به‌روز شده در: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
برپایی کلاس های آموزش رقص در موسسه ای خصوصی تحت عنوان پرورش خلاقیت در زاهدان گلایه مندی تعداد زیادی از شهروندان را به همراه داشته و خواستار برخورد با عوامل این هنجارشکنی شده اند.
"خیبرآنلاین" - حرف شان شادابی و نشاط است و توجیه شان سنین پائین کودکان است. می گویند اینها چیزی از ارتباطات جنسی و علوم دینی و... نمی دانند و بچه باید بچگی کند و شاد باشد. رقص را نوعی بازی مهیج و پر جنب و جوش تعبیر می کنند و اختلاط دختر و پسر را با همان تشبیه خودساخته شان، خارج از عرف، قانون و شرع نمی دانند.
 
به گزارش راه دانا، مسئولان سازمان بهزیستی کشور و آموزش و پرورش حرف دیگری دارند و به صراحت بیان می کنند که هرگونه آموزش رقص در مهدکودک ها و مراکز آموزشی سراسر کشور ممنوع است.
 
طی هفته های اخیر انتشار کلیپ های رقص گروهی دانش آموزان در برخی نقاط کشور جنجال زیادی به پا کرد و مسئولان موضع گیری های متفاوتی کردند و از برخوردهای شدید در آینده خبر دادند.

این مصاحبه های لحظه ای و مقطعی مدیران مربوطه تنها محدود به مواردی می شود که در فضای مجازی و عمومی منتشر می شود اما  یا چشمان خود را بر تخلف در نقاط دیگر می بندند و یا اطلاع کافی از زیر مجموعه های تحت مدیریتی شان در دست ندارند.

سند 2030 که در قالب آن بی بند و باری، اختلاط دختر و پسر و تضعیف آموزه های دینی گنجانده شده بود پس از اعتراض جدی مقام معظم رهبری از چرخه اجرا خارج شد اما گویا برخی ها هنوز معتقدند که 2030 و ترویج فرهنگ غربی مساله ای است که به وسیله آن می توانند هم کسب درآمد کرده و هم خود را متمدن و با کلاس جلوه دهند.
 
رهبر انقلاب اسلامی در این باره می فرمایند: جان کلام در سند ۲۰۳۰ که فصل مهمی از آن به آموزش‌وپرورش اختصاص دارد، این است که نظام آموزشی باید جوری تنظیم شود که فلسفه، سبک زندگی و مفهوم حیات بر اساس مبانی غربی به کودکان و نوجوانان آموزش داده شود.

اجرای سند 2030با آموزش رقص در موسسات خصوصی!

ایشان در تبیین این واقعیت افزودند: غربی‌ها انتظار دارند معلمانِ متدین ما که علاقه‌مند به آینده کشور هستند، در کلاس درس خود برای آنها سرباز تربیت کنند، تا دانش‌آموز ما سرباز و رعیت همان وحشی‌های کروات‌زدهی ظاهرسازی شود که به راحتی آدم می‌کشند و به آدمکش‌ها کمک می‌کنند.
 
متاسفانه مدتی است که یکی از موسسات خصوصی در شهرستان زاهدان کلاس های ویژه ای با عنوان "آموزش رقص" به دختران و پسران راه اندازی کرده و مربی رقصنده آن نیز با موزیک های خارجی و آن طرف آبی با اجرای حرکات موزون و ریتمیک، سایر بچه ها را به رقص گروهی تشویق می کند.
 
این اقدام خلاف عرف و قانون در شرایطی در حال اجراست که کلیپ های رقص گروهی بچه ها و مربی آنها در کنار تبلیغات مختلف و اخذ هزینه مختص آموزش رقص به صورت آزادانه و بدون فیلتر در کانال های فضای مجازی این موسسه که برای عموم قابل دسترس و روئیت است منتشر می شود.
 
علی ایحال جای تعجب است که چگونه دستگاه های نظارتی همچون آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی از این موارد بی اطلاع بوده و یا سرپوش بر آن گذاشته اند و این سئوال مطرح می شود که آموزش رقص به دختران و پسران با مجوز کدام مسئول و ارگان صادر شده است؟! و چرا تا امروز جلوی هنجار شکنی ها گرفته نشده است؟!
 
بر اساس ادعای سایت محلی عصر هامون،  تصاویر و کلیپ های آموزش رقص در این موسسه و جزئیات بیشتر توسط شهروندان به پایگاه خبری عصرهامون ارسال شده است و در صورتی که عزمی برای برخورد با این قبیل اقدامات از سوی مسئولان وجود داشته باشد اطلاعات لازم در اختیار آنها قرار داده می شود اما از انتشار عمومی معذور هستیم.
برچسب ها: آموزش ، رقص ، موسسات ، سند ، 2030 ، خیبر ، آنلاین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: