به‌روز شده در: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
اگر برای مشی انقلابی، مبنا وجود دارد و شاخص‌های قابل اندازه گیری تعیین شده است، باید از سلایق عبور کرده و به آنها رجوع شود. اگر قرار بر تائید یا رد فرد یا افرادی هست، به دور از قبیله‌گرایی و منطبق بر مبانی و شاخص‌های اعلام شده، اقدام شود
"خیبرآنلاین" - مدتی است امام خامنه ای روند جوانگرایی، جوان سازی و بازکردن راه های ورود جوانان انقلابی و متعهد به عرصه مدیریت کشور را با شدت روزافزون پیگیری می نمایند و تقریبا طی این مدت، سخنرانی‌ای از معظم له را نمی توان یافت که در آن، از لزوم میدان دادن به جوانان جهت بن بست شکنی از مسایل جاری سخنی به زبان نیاورده باشند.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، بیانیه تاریخی گام دوم که به مناسبت عبور غرورآمیز از 40 سالگی انقلاب و در آغاز چله ی دوم منتشر شد، خون تازه ای بود که به این روند دمیده شد اما شاید سخنرانی اخیر ایشان در دیدار ماه رمضانی با دانشجویان را بتوان صریح ترین، شفاف ترین و عینی ترین بیانات پیرامون فراهم کردن مدیریت جوانان نامید.

ولی امر مسلمین با برشمردن آنچه که در دوران جوانی برای مبارزه با طاغوت انجام دادند، ضمن ذکر مصایب و مشکلات آن دوران که برخی از آن شاید با شرایط امروز تشابهاتی هم داشته باشد، نهایتا نگاه همه را به یک افق در دسترس معطوف نمودند: "زمینه را برای روی کارآوردن یک دولت جوان و حزب‌اللهی آماده کنید".

آن روندی که آغاز شده بود، بیانیه گام دوم و حالا این صراحتی که مطرح شد، اگرچه با استقبال طیف های گسترده، دلسوز، انقلابی و جوان کشور همراه شده است، اما طبیعتا دشمنان و کینه ورزانی نیز دارد که باید برای تحقق آن، مراقبت هایی به عمل آید.

قبل از شمارش طیف هایی که نیاز به مراقبت و نظارت عملکردی دارند، ذکر این نکته اهمیت به سزایی دارد که روی کارآوردن "دولت جوان و حزب اللهی" با حاضری خوری و بدون تلاش و کار جدی و جهادی امکانپذیر نیست. باید شب و روز نشناخت و آستین همت بالا زد و کمربندها را محکم بست. از دفاتر در بسته و جلسات بی خاصیت به میان اجتماع زد و زلف فعالیت ها را با مردم گره زد و به آنان نشان داد که جوان متخصص و متعهد انقلابی می تواند بسیاری از گره های کشور را باز کند.

1. "گنجشک جای قناری" رنگ کُن ها!

اعلام رسمی روند جوانگرایی در مدیریت کشور، باعث شده تا طیف های لیبرال مسلک و فعال در دولت معلوم الحال حسن روحانی هم دچار توهم شوند و از هم اکنون سراب ارتقای پست مدیریتی برای خود تدارک ببینند. همان جماعتی که روزی عکس های اربعینی از خود منتشر می کنند و روز دیگر برخلاف مکتب اربعینی ها، مشغول گزارش دهی درباره سند فضاحت بار و غیراخلاقی 2030 به غرب می شوند! همان افرادی که روزی نان شنود در مراکز امنیتی را می خوردند و حالا برای گرفتن ژست آزادی، حاضرند مرزهای مجازی کشور را در اختیار دشمن تا بُن دندان مسلح قرار دهند. آنانی که از سوارشدن بر خودروی گرانقیمت خارجی ابایی ندارند و با همین مسلک، میلیاردها تومان از بودجه بیت المال را خرج پوسته های تلگرام کردند تا به این زمین متعلق به دشمن، تنفس مصنوعی بدهند؛ و آن نفراتی که غوره نشده، هوس مویزشدن به سرشان زده و با شوآف های رسانه ای رنگارنگ و متنوع، هر کاری می کنند الا فعالیتی که به حوزه مسئولیتی آنها مربوط می شود.

از هم اکنون باید مراقبت شود تا مجددا عده ای، با رنگ و لعاب، مردم را فریب ندهند. اینان، قبل از هر چیز باید پاسخگوی عملکرد دولتی باشند که در جایگاه های ارشد آن قبول مسئولیت داشته اند و تازه چنانچه از عهده ی پاسخگویی برآمدند، باید مشخص شود که آیا اصولا صلاحیت حضور دارند یا خیر.

جوانان انقلابی و نخبگان متعهد و دلسوز نسبت به آینده ی کشور بیدار باشند که جماعت مذکور و پشت پرده های اصلی آنها، در سال های 92 و 96 اثبات کردند دارای هیچگونه پایبندی اخلاقی نیستند و با ثروت و قدرتی که از بیت المال به امانت در اختیار آنان گذارده شده، به راحتی امکان سوءاستفاده ی شخصی و باندی و جناحی دارند و برای یارگیری از انقلابیون و وجاهت تراشی برای خود، نقشه ها طراحی کرده اند.

2. چنگ زنندگان به مدیران جوان آینده دار

گروه دومی که به ویژه طی روزهای اخیر، با صدور پیام های خاص، رفتار عجیب و تاسف برانگیزی از خود ثبت کرده اند، آنانی هستند که البته در انقلابیگری و دلسوزی آنها کمترین تردیدی وجود ندارد، اما بر پایه ی مُشتی کدهای غلط و تحلیل اشتباهی که در جلسات محفلی به خوردشان داده اند، بدون هیچ حجت شرعی و انقلابی، مشغول چنگ اندازی به صورت مدیران جوان انقلابی و آینده دار شده اند. این اتفاق، طی چند نوبت مشاهده شده بود، اما تکرار آن به ویژه پس از بیانات آقا، غیرقابل قبول است.

قطعا، آنانی که در این شرایط مشغول تعیین مصداق برای سخنرانی امام خامنه ای هستند، به ایشان، انقلاب و کشور جفا می کنند اما آنانی که با افتادن در بازی مصداق یاب ها، مشغول مهره سوزی هستند، هم دچار خبط بزرگی شده اند.

چه کسی برای تخریب مدیران جوان انقلابی و امتحان پس داده که از قضا امیدهای آینده ی کشور هستند، مجوز صادر کرده است؟ کدام عقل سلیمی اجازه می دهد بر مبنای تعدادی اوهام کینه ورزانه و حسودانه، در بدنه جریان انقلابی ایجاد نقار و شکاف صورت گیرد؟

اگر برای مشی انقلابی، مبنا وجود دارد و شاخص های قابل اندازه گیری تعیین شده است، باید از سلایق عبور کرده و به آنها رجوع شود. اگر قرار بر تائید یا رد فرد یا افرادی هست، به دور از قبیله گرایی و منطبق بر مبانی و شاخص های اعلام شده، اقدام شود.

در این باره، گفتنی ها بسیار است که ان شاءالله به مرور به آنها پرداخته خواهد شد.

جمعبندی آنکه، دولت جوان و حزب اللهی به راحتی به دست نمی آید و سهل الوصول نیست؛ باید ضمن توکل به ذات احدیت و توسل به اهل بیت(ع)، دل ها را از غیر خالی کرد، چشم ها را شست، مشت ها را در هم گره کرد، دست ها را به یکدیگر داد، بند کفش را محکم نمود، گام های استوار را برداشت و با برنامه ریزی دقیق، هوشمندانه به صف خدمت به مردم وارد شد و البته نسبت به مغرضان و متقلبان و... هوشیار و بیدار بود.

خبر خوش این است که مجموعه های متعددی از جوانان انقلابی هم اکنون مشغول برنامه ریزی و تهیه ی نقشه راه و تئوری آنچه که مطرح شده، هستند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: