به‌روز شده در: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۶۸۷۷
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
هزینه‌ی هزینه‌تراشی‌ها را بپردازید
گاندو فقط قطعه‌ای از واقعیت پازل بزرگی است که به واسطه‌ی نابخردی و بی تدبیری بنفش‌ها منجر به نفوذ جاسوسان شناسنامه‌داری شد که حتی طعم آدامس دهان روحانی را استشمام می‌کردند
"خیبرآنلاین" - محمدجواد ظریف با ارسال نامه‌ای به امام خامنه ای، با توجه به پخش سریال روشنگرانه و بصیرت افزای گاندو که در آن به پروژه ی عمیق و خطرناک نفوذ به صورتی صریح و انقلابی پرداخته شده بود، انتقاد کرده و ادامه ی حضور خود در کسوت وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی را با توجه به موضوعات مطرح در این سریال، غیرشرعی قلمداد نموده و از معظم له در این باره راهنمایی خواسته است!

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، خبر فوق ابتدا در فضای مجازی منتشر شد و نسبت به صحت آن تردید وجود داشت اما با تائید کلیات آن توسط سخنگوی وزارت امور خارجه مشخص شد که ظریف همچنان به دنبال پیداکردن راه گریزی جهت خروج از دولت روحانی است.

او که علاوه بر ایفای نقش های عجیب دیلپماسی در سال های دور، طی 6.5 سال اخیر نیز با اختیار کامل هر اقدام نابجایی که مدنظر را داشت، اجرایی نمود و حالا، با شکست در اکثر پروژه ها، به عنوان یکی از مظاهر مشکلات فعلی کشور محسوب می شود، مدتی است بنا را بر بهانه گیری و استعفا قرار داده است.

ظریف در اوایل اسفندماه 1397 و دقیقا در شبی تاریخی که ابهت جبهه مقاومت و پیروزی آن بر دشمنان منطقه ای و فرامنطقه ای با سفر بشار اسد رئیس جمهور سوریه، به ایران برای جهانیان در حال روایت بود، با یک پست احساسی در صفحه ی خود در اینستاگرام، اعلام کرد چون او را به جلسه روسای جمهور ایران و سوریه دعوت نکرده اند، استعفا می دهد!

تقریبا تمامی تحلیلگران سیاسی از همان لحظات نخست انتشار این استعفانامه، آن را صوری قلمداد نمودند و مطابق همان تحلیل ها، عمر استعفای مشکوک او حتی به 48 ساعت هم نکشید و باز هم به دفتر خود بازگشت. البته همچنان دلایل واقعی آن استعفا برای مردم شفاف نشده اما بسیاری بر این عقیده اند که خبر آن باعث به حاشیه رفتن خبر اصلی که حضور بشار اسد در ایران و دیدارهای جداگانه با ولی امر مسلمین و رئیس جمهور بود، شد!

وزیر شکست خورده ی روحانی در امور خارجه، این بار یک سریال تلویزیونی را مستمسک گرفتن امتیازات بیشتر و یا فرصتی برای فرار از دولت قرار داده و البته با زرنگی تلاش کرده فلش ها را متوجه عمود اصلی خیمه انقلاب کند که دوراندیشی رهبری این هدف را ناکام گذاشت.

شاید اگر هر کس دیگری هم جای ظریف بود، نزدیکترین راه برای فرار از مهلکه ی خودساخته را همین استعفا انتخاب می کرد چرا که از مجلس لاریجانی توقع سوال و استیضاح او انتظاری نابجاست و طبیعی است که فقط استعفا می تواند خروج او از دولت را با کمترین هزینه مواجه کند.

این در حالی است که بی تدبیری و عدم توانایی در اداره مذاکرات و خسارت محض برجام باعث تحمیل هزینه های هنگفت مالی و غیرمالی به کشور شده و باند مشترک روحانی و ظریف و لاریجانی و همکاران آنها که بانیان اصلی تحمیل برجام بوده اند و کشور را در این مشکل بزرگ وارد کرده اند، باید هزینه های این معضل را بپردازند.

مردم ایران و ناظران سیاسی یادشان نرفته که علیرغم همه ی نهی ها و انذارها، ظریف با وزیر خارجه ی آمریکا قدم زد و عکس یادگاری گرفت و به خیال خام خود، تابوی مذاکره با شیطان بزرگ را شکست. اگر در همان دوران حمایت های پدرانه ی رهبری معظم نبود، قطعا اتفاقات تلخی برای وزیر خوش خنده ی دولت روحانی به وجود می آمد.

مگر ملت ایران دچار بیماری فراموشی شده که خنده های تا بناگوش ظریف هنگام مواجهه با دشمنان و اخم و عصبانیت او حین در برخورد با نمایندگان مجلس را از یاد ببرند؟
مگر دلسوزان و دلواپسان عزت و استقلال کشور در حین مذاکرات فریاد نمی زدند که این روش مذاکره، خیانت به ایران عزیز و خدمت به دشمنان است؟ آیا کمترین توجهی کردند؟
مگر به مردم قول نداده بودند همه ی تحریم های اقتصادی و مالی و بانکی و غیربانکی بالمره لغو خواهد شد؟ چه شد!
مگر نمی گفتند که فقط ما زبان دنیا را می فهمیم و بلدیم با دنیا مذاکره کنیم؟ مگر به انقلابیون خرده نمی گرفتند که در میز مذاکره فقط انشا می خوانند؟ آیا خواندن انشا بهتر بود یا نوشتن املای آمریکا و اروپا؟!
مگر در تیم مذاکره کننده ی روحانی و ظریف جاسوس رسمی نگرفتند و هم اکنون همان فرد بازداشت نیست؟ مگر جاسوس دیگری فرار نکرد؟

گاندو فقط قطعه ای از واقعیت پازل بزرگی است که به واسطه ی نابخردی و بی تدبیری بنفش ها منجر به نفوذ جاسوسان شناسنامه داری شد که حتی طعم آدامس دهان روحانی را استشمام می کردند.

از چه ناراحتند و از چه می گریزند؟

کاسبان برجام باید تا آخرین لحظه بمانند و تا پایان این راه، تمامی هزینه های تحمیل این خسارت محض به کشور را پرداخت کنند. هیچ راه فراری برای آنها وجود ندارد.

آنها هم اکنون نیز سر عقل نیامده اند و علیرغم این که با خروج آمریکا به عنوان یک از طرف های برجام از آن، این توافق عملا از بین رفته و فاقد جایگاه حقوقی است، اما بر سر جنازه اش همچنان نشسته اند و کشور و ملت ایران را معطل سرابی کرده اند که پایانش به مراتب بدتر از امروز است. کدخدایشان به آنها لگد پرتاب کرد، حالا کاسه ی گدایی پشت در خانه ی رعیت گذاشته اند!

همه این اقدامات باید اولا نزد افکار عمومی مورد محاکمه قرار گیرد و ثانیا در دادگاه های صالحه ی رسمی کشور پاسخگوی این همه سوءمدیریت و هزینه تراشی ها باشند.

نکته پایانی اینکه، مگر دولت روحانی چه بلایی بر سر کشور آورده و در آن چه می گذرد، که وزیران یک به یک در حال فرار از دولت هستند؟!
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
0
0
اتفاقا" بزرگترين مشكل ملت ايران ,همين بيماري فراموشيست. چرا كه اگر بخش زيادي از مردم ما مبتلا به اين بيماري مخرب نبودند هرگز شيخ كليد ساز را كه از نوچه هاي هميشگي شيخ مغروق استخر فرح بود و سابقه مسئوليتهاي مختلف در دو دولت شيخ مغروق داشت كه ركورددار بي تدبيري و افزايش تورم و بروز پديده شوم تجملگرايي مديران و مسئولان ارشد دولتي در دهه هفتاد بود , به رياست جمهوري انتخاب نمي كردند.
سید ابراهیم میرپورفرد
|
-
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
0
0
بسمه تعالی

ظریف تحصیل کرده ی آمریکا در 3 مقطع کارشناسی،ارشد و دکترا.

ظریف کسی که معتقد بود آمریکا می تواند با یک موشک سیستم دفاعی ایران را نابود می کند.

ظریف کسی که چندین سال در خصوص مذاکرات برجام نافرجام با دشمنان اسلام و ایران به خصوص شیطان بزرگ مذاکره کرد.

ظریف کسی که در هنگام سفر مهم دکتر بشار اسد به ایران استعفا داد.

ظریف کسی که ...

ولی در بیانی کوتاه در خصوص تحریم آقای ظریف از سوی آمریکا شاید بتوان چنین گفت :

آمریکا به همراه سایر دولت های اروپایی و با گرای غرب گرایان و ذلت پذیران داخلی می خواهند از سوختن ظریف جلوگیری نمایند زیرا:
چرایی تحریم مضحک ظریف از سوی آمریکا؟؟؟!!!
«می خواهند به ظریف وجهه ی ضد آمریکایی بدهند تا با همین دست آویز ی که در اختیار ظریف و جریان حامی مذاکره با غرب در ایران اسلامی قرار می دهند؛برای انتخابات ریاست جمهوری دور بعد ایشان را وارد صحنه ی انتخابات نمایند و حامیان آقای ظریف با همین دست آویز دهان منتقدان عملکرد خسارت بار آقای ظریف را در طول مذاکرات نافرجام برجام و همچنین سایر عملکردهای غیر عقلانی آقای ظریف از جمله ماجرای استعفای ایشان را ببندند».
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: