به‌روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۵۹۱۷
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۳
امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۷ هزار و ۵۰۰ تا ۸ هزار و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۱ هزار و ۵۰۰ تا ۱۲ هزار تومان است.
"خیبرآنلاین" -  برومند چهار آیین عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی از افزایش ۴۰۰ تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۷ هزار و ۵۰۰ تا ۸ هزار و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۱ هزار و ۵۰۰ تا ۱۲ هزار تومان است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، وی افزود: اگرچه قیمت مرغ ناشی از کاهش جوجه ریزی و پیش بینی‌های صورت گرفته در بازار افزایش یافته است، اما مرغداران همچنان در حاشیه زیان هستند.

چهار آیین نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری را ۹ هزار و ۲۰۰ و مرغ گرم در خرده فروشی‌ها را ۱۳ تا ۱۴ هزار تومان اعلام کرد و گفت: این در حالی است که مرغداران در فروش هر کیلو مرغ زنده یک هزار و ۲۰۰ تا یک هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ ۲ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان روبرو هستند.

وی از زیان روزانه ۸ میلیارد تومانی مرغداران خبر داد و افزود: اگر ستاد تنظیم بازار هر چه سریع‌تر نرخ مصوب مرغ را اعلام نکند، استمرار این روند به قیمت نابودی صنعت تمام می‌شود.

عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی  قیمت مرغ  در بازار را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ تا عید فطر با تلورانس ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان در نوسان باشد.


چهار آیین با اشاره به اینکه قیمت نهاده‌های دامی در بازار همچنان آشفته است، بیان کرد: هم اکنون مرغداران هر کیلو کنجاله سویا را با نرخ ۴ هزار و ۲۰۰ تا ۴ هزار و ۳۰۰ و ذرت یک هزار و ۷۵۰ تومان از بازار آزاد خریداری می‌کنند که این امر بر افزایش هزینه‌های تولید دامن می‌زند.

به گفته وی، قیمت کنونی هر کیلو کنجاله سویا در بازار آزاد با نرخ مصوب حدود یک هزار و ۸۰۰ و ذرت ۴۰۰ تومان فاصله دارد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کنجاله سویا طی روز‌های اخیر یک هزار و ۳۰۰ تومان در بازار کاهش داشته است، افزود: قیمت ذرت نسبت به ماه‌های اخیر تغییری نداشته است و همواره پیش بینی می‌شود که ظرف ۲ هفته آینده قیمت کنجاله سویا در همین حد باقی بماند.

چهار آیین در پایان درباره تاثیر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بر قیمت تمام شده تولید مرغ تصریح کرد: اگر تصمیم اخیر دولت مبنی بر تغییر ارز واردات نهاده‌های دامی از ۴۲۰۰ به نیما اجرایی شود، از این رو قیمت تمام شده تولید مجدد باید محاسبه شود چرا که دیگر نرخ واقعی مرغ زنده ۹ هزار و ۲۰۰ تومان نخواهد بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: