به‌روز شده در: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
هر سال سخنان برخی مراجع تقلید بخشی از ویژه‌برنامه معارفی صدا و سیما در ماه رمضان را تشکیل می‌داد اما امسال جای خالی این برنامه‌ها احساس می‌شود.
"خیبرآنلاین" -  همه‌‌ساله در ماه مبارک رمضان برنامه‌های تولیدی از آیات عظام مکارم‌شیرازی، نوری‌همدانی و سبحانی هر شب از شبکه‌های مختلف سیما پخش می‌شد اما امسال رسانه ملی از حضور این سه مرجع تقلید در ماه مبارک رمضان محروم شد.

علامت سوالی درباره عدم حضور مراجع تقلید در ویژه‌برنامه ماه رمضان در رسانه ملی

به گزارش تسنیم، البته چند سالی است که آیت‌الله نوری همدانی نقدهای زیادی به رسانه ملی داشتند که متأسفانه این نقدها مورد توجه مسئولان صدا و سیما قرار نگرفت، به همین دلیل ایشان با ضبط و پخش برنامه‌های خود در چند سال گذشته مخالفت کردند اما امسال آیت‌الله مکارم شیرازی و آیت‌الله سبحانی نیز نقدهای جدی به رسانه ملی داشتند که یکی از این موارد پخش برنامه‌های بخت‌آزمایی است.


چند روزی است که در شبکه‌های اجتماعی شایعه شده که به‌دلیل انتقادهای تند آیت‌الله مکارم شیرازی، این مرجع تقلید امسال از شبکه سه سیما حذف شد، این در حالی است که چنین موضوعی واقعیت ندارد و دفتر این مرجع تقلید اعلام کرد: آیت‌الله مکارم شیرازی امسال به‌دلیل اشتغالات زیاد حوزوی علی‌رغم اصرار مسئولان صدا و سیما متأسفانه آمادگی برای ضبط برنامه نداشتند.

همچنین در برخی رسانه‌ها شایعه شده که آیت‌الله مکارم شیرازی از شبکه سه سیما به شبکه قرآن کوچ کرده است که این خبر هم تأیید نمی‌شود زیرا امسال این مرجع تقلید هیچ‌ گونه ضبط برنامه رسانه‌ای نداشته و برنامه‌ای که در حال حاضر از شبکه قرآن پخش می‌شود بازپخش برنامه‌های قبلی رسانه ملی است.

هر سال در ماه رمضان سخنان آیت‌الله مکارم شیرازی هر شب پیش از پخش سریال شبکه سوم سیما رهنمودهای آیت‌الله سبحانی هر شب پیش از سریال شبکه دوم سیما و همچنین بیانات آیت‌الله نوری همدانی در سحرگاه ماه مبارک رمضان از رسانه ملی پخش می‌شد.

سخنان آیت‌الله جوادی آملی این شب‌ها از شبکه سوم پخش می‌شود و طبق اعلام قبلی صدا و سیما 96 درصد مخاطبان از پخش ویژه‌برنامه‌های مراجع تقلید در ماه مبارک رمضان رضایت داشتند.

امید است برای بهره‌مندی عموم از مباحث مختلف دینی و تفسیرهای موضوعی مراجع تقلید در ساعاتی که مخاطبان در حال‌وهوای روحانی و معنوی مناسبی قرار دارند شاهد برنامه‌ریزی سازمان صدا و سیما در این زمینه باشیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: