به‌روز شده در: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کارشناس علوم قرآنی گفت: نوزدهمین روز از ماه رمضان، روز ضربت خوردن حضرت علی (ع) و نخستین شب از شب‌های قدر است از این رو علاوه بر دعا و نمازی که برای هریک از روزهای ماه رمضان سفارش شده، شایسته است دعاهایی مانند دعای افتتاح خوانده شود.
"خیبرآنلاین" - علی نوری‌زاده کارشناس علوم قرآنی گفت: نوزدهمین روز از ماه رمضان، روز ضربت خوردن حضرت علی (ع) و نخستین شب از شب‌های قدر است از این رو علاوه بر دعا و نمازی که برای هریک از روز‌های ماه رمضان سفارش شده، شایسته است دعا‌هایی مانند دعای افتتاح خوانده شود.

به گزارش میزان، وی ادامه داد: بسیاری از بزرگان دینی دعای افتتاح را در زمره دعا‌های ممتاز برشمرده‌اند و یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این دعا این است که فرد دعاکننده را هر شب متوجه حضرت، ولی عصر (عج) می‌کند.

اهميت خواندن دعاى روز نوزدهم ماه مبارك رمضان/عبادت در ماه مهمانى خدا ثواب چند برابرى دارد

این کاشناس علوم قرآنی تصریح کرد: براساس آنچه که در روایت‌ها مورد سفارش قرار رفته، هر کسی که در ماه مبارک رمضان کار خیر و مستحبی انجام دهد همانند فردی که یکی از واجبات الهی را انجام داده باشد، پاداش می‌گیرد و پاداش کسی که یکی از واجبات الهی را در این ماه انجام دد مانند ثواب کسی است که هفتاد واجب از واجبات خداوندی را در ماه‌های دیگر انجام بدهد.

وی در ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد: همچنین هر کسی که در این ماه به زیردست خود آسان بگیرد، خداوند تخفیف در حساب را برای او مقرر می‌فرماید چرا که رمضان ماهی است که آغاز آن رحمت، میانه‌اش آمرزش و پایانش برآورده‌شدن حاجت‌ها و رهایی از آتش است.

نوری‌زاده یادآور شد: عبادت در ماه مبارک رمضان ثوابی چندبرابر ماه‌های دیگر دارد و پاداش یک شب نماز مستحبی آن همانند ثواب هفتاد شب نماز مستحبی در ماه‌های دیگر است.

وی توضیح داد: خواندن این دعا در نوزدهمین روز از ماه مبارک رمضان از ارزش بسیار زیادی برخوردار است:«بسم الله الرحمن الرحیم، اللهمّ وفّرْ فیهِ حَظّی من بَرَکاتِهِ وسَهّلْ سَبیلی الى خَیْراتِهِ ولا تَحْرِمْنی قَبولَ حَسَناتِهِ یا هادیاً الى الحَقّ المُبین»؛ خدایا زیاد بگردان در آن بهره مرا از برکاتش وآسان کن راه مرا به سوى خیرهایش ومحروم نکن ما را از پذیرفتن نیکىهایش اى راهنماى به سوى حـق آشکار.

اهميت خواندن دعاى روز نوزدهم ماه مبارك رمضان/عبادت در ماه مهمانى خدا ثواب چند برابرى دارد

این کارشناس علوم قرآنی خاطرنشان کرد: همچنین در شب نوزدهم ماه میهمانی خدا خواندن نمازی ۵۰ رکعتی همراه با سوره حمد و ۵۰ مرتبه سوره انزال سفارش شده است. زنده یاد علامه مجلسی درباره این نماز گفته‌اند: به ظاهر مراد آن است که در هر رکعت یک مرتبه این سوره خوانده شود، زیرا در یک شب خواندن دو هزار و پانصد مرتبه سوره زلزال دشوار خواهد بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: