به‌روز شده در: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
در برنامه مجله ورزشی شبکه خبر، صحنه‌های مشکوک داوری در هفته ۲۹ لیگ مورد بررسی قرار گرفت و دو کارشناس داوری صحبت‌های جالبی مطرح کردند.
"خیبرآنلاین" -  پس از اتفاقات جنجالی مربوط به داوری در بازی‌های هفته بیست و نهم لیگ برتر، رسانه‌های مختلفی امروز به آن‌ها پرداختند. شبکه خبر تلویزیون هم برنامه مجله ورزشی امروز بعد از ظهر را به مسائل داوری دیدار‌های هفته بیست و نهم لیگ برتر اختصاص داد. محمد فنایی در این برنامه به عنوان کارشناس میهمان حضور داشت و داوود رفعتی هم به صورت تلفنی در آن شرکت کرد.


به گزارش دانشجو، رفعتی در ابتدای صحبت هایش گفت: داوران در مجموع هفته کم اشتباهی را سپری کردند. در یک بازی نمی‌شود که اشتباهی اصلا وجود نداشته باشد، اما خطا‌های تاثیرگذار روی نتیجه، فقط یک مورد داشتیم. در بازی پرسپولیس و ماشین سازی پنالتی به درستی اعلام شده و در صحنه گل تیم استقلال به صنعت نفت هم مطابق بررسی‌های ما، توپ روی هوا از خط عبور کرده است و کمک داور و داور پشت دروازه اینجا اوت اعلام کرده اند. من فیلم این صحنه را برای رئیس دپارتمان آسیا، عضو کمیته داوران AFC و آقای کولینا فرستادم. آقای کولینا هنوز جواب نداده، اما دو نفر دیگر، حق را به کمک داور داده اند. ما، چون دوربینی روی خط نداریم، نمی‌توانیم نظر دقیق بدهیم.

مهر تایید فنایی بر تصمیمات کوپال برای پرسپولیس

پس از صحبت‌های اولیه رفعتی، صحنه‌های مشکوک داوری به نمایش درآمد. اولین بازی، دیدار پرسپولیس و ماشین سازی بود.یکی از صحنه‌هایی که مدافع ماشین سازی با ماریو بودیمیر درگیر شده بود، پخش شد. فنایی با دیدن این تصویر گفت که برخورد انجام شده نمی‌تواند پنالتی باشد چرا که مهاجم پرسپولیس ضربه را زده و بعد روی زمین افتاده است.

سپس فنایی درباره صحنه پنالتی اعلام شده برای پرسپولیس گفت: ابتدا مدافع پیراهن مهاجم را کشید و بعد بودیمیر لباس او را کشید؛ بنابراین داور باید اتفاق اول را مدنظر قرار دهد و به همین دلیل اعلام پنالتی صحیح بود.

فغانی برای پدیده پنالتی اشتباهی گرفت

فنایی در بررسی دیدار پدیده و سپاهان، درباره پنالتی اعلام شده به سود پدیده، گفت: این صحنه واضحی است و با احترام به آقای فغانی، باید گفت که هیچ داوری نمی‌تواند بی اشتباه باشد. اینجا ابتدا بازیکن سپاهان توپ را می‌زند و بعد مهاجم روی زمین می‌افتد. فکر می‌کنم جاگیری آقای فغانی زیاد مناسب نبود.

اختلاف نظر فنایی و رفعتی بر سر گل استقلال

پس از این بازی، نوبت به دیدار صنعت نفت و استقلال رسید. مهم‌ترین صحنه این بازی، گلی بود که استقلال زد و داور مردود اعلام کرد. محمد فنایی درباره این گل گفت: اگر توپ بیرون رفته باشد، ممکن است داور پشت دروازه دقیقا جلوی دید کمک داور را گرفته باشد. زمانی که بازیکن آبی توپ را می‌زند، پای او بیرون زمین است، اما توپ بیرون نیست. البته آقای رفعتی می‌گوید دوربین‌ها درست نشان نمی‌دهد. من هم در حد همین دوربین‌ها دارم می‌بینم و اعتقادم این است که توپ بیرون نرفته است.

در این لحظه رفعتی دوباره توضیحاتی به این شرح داد: وقتی دوربین روی خط نباشد، تصمیم داور پشت دروازه صحیح است. در صحنه گل، شما ببینید که پای چپ بازیکن استقلال روی خط است. این یعنی که بدن او بیرون زمین است. داوران زمانی اعلام اوت کرده اند که توپ روی هوا بوده است و هنوز به زمین نیامده است.

پای بازیکن استقلال وقتی به خط عرضی زمین برخورد می‌کند، گچ از روی زمین بلند می‌شود. چطور وقتی توپ به خط می‌خورد این اتفاق نمی‌افتد؟ مشخص است توپ زمانی که روی هوا است، کاملا بیرون است.
فنایی در اینجا گفت: نه شما به عنوان مسئول غرضی دارید و نه من که کارشناس هستم. اما ببینید داور پشت دروازه دقیقا پشت به کمک داور ایستاده است. این توپ نمی‌تواند از خط عبور کرده باشد و به نظر من گل سالم است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: