به‌روز شده در: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کارشناس مسائل سیاسی گفت:ایران اسلامی توانست به دشمنان اثبات کند که با کمک سپاه و دستگاه های زیر نظر رهبر معظم انقلاب می تواند می توانند از چالش هایی که دشمنان انقلاب اسلامی پدید می آوردند، عدول کنند.
"خیبرآنلاین" - حمیدرضا ترقی کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه علی رغم تلاش گسترده‌ای که دولت برای مذاکره با 5+1 و امضاء کردن برجام کرده بود اما با بدعهدی آمریکا و  اروپا مواجه شد، گفت: تمام برنامه هایی که بر اساس برجام برای رشد و توسعه کشور و حل مشکلات آن طراحی شده بود از بین رفت.

روحانی از همان سیاست‌های دولت قبل که با آنها مخالفت می‌کرد استفاده می‌کند/ نارضایتی مردم از عدم موفقیت دولت در عرصه اقتصادی


به گزارش راه آرمان، وی ادامه داد: دولت برای پیش برد اهداف کشور در عرصه های مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی از روش های دیگری مجبور شد استفاده کند و به دلیل اینکه دولت سرنوشت اقتصادی، سیاست خارجی و مسائل داخلی  را همگی به برجام گره زده بود با چاش بسیار بزرگی رو به رو شد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بیان کرد: از سوی دیگر بروز حوادث طبیعی و غیر طبیعی متعدد در کشور اعم از سیل، زلزله و ... و همچنین تحریم های جدید آمریکا علیه کشورمان موجب شد در شرایط سختی قرار بگیریم و تأمین هزینه ها و خسارات برای کشور را با سختی و مشکلات فراوانی رو به رو کرده است.

ترقی با بیان اینکه رهبری معظم انقلاب با تشکیل شورای هماهنگی عالی اقتصادی کشور و واگذاری تمامی اختیارات خودشان به این شورا به دولت کمک کردند، ابراز کرد: این اقدام با این هدف بود که دولت بتواند با اختیارات کامل و وسیع در زمینه حل مشکلات اقتصادی با تکیه بر توان داخل و ظرفیت های کشور اقدام کند و بتواند از این چالش مهمی که پس از برجام و بدعهدی آمریکا پدید آمده عبور کند.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: از سوی دیگر مقام معظم رهبری تمامی دستگاه های زیر مجموعه خود را برای پر کردن خلاء عدم حضور دولت در عرصه های مختلف اقتصادی و اجتماعی و به ویژه در کمک به سیل زدگان، زلزله زدگان و حل مشکلات محرومین و محرومیت زدایی از کشور بسیج کردند.

وی گفت: طبیعتا بسیج عمومی مقام معظم رهبری کمکی برای دولت بود که بتواند فارغ از مشکلاتی که برای اقضار محروم و ضعیف جامعه پدید آمده است به مسائل اساسی کشور از جمله تورم، ارز، کاهش ارزش پول ملی و اشتغال دیگر بپردازد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: با توجه به همه مسائل رخ داده لیکن دولت توانسته است که در زمینه به پایان رساندن برخی از پروژه های مهم اقتصادی مانند فازهای مختلف عسلویه، پالایشگاه بندرعباس و ساخت برخی سدها گام های موثری در زیر ساخت های اقتصادی کشور بردارد.

ترقی ادامه داد: ایران اسلامی توانست به دشمنان اثبات کند که با کمک سپاه و دستگاه های زیر نظر رهبر معظم انقلاب می تواند می توانند از چالش هایی که دشمنان انقلاب اسلامی پدید می آوردند، عدول کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: اما به طور کلی و طبیعی آنچه که اهداف اصلی و دولت بوده است متأسفانه تحقق پیدا نکرده و بسیاری از وعده های دولت دوازدهم که از ابتدا بیان شده بود و بر اساس آن از مردم رأی گرفته شده بود عملیاتی نشده است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به مطلب فوق عنوان کرد: دولت دوازدهم نه در کنترل قیمت ها توانست کاری انجام دهد، نه در حقظ ارزش پول ملی، حل مشکلات اقتصادی و رونق تولید و کسب و کار نتوانسته کاری انجام دهد.

وی با بیان اینکه دولت در عرصه سیاست اقتصادی موفق نبوده و این مسئله موجب نارضایتی مردم است، گفت: در دولت دوازدهم طی دو سال گذشته شاهد شکست برجام و در عرصه سیاست خارجی تلاش های شش سال گذشته بی نتیجه بوده است.

 ترقی در پایان با اشاره به اینکه شاهد ناتوانی روش‌های اقتصادی دولت در حل مشکلات اساسی کشور به ویژه مسائل بیکاری، تورم، تولید و اشتغال هستیم، خاطر نشان کرد: دولت مجبور شده است مجددا همان سیاست های دولت قبل را در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی که با آنها مخالفت می کرد مجددا مورد استفاده قرار دهد و بر روی همان ریل قبلی برگرداند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: