به‌روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۶۲۸۵
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸
اقدام آتش به اختیار کاربران
شرکت کنندگان در این کمپین اعلام کرده اند تا زمانی که این مطالبات محقق نشود، اپلیکیشن اسنپ را از گوشی های خود حذف نموده و از خدمات رقبا استفاده خواهند کرد
"خیبرآنلاین" - راننده ای متعهد و قانونمدار به نام "سعید عابد" که در خدمت اسنپ قرار دارد، پس از سوارکردن مسافر خانم، وقتی او در داخل خودرو کشف حجاب می نماید، در همان ابتدای مسیر و بسیار مودبانه برای حفظ قانون دین و نیز قانون اسنپ، به وی تذکری محترمانه می دهد اما دختر گستاخ با پررویی می گوید "به کار خودت مشغول باش و در کار دیگران دخالت نکن"! این گستاخی باعث می شود راننده به مسافر بگوید که شما را به ابتدای مسیری که سوار شدید، برمی گردانم تا از راننده ی دیگری استفاده کنید، اما دخترک همانجا از خودرو پیاده شده و بلافاصله با انتشار تصویر راننده در توئیتر، به خیال خود مشغول آبروریزی از یک آمر به معروف و ناهی از منکر می شود.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، تا اینجای کار، یک اتفاق 2 نفره شکل گرفته که البته دختر قانون شکن سعی دارد تحت تاثیر هیجانات فضای مجازی، از آن برای شهرت خود سوءاستفاده کند. اما از اینجای کار، اتفاق دیگری از جانب اسنپ رخ می دهد که موضوع را حساس می نماید.

شرکت اسنپ با صدور اطلاعیه ای تلاش می کند میانه ماجرا را گرفته و به قول معروف "وسط لحاف بخوابد"! در اطلاعیه ی این شرکت آمده: "از کاربر راننده بابت انتشار اطلاعات شخصی‌شان دلجویی به عمل آورده‌ایم و ایشان با رضایت شخصی‌شان در ناوگان اسنپ به فعالیت خود ادامه می‌دهند. علاوه بر آن، رعایت اصل مشتری‌مداری اقتضا می‌کرد که پس از ذکر شرایط و قوانین اسنپ، از مسافر نیز به دلیل ناتمام ماندن سفرشان دلجویی شود"!

از مسئولان اسنپ سوال می شود اصل دین‌مداری و قانون‌مداری در کجاس قاموس شما قرار دارد؟
مگر در بند ۳-۱۴ قوانین اعلامی خود نیاورده اید: "کاربران متعهد به رعایت همۀ قوانین اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران از جمله رعایت حجاب مناسب در هنگام استفاده از اسنپ هستند"؟ حال، اگر کاربری این قانون را رعایت نکرد و راننده ای طبق روشی که "سعید عابد" انجام داد، تلاش کرد دینمدار و قانونمدار باشد، تکلیف شما دلجویی از مسافر هتاکی است که علاوه بر هنجارشکنی و قانون شکنی، حریم خصوصی راننده را نیز هتک نموده و ابراز طلبکاری می نماید؟

#تحریم_اسنپ تا زمان پاسخ به 3 مطالبه

آیا با این روش، سنگ روی سنگ بند خواهد شد؟ کدام دلجویی!

اطلاعیه ی اسنپ و پیامی که دخترک گستاخ مبنی بر عذرخواهی اپراتور اسنپ از او منتشر نمود، باعث شد کمپینی مردمی و آتش به اختیار به راه بیفتد که طی آن، با اعلام 3 مطالبه، موضوع "تحریم اسنپ" تا عدم تحقق این مطالبات پیگیری شود. مطالبات عبارتند از:
1. اسنپ باید خود را ملزم به دفاع از حجاب و ارزش‌های دینی بداند
2. به حرمت شکنی مسافر هتاک پاسخ دهد
3. از راننده ی شریف و مومن "سعید عابد" به شایستگی تقدیر کند.

شرکت کنندگان در این کمپین اعلام کرده اند تا زمانی که این مطالبات محقق نشود، اپلیکیشن اسنپ را از گوشی های خود حذف نموده و از خدمات رقبا استفاده خواهند کرد.

حالا باید دید اسنپ علاوه بر اصول مهم دین مداری و قانون مداری، با اصل مشتری مداری خود چه می کند؟ توپ در زمین این سازمان اقتصادی است. باید اسنپ و سایر مجموعه های مشابه یاد بگیرند که وقتی از امکانات و خدمات انقلاب اسلامی جهت امور اقتصادی خود استفاده می کنند، لازم است از قوانین تبعیت داشته باشند و تلاش کنند از هنجارهای جامعه پاسداری نمایند.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۸
ناشناس
|
Romania
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
0
0
اما از همه (...) برخورد انفعالی قوه قضاییه است که می گوید هنوز مطمئن نیستیم چه اتفاقی افتاده است و اطلاعات کافی نداریم!
مدیر پایگاه قسمت نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار حقوقی ویرایش شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
0
1
بفرمایید از خدمات جمهوری اسلامی استفاده میکنند (...)
مدیر پایگاه قسمت نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار منفی و حقوقی ویرایش شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
1
0
آیه 27تا 31سوره نور در مورد حجاب توضیح داده ،حجاب زن پوشاندن موی سر نیست بلکه زنان باید روسری خود را بردارند و با آن گردن وسینه خود را بپوشانند در زمانهای قدیم وحتی حالا مردان عرب دستار به سر داشته و دارند و زنان عرب روسری دارند وداشتند اما سینه خود را بازمیگذاشتند و زینت خود را آشکار مینمودند قرات دستوری و الزامی در مورد پوشاندن موی سر زنان ندارد
پاسخ ها
ناشناس
| Portugal |
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
دروغ می گویی مثل همان حیوان هار. واقعا چه شده است که مسلمانان 1400 سال ابدا چیزی جز پوشاندن موی سر این آیه برداشت نکردند الا در چند دهه اخیر که امثال شما این آیه معنی جعلی را اختراع کردید؟ پس لابد یک فکری هم برای حدیث معراج کنید و عذابهایی که پیامبر خدا صلی الله علیه و آله برای زنانی که مویشان را جلوی نامحرم باز کردند وعده داد و آنها که از موهایشان در جهنم آویزان بودند! خیر. زنان عرب نه تنها سینه بلکه ساق پای خود را هم می پوشاندند ( که اهمیت کمتری دارد) و لهذا ملکه سبا که عرب بود به خیال عبور از آنچه جوی آب در کاخ سلیمان نبی علیه السلام دامن خود را بالا زد و کشفت عن ساقیها (سوره نمل آیه 44).
بگذریم که در تمام ادیان الهی پوشاندن سر بر زنان واجب بوده و هست و در دویست سال اخیر که اروپاییان حجاب را کنار گذاشتند بود که بعد کار به باز کردن سینه و گردن و ... حالا برهنگی علنی کشیده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
0
0
زنانی که از لچک به سری نافرمانی مدنی میکنند از طرف انجمن ققنوس (ائتلاف بین رضا پهلوی سوسیال دموکرات و اصلاحطلبان (...) که ترکیبی از منافقین و چپهای حزب (...) هستند)ماموریت دارند چنین کنند تاثیر کار ایشان بر کودکان خردسالی است که تا پنج سال آینده به سن سیزده سالگی بالغ میشوند آنها همه مصادیق حجاب را نفی خواهند کرد منجمله نمایانیدن زیورآلات و سینه وگردن و ران و ... اما اگر در مدارس آیات سوره نور تشریح شود اینان حتی بر سر برهنه کردن هم اصرار نخواهند کرد اجازه ندهید کفار (...) ایران را به الحاد بکشند آیات قران جز آنانی که دستور صریح دارند متشابه هاتند مثل آتش جهنم در بعد از روز رستاخیز مثل حسرت مردی است که به روزگار فراخی اندوخته نکرد اسراف کرد و به روزگار تنگی وقحط حسرت میخورد و عذاب میکشد روزگار میگذارند اما حسرت او را عذاب میدهد چرا زمانی که فرصت بود کاری نکردم اما آنان که اندوخته آورده اند در بهشت اند ما همه در روز رستاخیز پاسخگو هستیم از ظالین و مغضوبین نباشیم من نمیتوانم مردم را ارشاد کنم کار آموزش و پرورش است و آموزش و پرورش را کسانی از شما میتوانند وادار به روشنگری کنند که فعال سیاسی باشند من نیستم تا فرصت باقی است از راهی که خود میدانید مانع گمراهی مردم شوید اگر بنده خدا هستید لجاجت نکنید لجاجت مانع فهمیدن است تامل کنید اندیشه کنبد پند گیرید و متذکر شوید
مدیر پایگاه قسمت های نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار منفی ویرایش شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
1
0
علم حدیث شناسی را به برداری که حدیث معراج را نقل میکنند اندکی میاموزانم زمان رسول خدا خلاف عرف بود که مرد و زن بدون دستار سر در عموم یا نزد مهمان ظاهر شوند در اروپا و ایران وهند و چین در شهرها و روستاها(در انزمان انسانهای وحشی غارنشین هنوز در اروپا بودند من در مورد شهر ها و روستاها صحبت میکنم)خلاف عرف بود مرد وزن بی کلاه در عموم یا نزد مهمان ظاهر شوند پس نه مردی نه زنی نه مخنثی ابدا بی دستار یا کلاه در سر در عموم ظاهر نمی شدند اما چاک سینه را باز میگذاشتند خلخال پایشان را نمایش میدادند زینتشان را آشکار میکردند( این باز بودن سینه و نمایش زیور آلات را قرآن میگوید که بوده که
دستوری برایش دارد اینرا من نمیگویم که شما انکار میکنید وای بر مکذبین) که اینها از مصادیق بی حجابی است پس اندکی هم به علم حدیث شناسی آشنا شدید حرمت سود بر وام نیز مثل حرمت نمایش موی سر از طرف جیمز بارون دورویترز اسکاتلندی است که آل او امروز عضو لیبر پارتی هستند که حامی خوارج (...) است لرد کالاهان ایشان (...) را حمایت کرد اگر میگویید مصداق حجاب در ادیان دیگر پوشاندن موی سر است آیه از اوستا و تورات وانجیل و کنزربا بیاورید بی مدرک ادعا نکنید
مدیر پایگاه قسمت های نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار منفی ویرایش شد
ناشناس
|
Romania
|
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۴
0
0
و لعنت برکسی که نظر من را در پاسخ به ۰۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ و ارائه مستندات قاطع از کتاب مقدس و شاهنامه و تصاویر اروپاییان قدیم .و... را درج نکرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
0
1
بگویید بی عرضه ایم و توانایی کشورداری اسلامی را نداریم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: