مناطق سیل زده شمال شرق، شرق و جنوب شرق فعالیت کردند. بازگشایی مسیرها و جاده های مواصلاتی، امدادرسانی جهت تسریع در عبور و مرور سیل زدگان، خاکریزی و سنگ چینی حاشیه رودخانه شهرستان سوادکوه، پل سفید، جاده لغور به شیرگاه و بازگشایی جاده های روستای خال خیر، خارخون و لاک تراش و... از جمله دیگر اقدامات نیروی زمینی سپاه در امدادرسانی به مناطق سیل زده شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور بوده است.

وی با بیان اقدامات عملیاتی نیروی زمینی سپاه در مناطق سیل زده نهبندان و سربیشه تصریح کرد: خودروهای کانکس دار در قرارگاه های نیروی زمینی سپاه بسته های معیشتی را به دست سیل زدگان در مناطق شرق و جنوب شرق کشور رساندند.

سردار پاکپور در پایان خاطرنشان کرد: ادوات و نیروهای مهندسی نیروی زمینی سپاه تا هر زمان که لازم باشد، در منطقه جهت امدادرسانی خواهند ماند. ما در کنار مردم عزیز مناطق سیل زده هستیم و امیدواریم بتوانیم با اقدامات امدادی نیروی زمینی سپاه کمی از درد و رنج این مردم عزیز و مظلوم بکاهیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: