به‌روز شده در: ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
در فاصله حدود یک ماهه تا مهلت قانونی پرداخت طلب پرو پئیچ باشگاه استقلال علاوه بر خطر کسر امتیاز باید منتظر حذف از لیگ قهرمانان هم باشد!
"خیبرآنلاین" -  موضوع طلب ۴۰۰ هزار دلاری پرو پئیچ مهاجم کروات استقلال که در لیگ پانزدهم به استقلال پیوست و در لیگ شانزدهم از این تیم جدا شد به معضل جدید باشگاه استقلال تبدیل شده است.

باشگاه استقلال

به گزارش مشرق، این باشگاه که همین حالا با مشکلات عدیده مالی در پرداخت باقیمانده طلب ایسما، منشا، پاتوسی، طارق و وینفرد شفر مانده است و پولی ندارد تا با این نفرات تسویه حساب کند باید ظرف مدت ۳۵ روز باقیمانده ۴۰۰ هزار دلار دیگر هم به پرو پئیچ بپردازد.

این مبلغ شامل ۱۱۰ هزار دلار باقیمانده طلب این بازیکن بابت حضور در استقلال و ۲۹۰ هزار دلار جریمه و حق دادرسی شکایت این مهاجم کروات در دادگاه CAS است که همگی بر عهده باشگاه استقلال بوده و باید ظرف مهلت تعیین شده به وی پرداخت شود.

 این در حالی است که وینفرد شفر نیز تا پایان فصل ۲۰-۲۰۱۹ با استقلال قرارداد داشته و یک میلیون و ۸۰ هزار دلار نیز او از استقلال می‌خواهد. کسی که دو روز پیش با انتشار متنی در صفحه رسمی اش اعلام کرد بابت همین مبلغ و تعلیق طولانی مدتش از سرمربیگری تیم استقلال، توسط وکیلش به فیفا شکایت کرده است!

به این دو مورد اضافه کنید کسر ۶ امتیازی استقلال از سوی FIFA را که در صورت عدم پرداخت بدهی اش به پرو پئیچ باید لیگ فصل نوزدهم را با آن شرایط آغاز کند اما این همه ماجرا نیست!

طبق قوانین جدید AFC که در دو سال گذشته به طور جدی و به دقت از سوی مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا اجرایی شده هر باشگاه حرفه‌ای دارای بدهی‌های معوق، لغو مجوز حرفه‌ای شده و قادر به شرکت در لیگ قهرمانان آسیا نیست. اتفاقی که باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس را در یکی دو سال گذشته بر آن داشته بود تا با فراخوان برای طلبکاران شان در جهت دریافت برگه تسویه حساب از آنها برآمده و وضعیت بدهی خود را روشن کنند.

حالا و در شرایطی که شکایت شفر به CAS رسیده و پرو پئیچ نیز ۴۰۰ هزار دلارش را می‌خواهد اگر استقلال نتواند این دو نفر را راضی کند قطعاً برای ورود به لیگ بعدی قهرمانان آسیا دچار دردسر می‌شود. این دو مبلغ ۴۰۰ و یک میلیون و ۸۰ هزار دلاری جدا از بدهی‌های استقلال به دیگر بازیکنان خارجی این تیم است.

شاید مدیران استقلال برای پرداخت این مطالبات چشم به ۸۵۰ هزار دلاری دارند که از محل انتقال اللهیار صیادمنش نصیبشان شده است ولی در این صورت پول پیش پرداخت قرارداد آندرا استراماچونی، کمک‌های خارجی‌اش و بازیکنی که قرار است از ایتالیا به تهران بیاورد چه می‌شود؟

 
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: