به‌روز شده در: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۵۹۰۲
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴
گزارش سازمان عفو بین الملل بازداشت و زندانی شدن شمار زیادی از مخالفان نظام سعودی را ثبت کرده است که با استناد به اعترافات اجباری و تحت شکنجه به اعدام محکوم شده اند. گفتنی است حکومت سعودی از آغاز سال 2018 تا پایان ماه گذشته حداقل 110 زندانی را اعدام کرده است
"خیبرآنلاین" - سازمان عفو بین الملل در گزارشی با عنوان "سال ننگینِ سعودی" موارد نقض قوانین حقوق بشر را در سعودی طی سال 2018 را به صورت مستند ارائه کرد.

به گزارش صداوسیما به نقل از المیادین، سازمان عفو بین الملل همزمان با اولین سالگرد زندانی شدن شماری از فعالان زن سعودی، در گزارشی با عنوان "سال ننگینِ سعودی" موارد نقض قوانین حقوق بشر را در این دیکتاتوری طی سال 2018 را ارائه نمود.

رئیس بخش مطالعات غرب آسیا در این سازمان گفت فعالان زن و مرد سعودی سال گذشته گرفتار بازداشت های خودسرانه از سوی حکومت بوده و ماه های طولانی از ملاقات و سخن گفتن با خانواده های خود محروم بوده اند. این گزارش افزوده است فعالان زن سعودی در موارد متعدد از شلاق خوردن، شکنجه شدن با شوک های الکتریکی و تحمل آزار جنسی خبر داده اند.

سال گذشته سال ننگینی نه فقط برای سعودی، بلکه برای آمریکا نیز بود. سازمان عفو بین الملل در گزارش خود، نزدیکترین متحدان ریاض و شمار دیگری از کشورهای غربی را به نادیده گرفتن اقدامات سرکوبگرانه حکومت سعودی و تبانی با آن متهم کرده و از آمریکا و کشورهای غربی خواسته است به جای در اولویت قراردادن قراردادهای تجاری و فروش تسلیحات، حکومت سعودی را برای آزادی فوری و غیرمشروط زندانیان اندیشه تحت فشار بگذارند.

گزارش سازمان عفو بین الملل همچنین بازداشت و زندانی شدن شمار زیادی از مخالفان نظام سعودی را ثبت کرده است که با استناد به اعترافات اجباری و تحت شکنجه به اعدام محکوم شده اند. گفتنی است حکومت سعودی از آغاز سال 2018 تا پایان ماه گذشته حداقل 110 زندانی را اعدام کرده است.

در اولین سالگرد زندانی شدن شماری از فعالان زن سعودی، سازمان عفو بین الملل بار دیگر از حامیان و هواداران خود در همه کشورهای جهان خواست حکومت ها و نظام های کشورشان را برای آزادی بی قیدوشرط زندانیان اندیشه در این دیکتاتوری تحت فشار بگذارند.
برچسب ها: سال ، ننگین ، سعودی ، حقوق ، بشر ، خیبر ، آنلاین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: