به‌روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
۶ تشکل‌ اصولگرای فرهنگیان در نامه‌ای به رییس‌جمهور با اشاره به انتخاب سرپرست جدید آموزش و پرورش هشدار دادند: جای شگفتی است که سکّان کشتی هدایت ۱۳ میلیون دانش‌آموز و راهبری یک میلیون معلم فرهیخته به یک تندروی سیاسی سپرده شود!
"خیبرآنلاین"- 6 تشکل فرهنگیان در نامه‌ای به رئیس‌جمهور درباره انتصاب سرپرست جدید آموزش و پرورش، ابزار نگرانی کردند.

به گزارش تسنیم ،در نامه آنها آمده است:

جناب آقای دکتر روحانی!

آموزش و پرورش به عنوان نهادی حساس و دیربازده، بیش از هر وزارتخانه‌ای نیاز به ثبات مدیریت دارد آنهم مدیریتی فرهنگ‌مدار و معلمانه اما متاسفانه در دوران ریاست جمهوری جنابعالی شاهد تزلزل و بی‌ثباتی در مدیریت این دستگاه سرنوشت‌ساز بوده‌ایم.

چندان که ظرف مدت 6 سال، زمام امور تعلیم و تربیت نسل آینده را به سه وزیر و یک سرپرست سپرده‌اید! و طبعاً دامنه این تغییرات شتابزده به مدرسه کشیده شده و خانواده‌ها را از بی سر و سامانی اوضاع آموزش و پرورش نگران ساخته است و مکرراً شاهد بروز ناملایمات و حوادث زیانباری هستند که سرنوشت عزیزانشان را تهدید می‌کند.

آخرین تنشی که اخیراً بر پیکر مدیریت وزارت آموزش و پرورش وارده آمده، انتصاب فردی با پیشینه عملکردی کاملاً حزبی و سیاسی به سرپرستی این وزارتخانه است، فردی که وابستگی‌های گروهی و سابقه گرایش‌هایش به سردمداران جریان فتنه و موضعگیری‌ها و رفتارهای تند سیاسی‌اش همواره با اعتراضات فراوان و ایجاد تشنج در جامعه مواجه بوده است چندان که حتی در سمت معاونت سیاسی استانداری نیز مسئولان بالاتر دولت شما ایشان را تحمل نکرده‌اند.

همچنین لااقل می‌توان گفت که موضعگیری‌های نسنجیده‌اش اتهام حمایت از برنامه 2030 را متوجه او ساخته است.

جناب آقای دکتر روحانی!  شما می‌دانید که مقام معظم رهبری همواره نسبت به حزبی و سیاسی شدن آموزش و پرورش هشدار داده‌اند و مدیران این وزارتخانه را از رفتار گروهی و جناحی برحذر داشته‌اند و از آن با تعبیر « سَمّ » یاد کرده‌اند لذا جای شگفتی است که سکّان کشتی هدایت 13 میلیون دانش آموز و راهبری یک میلیون معلم فرهیخته به یک تندروی سیاسی سپرده شود! فردی که در همان روزهای نخست سرپرستی، نشستی با «خانه احزاب» گروه‌های اصلاح‌طلب فرهنگی برگزار می‌کند و سخنگوی دولت جنابعالی در این جلسه خواستار حمایت احزاب فوق‌­الذکر جهت معرفی ایشان به عنوان وزیر می‌شود.

جناب آقای رئیس جمهور! تقاضا داریم به جامعه والامقام فرهنگیان از دریچه چند گروه سیاسی اصلاح طلب نگاه نکنید و نگذارید منزلت و مصلحت معلم، بیش از این قربانی مصالح سیاسی این گروه‌­ها شود؛ جامعه فرهنگیان که سال‌هاست تحقق عدالت و وعده‌های انتخاباتی و مطالبات برحق خویش را به انتظار نشسته‌اند، نگران آن هستند که در قبال واگذاری بخشی از مطالباتشان در قالب نظام رتبه‌بندی، شاهد آن باشند که آموزش و پرورش به یک حزب تمام عیار در ایام انتخابات آتی تبدیل شود و اهداف متعالی تربیت کودکان و نوجوانان کشور، تحت تاثیر منافع سیاسی و حزبی گروهی قدرت طلب زیرپا گذاشته شود.

ریاست محترم شورایعالی انقلاب فرهنگی! دوران مسئولیت شما به سرعت سپری می‌شود، نگذارید فاجعه بهره‌برداری ابزاری از معلم، دانش‌آموز و مدرسه، در راستای منافع قدرت‌طلبانه یک جریان سیاسی در دولت شما انجام و به نام شما تمام شود.

امید داریم فشارهای این جریان سیاسی، منجر به تکرار ماجرای شهردار سابق نشود و جنابعالی را به تائید انتصابی ناخواسته وادار نکند؛ یقین داشته باشید که در جمعیت میلیونی معلمان،‌ شخصیت‌های فرهیخته، آزاده و بی‌حاشیه‌ای برای جانشینی شهیدان رجایی و باهنر وجود دارند.

کانون تربیت اسلامی، جمعیت اسلامی فرهنگیان، انجمن اسلامی فرهنگیان خراسان، انجمن اسلامی فرهنگیان آذربایجان شرقی، جمعیت اسلامی فرهنگیان حامی دولت اسلامی و جمعیت اسلامی فرهنگیان عدالتخواه استان اصفهان.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: