به‌روز شده در: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۵۷۱۳
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
انقلاب از 40 سالگی و سن پختگی عبور کرد اما بعضی از مسئولین هنوز از رفتار کودکانه دست برنداشتند؛ اقداماتی همچون نازکردن برای مردم، لجبازی در مقابل خواست ملت و با یک آبنبات گول رقیب را خوردن
"خیبرآنلاین" - مهندس مهرداد بذرپاش عضو هیات رئیسه سابق مجلس شورای اسلامی، در مراسم بزرگداشت شهدای طلبه همدان و یادبود شهید ترور، روحانی همدانی حجت الاسلام مجتبی قاسمی سخنان مهمی را مطرح کرد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، وی شهادت حجت الاسلام قاسمی را فراتر از همه تحلیلهای سیاسی و اجتماعی و تائیدکننده اعتقاد به مهدویت و درک شرایط آخر الزمانی دانست و گفت: این امکان وجود داشت تا تقدیر دیگری برای این برادر عزیز رقم بخورد و به مرگ طبیعی از دنیا برود اما خواست خدا این بود که به شهادت برسد و قطعا این افتخار، نشانه منتخب بودن اوست.

معاون رئیس جمهور اسبق با ضروری دانستن ریشه یابی این جنایت و مواجهه امنیتی با مسببان آن، اظهار داشت: ولی می‌خواهم از زاویه دیگری به ماجرا نگاه کنیم. به رغم تلخی این حادثه، ببینیم که باب شهادت هنوز هم برای مدافعان از دین و انقلاب باز است؛ چه در میدان نبرد مستقیم و چه در کوچه و خیابان بر اثر ترور.

بذرپاش با یادآوری جمله ای از علی شریعتی که گفته بود "هیچ آخوند نجف رفته‌ای پای هیچ قرارداد خائنانه‌ای را امضا نمی‌کند" افزود: حالا باید بگوییم هزاران روحانی شهید، سند خدمت و حمایت از این مردم و مصالح کشورشان هستند.

مهرداد بذرپاش در همدان: روحانی فاصله گرفته از مردم، روحانی نیست

وی ادامه داد: این سند خدمت، قدمت تاریخی دارد؛ از جبهه‌های نظامی تا عرصه‌های جهاد اجتماعی و اعتقادی. امروز هم امین توده مردم به ویژه محرومین و آسیب دیدگان بلایای طبیعی در جای جای کشور همین روحانیت خدوم و مردمی است که هم در شام و عراق و هم در خیابان‌های همدان خونشان مظلومانه به زمین می‌ریزد.

صاحب امتیاز روزنامه وطن امروز تاکید کرد: نتیجه این ترورهای وحشیانه این خواهد شد که روحانیت انقلابی بیشتر به لباس و مرام خود افتخار کرده و حضور مردمی و اجتماعی‌اش بیشتر شود.

مهرداد بذرپاش القای کینه و کدورت نسبت به روحانیت در این قبیل مسائل را باطل اعلام کرد و اظهار داشت: امروز حتی دشمن و عوامل بیسواد و نادانش در داخل می‌دانند که روحانیت انقلابی و مردمی مرجعیت اجتماعی دارد. روحانیت جوان و خدوم همچنان در عرصه‌های مختلف پیشقدم هستند. آنان در فضای مجازی عقده‌گشایی می‌کنند اما روحانیت در فضای حقیقی و در کنار مردم با آنها زندگی می‌کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه همزمان شدن شهادت این طلبه با ایام شهادت معلم بزرگ انقلاب آیت الله مطهری را یادآور شد و رویکرد قتل و ترور ناجوانمردانه را نشانه کم آوردن دشمن در عرصه فکری و اجتماعی دانست.

وی افزود: روحانی باید روحانی باشد؛ روحانی فاصله گرفته از مردم که روحانی نیست. امام(ره) به عنوان یک روحانی اگر از مردم فاصله می‌گرفت، مگر می‌توانست استبداد مورد حمایت استکبار را از کشور بیرون کند؟

مهندس بذرپاش با دعوت از مردم نسبت به بازخوانی روایت "النعمتان مجهولتان" یادآور شد: امنیت یکی از ۲ نعمت بزرگ الهی برای جوامع بشری است و تنها کسانی قدردان آن هستند که دچار ناامنی شده‌اند. اگر امنیت نباشد نه از اقتصاد خبری است و نه از قانون و نظم و عدالت و خانواده؛ و نه حتی از کنسرت و پرده نقره‌ای سینما

عضو سابق هیات رئیسه مجلس گفت: امنیت برای ملت غیرتمند ایران آنقدر اهمیت داشت که فقط استان پرافتخار همدان بیش از ۷ هزار شهید تقدیم این کشور کرد. ۱۴ شهید مدافع حرم و حاج حسین همدانی که گل سرسبد مدافعان حرم است.

وی با انتقاد از رفتار اشرافیگرانه برخی مسئولان دولتی، خطاب به آنان اظهار داشت: از خانه‌های آنچنانی بیرون بیایید و اثر رویکرد لیبرالی خود به کشور را ببینید. امروز اکثر مردم همچون روحانی شهید قاسمی که جهیزیه دخترش را با نماز و روزه‌ی قضا تامین کرد، دچار مشکلند.

بذرپاش گفت: کشور را به اینجا رسانده‌اید، حالا باید پاسخ دهید. ظاهرا برخی اصرار دارند تا ناکارآمدی‌شان در کتاب رکوردهای گینس ثبت شود.

عضو هیات علمی دانشگاه، راهکار برون رفت از مشکلات موجود را بازگشت به مدیریت علمی اعلام کرد و تاکید نمود: کشور را باید علمی اداره کرد. افزایش بی‌رویه قیمتها و رهاشدگی بازار کجایش علمی است؟  کشور را ۶ سال به اسم مسکن اجتماعی به رکود کشاندند.
مدیریت علمی یعنی کشور را با آزمودن و خطا اداره نکردن. کشور آزمایشگاه نیست که روش‌های ذهنی خود را در آن تست کنیم.

وی افزود: اداره‌ی علمی کشور یعنی آن خودژنرال‌پندار خسته که ۴ دوره تجربه وزارت دارد و هنوز در حال خام فروشی نفت است، سر کار نباشد.

معاون رئیس جمهور اسبق با انتقاد از برخی طرح های پرهزینه و کم بازده اجراشده طی سال های اخیر، ادامه داد: اداره علمی کشور یعنی به نام طرح تحول سلامت، چنین هزینه‌ای به کشور تحمیل نشود. یعنی تمام برنامه‌ریزی‌ها صرفا بر مبنای خشکسالی نباشد که گویا اصلا ترسالی نخواهیم داشت و چنین حادثه بزرگی مانند سیل رخ نمی‌داد.

صاحب امتیاز روزنامه وطن امروز ادامه داد: سهمیه بندی بنزین که در گذشته مدتها کار شد و برای اجرای آن، آن همه هزینه شد و کارت سوخت به مردم داده شد، ولی به خاطر رویکرد سیاسی آن را جمع کردند و حالا مجددا پیگیری اجرا آن هستند. کدام دادگاه باید به این مسائل رسیدگی کند؟
کدام عقل سلیمی در این شرایط که تلاطم فزاینده قیمتها بی سابقه است، تصمیم به افزایش قیمت بنزین می‌گیرد؟

بذرپاش آقازاده‌های واقعی انقلاب را مردم همدان دانست و افزود: نسل جوان و مومن و انقلابی از نسل آوینی در نگاه نو و متفاوت از نسل همت و باکری در رشادت است. از نسل شهریاری در علم و فناوری است که نمونه‌ی آن، جوان همشهری شما، مصطفای شهید می‌باشد.

وی ادامه داد: انقلاب از 40 سالگی و سن پختگی عبور کرد اما بعضی از مسئولین هنوز از رفتار کودکانه دست برنداشتند؛ اقداماتی همچون نازکردن برای مردم، لجبازی در مقابل خواست ملت و با یک آبنبات گول رقیب را خوردن.

مهرداد بذرپاش در پایان تاکید کرد: مادر بسیاری از چالش‌‌های پیش روی انقلاب، بی عزمی و بی همتی است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: