به‌روز شده در: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
دیگر مسئله هسته ای و یا قدرت موشکی برای مردم تنها به معنای تامین امنیت منطقه ای و یا حفظ تمامیت ارضی کشور در مقابل غرب نخواهد بود، بلکه سانتریفیوژها و موشک ها خودشان به مسئله ای مهم برای مردم تبدیل می شوند، چرا که نمادی از قدرت کشور هستند؛ دیگر این منظره و صحنه ای است که موجب اتحاد مردم خواهد شد
"خیبرآنلاین" - پایگاه آمریکایی لوبلاگ (Lobe Log) با انتشار گزارشی به بررسی نتایج تحریم های گسترده آمریکا علیه ایران پرداخته و عنوان کرده است اقدامات دولت ترامپ می تواند در نهایت باعث اتحاد مردم ایران زیر پرچم این کشور علیه غرب و آمریکا شود و فشار و سختی تحریم ها باعث شود مردم ایران به دنبال انتخاب مردی محکم به عنوان رئیس جمهور آینده خود باشند.

به گزارش جام نیوز، در این گزارش می خوانیم: «با جامعه پرطراوتی که ایران دارد، نمی توان جز با خوشبینی به آینده این کشور نگاه کرد؛ حتی با وجود شرایط سخت این روزهای کشور ایران.

چالش هایی که ایران با آن مواجه بوده همیشه مربوط به یک چشم انداز کوتاه مدت بوده است؛ حتی در زمان هایی که این کشور گرفتار بحران های داخلی و خارجی بوده است.

این طبیعی است در زمانی که ایران با بحران های کوتاه مدت دست و پنجه نرم می کند، سرمایه گذاران خارجی به علت خطر سیاسی و اقتصادی که احساس می کنند از سرمایه گذاری در این کشور صرف نظر کنند.

مردم ایران نیز در این بحران ها دچار تردیدهایی خواهند شد که می تواند موجب اتخاذ تصمیم هایی شود که فقط منافع خودشان را تامین می کند و در نهایت برای جامعه آن ها هزینه های سنگینی به دنبال داشته باشد و توجه آن ها را از فاصله ای که میان سختی و درد کوتاه مدت و شکوفایی در آینده وجود دارد، منحرف نماید.

در وضعیت فعلی ایران به علت تحریم های تحمیل شده از سوی دولت ترامپ و جنگ اقتصادی که آمریکا علیه این کشور به راه انداخته است، فاصله میان سختی های کوتاه مدت و شکوفایی در آینده افزایش یافته است. ترامپ به دنبال ایجاد دیواری از تحریم ها پیش روی ایران است که نمونه آخر آن نیز تحریم کامل نفتی ایران است.

امروز مردم ایران به خاطر فشار تحریم های آمریکا و حتی بلایای طبیعی که کشورها آن ها با آن دست و پنجه نرم می کند، تشنه آن هستند که بار دیگر جایگاه و قدرت خود را اثبات نمایند.

مقامات واشنگتن اعتقاد دارند که این تشنگی مردم ایران برای قدرت در نهایت منجر خواهد شد که آن ها تصمیم بگیرند قدرت را از مقامات کشور صلب کرده و در اختیار خود قرار دهند.

اما نباید از این نکته غافل شد که ممکن است نتیجه ای کاملا خلاف آنچه مقامات واشنگتن انتظار آن را می کشند، برای آنها حاصل شود؛ نظرسنجی های جدید حاکی از آن است که احساس انتقام از آمریکا در میان مردم ایران به ویژه پس از نقض توافق هسته ای توسط ترامپ، افزایش یافته است.

این احساسات مردمی، در نهایت بروز خواهد کرد و دموکراسی موجود در ایران می تواند مسیر بروز این احساسات را تعریف نماید؛ هرچند این دموکراسی [از نظر آمریکا] کامل نیست. انتخابات این فرصت را در اختیار ایران قرار می دهد تا برای این خشم مردمی یک مسیر تعریف نمایند و در نهایت مردم ایران برای انتخاب مردی قدرتمند تلاش خواهند کرد.

در این شرایط است که دیگر مسئله هسته ای و یا قدرت موشکی برای مردم تنها به معنای تامین امنیت منطقه ای و یا حفظ تمامیت ارضی کشور در مقابل غرب نخواهد بود، بلکه سانتریفیوژها و موشک ها خودشان به مسئله ای مهم برای مردم تبدیل می شوند، چرا که نمادی از قدرت کشور هستند؛ دیگر این منظره و صحنه ای است که موجب اتحاد مردم خواهد شد.

این موضوع در واقع همان حقیقتی است که برخی کارشناسان و فعالان سیاسی پیش از این نسبت به آن هشدار داده بودند؛ یعنی اتحاد مردم ایران زیر پرچم کشور به خاطر تحریم ها و فشارهای خارجی.»
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Romania
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۲
0
0
به همین خیال باشید. رای مردم به روحانی سلبی بود نه ایجابی. مردم از ترس رییسی و جنگ و دیوار کشی به روحانی رای دادند و اگر همین الان هم انتخابات 96 تکرار شود باز هم به روحانی رای خواهند داد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: