به‌روز شده در: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۱
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
رادیو ملی آمریکا گزارش داد توئیت رئیس‌جمهور این کشور درباره حادثه مرتبط با برنامه فضایی ایران، نوع ماهواره جاسوسی آمریکا را فاش کرد.
"خیبرآنلاین" -  رصدکنندگان سامانه‌های ماهواره‌ای بر این اعتقادند تصویری که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه توئیت کرد توسط پیشرفته‌ترین ماهواره جاسوسی آمریکا گرفته شده است.

به گزارش  باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اینترنتی رادیو ملی آمریکا [ان پی آر]، «مارک لانگبروئک» از رصدکنندگان سامانه‌های ماهواره‌ای مستقر در هلند معتقد است تصویری که ترامپ از حادثه ادعایی انفجار یک ماهواره‌بر در مرکز فضایی امام خمینی (ره) سمنان توئیت کرده است به طور قطع توسط ماهواره‌ای به نام یو اس آ ۲۲۴ (USA ۲۲۴) ثبت شده است.

این ماهواره که توسط دفتر شناسایی ملی آمریکا در سال ۲۰۱۱ پرتاب شد و یکی از محرمانه‌ترین ماهواره‌های آمریکاست تقریبا تمام اطلاعات مربوط به آن سری نگه داشته شده است. اما لانگبروئک می‌گوید با توجه به اندازه این ماهواره و مدار حرکت آن، اکثر ناظران معتقدند یو اس آ ۲۲۴ یکی از ماهواره‌های شناسایی چند میلیارد دلاری KH-۱۱ آمریکاست.

وی گفت: این ماهواره برخلاف تلسکوپ فضایی هابل، اساساً یک تلسکوپ بسیار بزرگ است، اما به جای اینکه به دنبال ستاره‌ها بگردد، با نگاه به سطح زمین از تمامی جزئیات تصویربرداری می‌کند.

وی اظهار داشت تصویری که روز جمعه توسط ترامپ منتشر شد آنقدر مفصل بوده است که برخی کارشناسان شک داشتند که آیا واقعاً می‌توانست از یک ماهواره در فضای فوقانی زمین ثبت شده باشد.

رئیس جمهور آمریکا در پیامی در صفحه توییتر خود نسبت به حادثه ادعایی انفجار یک ماهواره‌بر در مرکز فضایی امام خمینی (ره) سمنان واکنش نشان داد و نوشت: «آمریکا در حادثه فاجعه‌بار آماده‌سازی نهایی برای پرتاب ماهواره‌بر سفیر در سایت سمنان در ایران دخالت نداشت.» وی در ادامه نوشت: «برای ایران بهترین‌ها را آرزو می‌کنم و آرزوی موفقیت برای تعیین دلیل انفجار در این سایت (مرکز فضایی امام خمینی) را دارم.»

گاف ترامپ در توئیت خود درباره ایران

ظاهرا قصد رئیس‌جمهور آمریکا از ارسال این توئیت تبری جستن از گزارشی است که نیویورک‌تایمز در بهمن ماه گذشته (اینجا) منتشر کرد و در آن به نقل از مقامات پیشین و کنونی دولت آمریکا نوشته بود دولت دونالد ترامپ روند اجرای برنامه مخفیانه‌ای را که از زمان دولت اوباما آغاز شده و هدف آن خرابکاری در برنامه موشکی ایران است، تسریع کرده است.

ادعای ترامپ و رسانه‌های غربی درباره ناکامی ایران در سومین تلاش خود برای پرتاب ماهواره در سال ۲۰۱۹ در حالی صورت می‌گیرد که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران به عنوان متولی این امر، ضمن تکذیب این ادعا، خبرنگاران رسانه‌های مختلف کشور را برای بازدید از ماهواره در حال آماده‌سازی «ناهید» به پژوهشگاه فضایی دعوت کرده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: