به‌روز شده در: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۶۴۲۶
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۱
از سری قوانین من‌درآوردی فوتبال ایران
با مصوبۀ جدید سازمان لیگ فوتبال ایران، پرسپولیس تهران به سومین جام فصل خود بدون برگزاری رقابت دست یافت تا پاداشی باشد بر دبل آنها در قهرمانی لیگ برتر و جام حذفی!
"خیبرآنلاین" - پرسپولیس تهران ساعاتی پیش با حکم رسمی  سازمان لیگ، عنوان قهرمانی سوپرجام ایران را در فصل 97/98 بدون انجام هرگونه رقابتی بدست آورد تا به بهانۀ دبل سرخ‌ها در کسب جام رقابت‌های لیگ برتر و جام حذفی ایران و نبود رقیبی برای انجام رقابت، توجیهی به ظاهر مناسب برای رها شدن از دردسرهای سوپرجام که از ابتدا سازمان لیگ در برگزاری آن دچار مشکل بود، مطرح شود!
 


به گزارش جام، سوپر جام به تازگی به کلکسیون تورنمنت‌های فوتبال ایران اضافه شده است و از بدو پیدایش آن، درک مناسبی از این جام وجود نداشت و آن را تحمیل شده به فوتبال ایران می‌دانستند! چرا که بسیاری از باشگاه‌ها عادت به برگزاری رقابت‌های چندجانبۀ پیش‌فصل و دوستانه، بدون دردسر و بدون جنجال کرده بودند و کسی نمی‌خواست تعطیلات تابستانی‌اش درگیر حواشی شود و طبق عادت موجود و تنبلی مشهودی که نسبت به لیگ‌های معتبر جهان داشتیم، ترجیح دادیم تا به هرشکلی که شده از دردسر سوپرجام عبور کنیم، اما فشارهای هواداران برای همقدم شدن با فوتبال روز دنیا، بالاخره آنها را مجبور به برگزاری این تورنمنت کرد، تورنمنتی که هنوز هم پس از چندین سال، کسی درک مناسبی از آن ندارد و حضور در آن را اختیاری می‌داند!

سازمان لیگ هنوز نتوانسته مناقشۀ دو باشگاه پرسپولیس و استقلال را در ماجرای سوپرجام فصل 96/97  به سرانجام برساند و پروندۀ درگیری طرفین به فیفا رسیده است که در اقدامی خیلی جذاب، آنها با توجه به قهرمانی پرسپولیس در جام حذفی و لیگ برتر، این تیم را قهرمان سوپرجام فصل تازه پایان یافته معرفی کردند! چرا که در آن سوی میدان رقیبی برای مقابله با پرسپولیس وجود نداشت! اما آیا این اتفاق در لالیگا، بوندسلیگا، لیگ جزیره و سری آ رقم نمی‌خورد؟! تیمی که در این لیگ‌ها دبل می‌کند، دیگر مجاز به برگزاری سوپرکاپ نیست و قهرمان جام سوم معرفی می‌شود؟!


 
باشگاه‌هایی که در تصویر فوق مشاهده می‌کنید، به دلیل دبل در دو تورنمنت حذفی و لیگ برتر و به دلیل نبود رقیب برای برگزاری تورنمنت سوپرکاپ، از سوی سازمان‌های برگزار کنندۀ لیگ‌های خود، به عنوان قهرمان سوپرکاپ معرفی نشده‌اند! بلکه باید در برابر تیم دوم جدول لیگ یا تیم نایب قهرمان جام حذفی به میدان بروند تا در صورت پیروزی به جام سوم دست پیدا کنند! البته همه در جریان هستیم که ما در عصر نوین فوتبال و جلوتر از تمام دنیا قدم برمی‌داریم و آنها اصلاً مفهوم سوپرکاپ را درک نمی‌کنند!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: