به‌روز شده در: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
پیشکسوت پرسپولیس گفت: بازی با سپاهان به همان اندازه اهمیت دارد که دیگر رقابتهای پرسپولیس از روز اول تا آخر فصل برایش اهمیت داشت.
"خیبرآنلاین" -  در آستانه برگزاری دیدار نیمه نهای جام حذفی 98-97 فوتبال و رویارویی تیم های سپاهان اصفهان و پرسپولیس در ورزشگاه نقش جهان، برخی اطرافیان باشگاه پرسپولیس از بی اهمیت بودن این مصاف برای بازیکنان و سرمربی تیم خبر می دهند در حالی که هواداران این تیم به شدت پیگیر راهیابی شاگردان برانکو به دیدار نهایی جام حذفی هستند.


به گزارش دانشجو، محمد پنجعلی درباره بازی پیش رو و شرایط حساسی که بر این بازی حاکم شده حرف زد.

پرسپولیس بعد از سه عنوان قهرمانی در لیگ باز هم برای دیدار با سپاهان پای فینال جام حذفی انگیزه دارد؟
مگر می توان انگیزه نداشت. هر کس بگوید پرسپولیس دیگر انگیزه ای برای جام گرفتن ندارد پرسپولیسی نیست. اتفاقا الان باید بیش از هر زمان دیگری برای بازی اهمیت قایل شوند چون باید اثبات کنند که به درستی و شایستگی توانسته اند سه سال پیاپی قهرمانی های لیگ برتر را بدست بیاورند.

 پس چرا برخی این ذهنیت را جا انداخته اند؟
- قطعا این افراد دوست و دوستدار پرسپولیس نیستند. همین حرفها می تواند انگیزه را بین بازیکنان کم کند. در حالی که من از تیم خبر دارم و می دانم اتفاقا بچه های تیم با قدرت به برد دیدار با سپاهان فکر می کنند و می خواهند حتما به فینال برسند.

 چه گروهی این شایعات را راه انداخته اند؟
 نمی دانم ولی هر چه و هر که هستند دنبال سنگ اندازی سر راه پرسپولیسند. حالا خودتان ببینید چه کسانی از این موضوع سود می برند. من که چنین چیزی را باور ندارم.

برانکو را در این باره چطور مربی می دانید؟
 اتفاقا اگر یک درصد بازیکنان پرسپولیس نسبت به قهرمانی در جام حذفی بی انگیزه شده باشند که آن هم محال است، ولی شک ندارم که برانکو به شدت دنبال این قضیه است که بتواند با پرسپولیس دبل کند و اگر اشتباه نکرده باشم به عنوان اولین تیم در تاریخ لیگ برتر دو قهرمانی جام حذفی و لیگ برتر را همزمان با هم بدست بیاورد.

فکر می کنید این توان نزد بازیکنان پرسپولیس بعد از این همه فوتبال و لیگ پرفشار هست؟
 با توجه به جابجایی ایام شهادت مولا علی (ع) شرایط برای پرسپولیس بهتر شد. شاید اگر قبل از این بود می گفتم بدن بچه ها خسته است ولی الان با فاصله خوبی که بین بازی با السد و سپاهان افتاد تیم از نظر بدنی هم در وضعیت خوبی قرار گرفته است و تیم با آمادگی بالا به میدان می رود. این نکته را هم باید در نظر گرفت که پرسپولیس با سپاهان بازی دارد.

چطور؟
خب این دو تیم همواره در این سالها به ویژه از وقتی لیگ برتر راه اندازی شده کری زیادی با هم دارند و رویارویی هایشان خیلی جدی، حساس و مهم بوده است. الان هم پرسپولیس در واقع با تیم دوم لیگ برتر بازی دارد. نایب قهرمان لیگ برتر هجدهم کم تیمی نبود که با وجود آن همه مدعی توانست در نهایت نایب قهرمانی را از آن خود کند. برای همین هم می گویم بازی با سپاهان آسان نیست ولی رویارویی با سپاهان به اندازه کافی برای پرسپولیس ایجاد انگیزه می کند که تیم با قدرت هر چه تمامتر به میدان برود.

 بازی در اصفهان سخت نیست؟
 قطعا دشوار است ولی نه برای پرسپولیس. تیمی که می خواهد باز هم جام بیاورد کاری به ورزشگاه و تماشاگر و این مسایل ندارد.

با توجه به اتفاقات بازی آخر در لیگ بین دو تیم جای نگرانی برای بازی نیمه نهایی نیست؟
به هیچ وجه! قطعا مسئولان برگزاری بازی همه تمهیدات را برای این موضوع در نظر می گیرند. از طرفی جنگ که نیست و قرار است دو تیم فوتبال بازی کنند.

 سپاهان را چطور تیمی دیده اید؟
 امیر قلعه نویی تیم خوبی ساخته که توانسته در جمع تراکتورسازی، استقلال، پدیده و بقیه مدعیان نایب قهرمان شود. چه بسا یکی دو بازی اینطرف و آنطرف می شد تیم سپاهان قهرمانی را هم می گرفت. با این وجود این تیم در همه خطوط عالی است. خط حمله این تیم حدود 10 گل بیشتر از پرسپولیس در لیگ زد ولی خب در عوض بیشتر هم گل خورد.

 نقطه قوت سپاهان کجاست؟
 این تیم یک مهاجم خیلی خوب دارد که باید آن را مهار کرد. کی روش استنلی با اینکه قدرت سرزنی خیلی خوبی دارد توان کار با توپ روی زمین را هم دارد. او آقای گل لیگ شده و قطعا در این دیدار همه امید سرمربی تیمش است. پرسپولیس باید قبل از اینکه این بازیکن را مهار کند راه های ارسال توپ به او را ببندد. هافبک های خوبی که در سپاهان بازی می کنند در تغذیه این بازیکن نقش مهمی دارند.

 برنده کدام تیم است؟
 پرسپولیس باید راهی که فصل قبل نصفه رفت را تمام کند و به جبران شکست در فینال لیگ قهرمانان امسال با دو جام، دل هوادارانش را شاد کند تا بار دیگر دشمن شاد نشوند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: