به‌روز شده در: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
سفیر ایران در لندن، از مسدود شدن ورودی سفارت ایران توسط عده‌ای خبر داد.
"خیبرآنلاین" -  حمید بعیدی‌نژاد سفیر ایران در لندن در صفحه شخصی خود در فضای مجازی از مسدود شدن ورودی سفارت ایران توسط عده‌ای خبر داد و نوشت:

///

به گزارش میزان، روز شنبه تعداد اندکی معترض، تنها دَرِ ورودی سفارت ایران در لندن را مسدود کردند و مانع ورود دیپلمات‌های ایرانی به ساختمان سفارت شدند. این اقدام در حالی است که روزهای شنبه و یکشنبه در ایران روزهای کاری است و عوامل دیپلماتیک ما اکثر امور را در این دو روز با پایتخت‌ هماهنگ می‌کنند.

تعرض یک فرقه انگلیسی
گفتنی است، تعرض به سفارت ایران در لندن و اهمال پلیس انگلیس در برخورد با متعرضان، امری مسبوق به سابقه است. در تاریخ ۱۸ اسفند ۹۶، اندک اعضای یک فرقه وابسته به انگلیس در اقدامی تجاوزکارانه، سفارت ایران در لندن را مورد تعرض قرار دادند.

عوامل این فرقه در حالیکه حامل قمه و چماق بودند با شکستن پرچم کشورمان، وارد بالکن بیرونی ساختمان سفارت شدند و با سردادن شعار و سروصدا قصد جلب توجه داشتند. بگونه‌ای که در همان نخستین دقایق اقدام خرابکارانه آنها، رسانه‌های وابسته به آن‌ها و رسانه‌های ضدانقلاب، مدعی اشغال سفارت ایران شدند و بصورت زنده و لحظه به لحظه اقدامات خشن و خرابکارانه اعضای این فرقه منحرف را پوشش دادند.

البته خبر اشغال سفارتمان در لندن به سرعت از سوی سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان تکذیب شد؛ بهرام قاسمی سخنگوی وقت وزارت امور خارجه کشورمان در همین رابطه گفت که «در حال بررسی موضوع تعرض تعدادی عناصر تفرقه‌افکن و منحرف به سفارت کشورمان در انگلیس، از طریق سفارت ایران در لندن و سفارت انگلیس در تهران هستیم. برخلاف اخبار منتشر شده سفارت ایران در لندن اشغال نشده و تنها عناصر تفرقه‌افکنان که تعداد اندکی بوده‌اند به بالکن سفارت وارد شده‌اند».

حمله به سفارت ایران با دستور رئیس MI6
همچنین در روز دهم اردیبهشت ۱۳۵۹ یعنی به فاصله ۵ روز پس از شکست مفتضحانه آمریکایی‌ها در عملیات تجاوز طبس، شش مرد مسلح، سفارت ایران در لندن را به اشغال درآوردند و ۲۶ نفر از جمله ۱۷ کارمند سفارتخانه، هشت نفر مراجعه‌کننده و یک مأمور نگهبانی را به گروگان گرفتند.

۱۷ سال پس از حمله به سفارت ایران در لندن، یک مامور بازنشسته سرویس جاسوسی انگلیس از نقش پلیس این کشور و MI6 در شکل گیری این حادثه تروریستی پرده برداشت و فاش ساخت که «اشغال سفارت و مرگ دیپلمات‌های ایرانی را رئیس MI6 طرح‌ریزی کرده و اجرای آن را به چند تروریست عراقی که دست‌پرورده سازمان اطلاعاتی انگلیس بودند واگذار نمود».
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: