به‌روز شده در: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۵۷۲۲
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
رهبر معظم انقلاب دشمن را مایوس از جنگ نظامی معرفی نموده و به همین دلیل تمرکز دشمن را در جنگ اقتصادی معرفی کردند: «امروز آمریکا بر جنگ اقتصادی متمرکز است چون از جنگ نظامی مأیوس است»؛ با همین پشتوانه، امام خامنه ای شایعه جنگ و مذاکره با دشمن بدعهد را رد کرده و فرمودند: «جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد»
"خیبرآنلاین" - چندی است در فضای رسانه ای و سیاسی کشور مساله جنگ آمریکا با ایران بزرگ نمایی شده است. رسانه ها از آن می گویند و حتی برخی افراد غیرمتخصص زمان هم برای آن تعیین کرده اند! اما آنچه اهمیت دارد تحلیل‌های واقع بینانه و اخبار موثق است که باید از نظامیون و مسئولان کشور شنید.
 
به گزارش رجانیوز، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، درباره احتمال جنگ آمریکا با ایران سخن گفت و با بیان ترس دشمن از قدرت ملت ایران به افشاگری در مورد پشت پرده‌های سازمان سیا(CIA) پرداخت.
 
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به احتمال درگیری نظامی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران، تأکید کرد: «دشمن می گوید ما نباید اقدامی انجام بدهیم، چون هرگونه اقدام نظامی در این مقطع ممکن است ما را به یک جنگ بی پایانی بکشاند و همه منافع ما را به خاطر بیندازد. این اطلاعات است که می‌گویم؛ نه تحلیل.»
 
سردار سرلشکر قاسم سلیمانی با اقتدا به حضرت ولی عصر(عج) و رهبر معظم انقلاب، خود و همه نیروهای مسلح کشور را آماده مقابله با هرگونه توطئه دشمن دانست. او در یکی از سخنرانی‌هایش خطاب به سیاست مدران و مزدوران آمریکایی در منطقه گفت: «ما شبی را نمی‌خوابیم مگر به دشمن فکر کنیم».
 
فرمانده سپاه قدس ضمن پرده برداری از سیاست‌های پشت پرده سازمان سیا، گفت: «سازمان‌های امنیتی آمریکا به ترامپ گفته‌اند هرگونه جنگ نظامی با ایران خطرناک و نابود کننده است و ما را به جنگ بی پایانی می‌کشاند و همه منافع ما را به خطر می‌اندازد. مردم ما نباید بدون شناخت از دشمن از آن بترسند و قدرت نظامی آن‌ها را بزرگ کنند.»
 
سردار سلیمانی که تجربه های موفق در خصوص مدیریت جنگ دارد و پنجه در پنجه شدن با آمریکایی ها را از نزدیک تجربه کرده است نه تنها حمله آمریکا را رد میکند که قدرت نظامی آنها در برابر ایران را ناتوان ارزیابی میکند.
 
رئیس جمهور تاجرمسلک آمریکا چه در مناظرات انتخاباتی و چه بعد از آن بارها از هزینه های نظامی دولت های قبل از خود انتقاد کرده است. شاید یکی از مهمترین دلایل رای آوری وی را نیز باید در شعار «اول آمریکا» مشاهده کرد. دستور اخیر وی در خروج نیروهای نظامی آمریکا از سوریه و اعلام این نکته که آمریکا 7 تریلیون دلار در منطقه را صرف جنگ آوری کرده و نتیجه ای نداشته هم باید به این مساله اصافه کرد.
 
هرچند گاهی ممکن است دشمن با استفاده است اصل غافلگیری یا ناشی از تحلیل اشتباه جنگی را به یک کشور تحمیل کند اما شواهد و قرائن نشان دهنده چنین تصمیمی از جانب کاخ سفید علیه ایران نیست چرا که آمریکایی ها نمی دانند در صورت وقوع جنگ از کجا، در چه سطحی و تا چه زمانی باید پاسخگوی عملکرد خود باشند. به خصوص اینکه 40% نفت دنیا از مسیر خلیج فارس صادر می شود و هر گلوله در این منطقه می تواند اقتصاد غرب را به فروپاشی بکشاند.
 
رهبر معظم انقلاب در تاریخ ۲۲ مردادماه ۱۳۹۷ در دیدار اقشار مختلف مردم که در سطح بسیار وسیع و عمیقی نیز بازتاب رسانه‌ای داشته، بخشی از بیانات خود را به همین موضوع اختصاص دادند و فرمودند «جنگ نخواهد شد» و در توضیح همین مسئله که چرا این اتفاق نخواهد افتاد، نیز ایشان فرمودند: «برای خاطر اینکه جنگ 2 طرف دارد: یک طرف ما هستیم، یک طرف او است؛ ما که خب جنگ را شروع نمی‌کنیم، ما هیچ جنگی را شروع نکرده‌ایم. افتخار جمهوری اسلامی این است که هیچ جنگی را ما شروع نکرده‌ایم؛ جنگ‌هایی داشته‌ایم، منتها شروع‌کننده طرف مقابل بوده. وقتی‌که طرف مقابل شروع کند، ما البتّه با قدرت وارد میدان می‌شویم، امّا ما جنگ را شروع نمی‌کنیم؛ این که طرف ما. طرف آمریکایی و آمریکایی‌ها هم جنگ را شروع نمی‌کنند، برای اینکه گمان می‌کنم آمریکایی‌ها هم می‌دانند که اگر جنگی را اینجا شروع کنند، 100% به ضررشان تمام خواهد شد. جمهوری اسلامی و ملّت ایران آن مجموعه‌ای هستند که هرکس به آنها تعرّض بکند، ممکن است ضربه بزند، امّا ضربهٔ بزرگ‌تر را خودش خواهد خورد؛ کمااینکه تا حالا این‌جوری بوده. آمریکایی‌ها یک بار هم اینجا حمله کردند به طبس -یادتان هست- خودشان را نجس کردند، برگشتند رفتند! درست است که خیلی چیزها را ممکن است نفهمند، امّا به نظرم می‌آید این‌قدر هم چیز نیستند که این را نفهمند! جنگ نخواهد شد، مطمئنّا».
 
ایشان همچنین دامن زدن به شایعه جنگ را برای ترساندن مسئولین غرب گرا معرفی کرده و فرمودند: «شبح جنگ را مطرح می‌کنند تا ترسوها را بترسانند.» رهبر معظم انقلاب دشمن را مایوس از جنگ نظامی معرفی نموده و به همین دلیل تمرکز دشمن را در جنگ اقتصادی معرفی کردند: «امروز آمریکا بر جنگ اقتصادی متمرکز است چون از جنگ نظامی مأیوس است»؛ با همین پشتوانه، امام خامنه ای شایعه جنگ و مذاکره با دشمن بدعهد را رد کرده و فرمودند: «جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد».
 
بنابراین از طرفی باید مسئولین نظامی ایران بیدار و با اقتدار دشمن را رصد کنند اما از طرف دیگر باید به پروژه جنگ روانی دشمن واقف بود که درصدد است تا با شبح جنگ، مسئولین اجرایی کسور را بترسانند و مانع تمرکز آنها در جنگ واقعی که جنگ اقتصادی است شوند.
برچسب ها: شبح ، جنگ ، ترسو ، ایران ، آمریکا ، خیبر ، آنلاین
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۷
0
0
قطعا جنگ نخواهد شد چون ارتش امریکا تا سال 2021هیچ تحرک نظامی نخواهد داشت دلیلی هم برای جنگ نیست (...) که با بی ارزش کردن پول خودش مانع بی ارزش شدن دلار امریکاست ،بهترین نوکر برای امریکا خواهد بود امریکا هرگز مایل نیست بلایی بر سر (...) بیاید مگر آنکه همزمان در فرانسه و المان وانگلیس و امریکا دست راستی ها حاکم شوند و در ایران اصلاحطلب سر کار باشد (...) اگر مارین لوپن به جای ماکرون پیروز الکشن بود ودر آلمان هم از حزب afdدولت انتخاب شده بود تا الان با (...) ریپابلیکن پارتی، حزب ملی فرانسه به رهبری لوپن ها حزب محافطه کار انگلیس و حزب آلترناتیو فوق دوچلند برای المان احزاب دست راستی کشورهای نامبرده هستند ما باید به خاطر بلایی که امریکا با (...) سر ما آورده همین (...) را علیه امریکا کنیم فعلا این (...) عملا با وفاترین (...) امریکا در دنیا بعد از ونزوئلا است و جنگ زرگری دارند تا نفرت جهانی علیه امریکا شکل نگیرد فقط مردم داخل ایران و ونزوئلا میدانند جنگ امریکا با ایران و ونزوئلا زرگری است مرگ بر امریکا مرگ.بر اسرائیل
مدیر پایگاه قسمت های نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار منفی ویرایش شد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: