به‌روز شده در: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
نگاه مردم به علما، حوزه‌های علمیه و به ویژه حوزه علمیه قم است و روحانیون وظیفه دارند امر به معروف و نهی از منکر را به درستی انجام دهند
"خیبرآنلاین" - آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در مراسم افتتاح بخش جدید دارالقرآن علامه طباطبایی، با تقدیر از فعالیت های دست اندرکاران این دارالقرآن، گفت: مرحوم علامه طباطبایی با این که فرزندی از خود به یادگار نگذاشت که راه او را ادامه دهند، اما افرادی با ابتکار خود یاد و نام ایشان را احیا کردند.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، وی اضافه کرد: بحمدلله دارالقرآن علامه طباطبایی توسعه خوبی پیدا کرده است، این مساله نشان می دهد اگر انسان خلوص نیت داشته باشد، خدای متعال هم بعد از وفات او را تنها نمی گذارد و به افرادی ماموریت می دهد تا یادش را زنده تر کنند.

استاد برجسته حوزه علمیه در ادامه، ماه رمضان را ماه مناجات و نیایش با معبود و ماه انس با قرآن توصیف و شرحی بر برخی از دعاهای قرآنی بیان کرد.

وی تصریح کرد: هرچه انسان بیشتر در قرآن تدبر و فکر می کند جامعیت این کتاب آسمانی بیشتر آشکار می شود.

مرجع تقلید شیعیان در بخش دیگری از سخنان خود شرایط موجود جامعه را به لحاظ اخلاقی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی پیچیده خوانده و گفت: نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که واقعا مسائل اخلاقی در معرض خطر جدی قرار دارد.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی با ابراز تاسف از وقوع برخی ناهنجاری ها و حرکت های زننده در برخی مدارس تهران و پخش آهنگ های مبتذل، رکیک و زشت، این اقدامات را یک خطر بزرگ ارزیابی کرد.

استاد برجسته حوزه علمیه سکوت در برابر این اتفاقات و هنجارشکنی ها را روا ندانسته و گفت: آیا می شود در مقابل این مسائل سکوت کرد؟ همه ما در مقابل این شرایط مسؤول هستیم.

وی بی سروسامانی فضای مجازی را یکی از عوامل گسترش ناهنجاری ها و بداخلاقی ها در جامعه دانسته و با بیان این که فضای مجازی به بلای مجازی تبدیل شده است، بر لزوم اصلاح و ساماندهی این فضا تاکید کرد.

مرجع تقلید شیعیان بیان داشت: آمارها نشان می دهد که مفاسد اخلاقی، کلاهبرداری های اقتصادی و سمپاشی های سیاسی در فضای مجازی چندین برابر شده است، در چنین شرایطی نباید دست روی دست گذاشت و تسلیم وضع موجود شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برخی برنامه های مروج بخت آزمایی در صداوسیما اشاره کرده و گفت: اینها بخش قابل توجهی از پول را از مردم دریافت می کردند و تنها بخش اندکی را به عنوان جایزه در اختیار شرکت کنندگان قرار می دادند و خوشبختانه بعد از موضع گیری ها و بیان حکم فقهی، جلوی آن گرفته شد.

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در ادامه علما و روحانیت را ملجا و پناهگاه توده های مردمی دانسته و افزود: نگاه مردم به علما، حوزه‌های علمیه و به ویژه حوزه علمیه قم است و روحانیون وظیفه دارند امر به معروف و نهی از منکر را به درستی انجام دهند.

وی تاکید کرد: اگر همگی دست به دست هم دهیم و اختلافی در حوزه و در بین مردم نباشد، کارهای بسیاری را می توان انجام داد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: