به‌روز شده در: ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
مأموریت اصلی این هواپیما مقابله با سامانه‌های زیرسطحی‌ و شناورهای دریایی بوده و علاوه بر تجهیزات شناسایی و تجسسی شامل سیستم‌های الکترواویونیکی، مخابراتی و رادارهای پیشرفته که توانایی جنگ الکترونیک بالایی به آن می‌دهد، به انواع موشک‌های ضدکشتی نیز مجهز است که هم زیر بال و هم داخل بدنه هواپیما نصب می‌شوند.
"‌خیبرآنلاین" - سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست خبری نمایش قطعاتی از پهپاد ساقط‌شده آمریکایی، اظهار داشت: ما می‌توانستیم هواپیمای p-8 آمریکا را که 35 سرنشین داشت و همراه پهپاد بود مورد هدف قرار دهیم، اما این کار را نکردیم چرا که هدف ما از سرنگونی پهپاد آمریکایی اخطار به نیروهای تروریست رژیم آمریکا بوده است.

به گزارش تسنیم، هواپیمای P-8 (پوسایدون) که سردار حاجی‌زاده به آن اشاره کرد، یک هواپیمای گشت دریایی ساخت شرکت بوئینگ (بر اساس بوئیگ737) است که اولین پرواز خود را در سال 2009 انجام داد تا جایگزینی برای هواپیماهای قدیمی‌تر مثل P-3 (اوریون) باشد.


پرواز هواپیمای گشت دریایی P-3 (عقب) به‌همراه P-8 (جلو)

این هواپیما با طول بدنه 39/47 متر، طول بال 17/64 متر و ارتفاع 12/83 متر می‌تواند در شعاع بیش از 2200 کیلومتر عملیات کند؛ سقف پرواز آن 12500 متر و حداکثر برد آن نیز 7500 کیلومتر (با مخازن سوخت اضافی) است.

مأموریت اصلی این هواپیما مقابله با سامانه‌های زیرسطحی‌ و شناورهای دریایی بوده و علاوه بر تجهیزات شناسایی و تجسسی شامل سیستم‌های الکترواویونیکی، مخابراتی و رادارهای پیشرفته که توانایی جنگ الکترونیک بالایی به آن می‌دهد، به انواع موشک‌های ضدکشتی نیز مجهز است که هم زیر بال و هم داخل بدنه هواپیما نصب می‌شوند.به گزارش جنگاوران، P-8 اولین هواپیمای نظامی جهان است که به‌صورت خاص برای عملیات مشترک با هواپیماهای بدون سرنشین ساخته و نیروی دریایی آمریکا خواهان هماهنگی  این هواپیما با گلوبال هاوک شد.


داخل هواپیمای P-8

در این همکاری می‌توان گلوبال  هاوک را از درون P-8 و یا از درون مقر فرمانده‌ای هدایت کرد و تصاویر دوربین و رادار گلوبال هاوک در P-8 دریافت می‌شود. می‌توان هدف را توسط گلوبال هاوک کشف کرد و توسط پی8 هدف قرار داد.

این هواپیما دارای 7 خدمه است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: