به‌روز شده در: ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس از بررسی شکایت شورای نگهبان از محمود صادقی در این هیئت خبر داد.
"خیبرآنلاین" -  محمدجواد جمالی سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز(سه‌شنبه، 21 خرداد) پارلمان در جمع خبرنگاران درباره جزئیات جلسه امروز این هیئت، گفت: این نشست با حضور اکثریت اعضا تشکیل شد و پرونده شکایت یک موسسه فرهنگی از علیرضا محجوب نماینده مردم تهران نیز مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به بررسی‌ها و عدم ارائه مستندات قانونی، این پرونده با عدم احراز تخلف نماینده مردم تهران مختومه شد.

به گزارش تسنیم، وی افزود: شکایت‌هایی نیز معاونت حقوقی و پارلمانی وزارت علوم و همین طور داریوش اسماعیلی نماینده مردم سروستان از همتی نماینده مردم سمنان به این هیئت واصل شده بود که همتی با حضور در جلسه توضیحاتی ارائه کرد.

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس اضافه کرد: در این جلسه مقرر شد که شکایت‌کنندگان و نیز شهود این پرونده(همتی) در جلسه بعدی هیئت حضور یابند.

جمالی همچنین درباره شکایت رئیس حفاظت و بازرسی مجمع تشخیص مصلحت نظام پیرامون اظهارات محمود صادقی نماینده مردم تهران نیز، گفت: این موضوع در نشست امروز مطرح و بررسی شد و هیئت نظارت اظهارات صادقی را خارج از وظایف نمایندگی قلمداد نکرد.

وی تصریح کرد: پرونده‌ای نیز درباره شکایت وزارت نفت از هدایت‌الله خادمی نماینده مردم ایذه پیرامون اظهاراتش درباره اوراق شدن جکت‌ها که قرار شد هیئت نظارت دوباره از کمیسیون انرژی مجلس استعلام بگیرد.

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس ادامه داد: شکایت دیگری از وزارت نفت از هدایت‌الله خادمی مطرح و مقرر شد که این پرونده در  جلسات آتی هیئت نظارت مورد بررسی قرار گیرد.

جمالی تأکید کرد: پرونده‌ای نیز درباره شکایت میثم نصیری احمدآبادی رئیس مرکز اطلاعات مالی از جمعی از نمایندگان بود که مقرر شد درمورد ممنوع‌الخروج بودن شاکی دوباره از دادستانی پیگیری‌های لازم انجام شود.

وی افزود: در پی شکایت شورای نگهبان از محمود صادقی نماینده مردم تهران، 5 تن از شهود این نماینده در جلسات قبلی هیئت نظارت حضور یافتند و توضیحاتی ارائه کردند که قرار شد هیئت نظارت این موضوع را پیگیری کند.

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس با اشاره به صحبت‌های علی مطهری نماینده مردم تهران نسبت به اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان از وی،گفت: در این نشست مقرر شد که هیئت نظارت از مطهری برای ارائه توضیحات بیشتر دعوت کند.

جمالی همچنین به شکایت آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی از نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه به دلیل ایراد اتهاماتی به وی اشاره و تصریح کرد: قاضی‌پور در این جلسه توضیحاتی ارائه کرد که با توجه به منطبق بودن توضیحات او با اظهارات شاهد که خودش نیز دارای مسئولیت است،  جمع‌بندی‌های نهایی این بود که اظهارات قاضی‌پور خلاف وظایف نمایندگی نبوده است.

وی درباره دو شکایت ناجا از عبدالحمید خدری نماینده مردم بوشهر، گفت: هیئت نظارت بر نمایندگان از حجت‌الاسلام خدری دعوت کرد و وی توضیحاتی در این باره ارائه  کرد که مقرر شد معاونت پارلمانی ناجا جهت ارائه توضیحات بیشتر در این هیئت حضور یابد.

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس ادامه داد: همچنین درباره اعلام محکومیت حجت‌الاسلام خدری جهت عدم حضور در ورزشگاه هم با توجه به توضیحات نامبرده و عدم ارائه مدرک مستدل از سوی ناجا، این پرونده مختومه اعلام شد.

جمالی در پایان به پرونده شکایت دادستانی از کریمی‌قدوسی نماینده مردم مشهد به دلیل برخی اظهارات در قم اشاره و خاطرنشان کرد: در این پرونده لاریجانی رئیس مجلس در نامه‌ای اعلام کرد که شکایتی ندارد، بنابراین، این این پرونده نیز مختومه شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: