به‌روز شده در: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
تعدادی نیت‌خوانی و آینده‌گویی کرده‌اند که افراد منتقد، اکنون به دفتر رهبری نزدیک شده‌اند و عنقریب است انتقادات را متوجه عمود خیمه‌ی انقلاب نمایند؛ در مقابل منتقدان اصرار دارند که نقدشان دقیقا منطبق بر مطالبات دهها ساله‌ی ولی امر مسلمین و با رویکرد بر زمین نماندن منویات معظم له صورت گرفته است
"خیبرآنلاین" - چند روزی است فضای رسانه ای در جبهه انقلاب درگیر یک بحث کاملا جدی، سخت و البته تا حدی خشن شده است با این تفاوت که نقطه ی اصلی شروع کننده ی این مباحثه ی علنی و فراگیر، ضرورت پوست اندازی در صداوسیما اعلام شده و البته نیش و کنایه ای به برخی افراد متنفذ نیز وارد آمده، اما در طیف مقابل که از لحاظ کمیت قابل توجه است، بیشترین هدف حمایت از یکی از متنفذان انتخاب شده و عملا موضوع اصلی که نحوه ی مدیریت رسانه ی ملی است، تحت الشعاع قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، آغازکننده ی این مباحثه که البته شاید از لحاظ زمانی با تاخیر و دیر هم انجام شده، وحید جلیلی است؛ از چهره های مورد وثوق در جبهه فرهنگی انقلاب که نه تنها در بیت رهبری نیز رفت و آمد دارد، بلکه طی دورانی طولانی، نگاه معتمدانه ی خاصی به وی صورت گرفته است. او اگرچه برادر دکتر سعید جلیلی نیز هست و هرچند از لحا گفتمانی در یک جبهه تعریف می شوند، اما همگان می دانند که این 2 برادر سعی کرده اند علیرغم همکاری های گفتمانی، اما چهره ای مستقل از هم داشته باشند و کمتر به مسایل یکدیگر ورود نموده اند.

او طی 15 روز گذشته 3 اطلاعیه‌واره‌ی 5 هزار کلمه ای منتشر نموده که در اولین آن، به بهانه ی نقد سریال تاسف برانگیز "بوی باران" (عروس تاریکی سابق) به ریشه یابی عملکرد 26 ساله ی یک تیم فعال در صداوسیما پرداخته و درصدد برآمده است با ادبیات مختص وحید جلیلی، با درج برخی اسامی، نیش و کنایه هایی نثار آنان نماید.

همین کنایه ها کافی بود تا لشکری به خط شده و به بهانه ی دفاع از یکی از چهره های مورد وثوق در بیت رهبری، اصل ماجرا که ضرورت تغییر در سبک مدیریت 26 ساله ی صداوسیماست، به حاشیه برود.

عده ای معتقدند در "شرایط حساس کنونی" نباید اینگونه به خودی ها تاخت و در مقابل جماعتی معتقدند همه ی 41 سال گذشته "شرایط حساس کنونی" وجود داشته و قطعا با رویکرد برحق انقلاب اسلامی، طی همه ی سالهای پس از این نیز "شرایط حساس کنونی" ادامه خواهد یافت.

جماعتی انتقاد کرده اند که فرد مورد هجمه قرار گرفته، خودرویش پراید است و منزلش پایین از میدان فلسطین و به مدح شخصیت وی پرداخته اند، در مقابل عده ای می گویند مگر کسی به تقوای شخصی و زندگی ساده و شخصیت قابل احترام این فرد خرده گرفته است؟ موضوع به نحوه ی مدیریت باز می گردد.

تعدادی دیگر نیت خوانی و آینده گویی کرده اند که افراد منتقد، اکنون به دفتر رهبری نزدیک شده اند و عنقریب است انتقادات را متوجه عمود خیمه ی انقلاب نمایند؛ در مقابل منتقدان اصرار دارند که نقدشان دقیقا منطبق بر مطالبات دهها ساله ی ولی امر مسلمین و با رویکرد بر زمین نماندن منویات معظم له صورت گرفته است.

ظاهرا بگومگوها ادامه دارد و طرفین حالا به خاطره گویی، مچ گیری، افشای مسائلی که بعضا از محدوده ی اخلاق خارج می شود، مباحث شخصی و عقده گشایی های چندین ساله (اکثرا مربوط به انتخابات سال 1392) مشغول شده اند و باز هم ظاهرا آنچه که همینک حتی توسط آغازکننده ی این مباحثه مورد غفلت قرار گرفته، ضرورت پوست اندازی در تنها رسانه ی رسمی انقلاب، جوان سازی آن و بازگشت صداوسیما به دامان انقلاب اسلامی است.

نکته‌ی پایانی خطاب به طرفین این مباحثه اینکه، به عنوان اعضای فعال در جبهه بزرگ انقلاب، از هرگونه "خودستایی"، "خودپسندی" و "منیت" مراقبت نمایید که همینک نقطه نظرات شما در برابر چشمان مردم قرار گرفته و آنها مشغول قضاوت درباره ی کلیت جبهه انقلاب و نحوه ی نقد درون گفتمانی آن هستند. برای آنان این ضلع یا آن ضلع جبهه انقلاب تفاوت چندانی ندارد و از بسیاری از ماجراهای درون جبهه ای بی اطلاع هستند و همه ی مطالب را به نام همه ی جبهه می نویسند. حالا که این مباحثه ی جدی شکل گرفته، تلاش کنید منطق اسلامی و انقلابی بر همه چیز غلبه پیدا کند.

در این باره نکات دیگری مطرح است که به زودی منتشر خواهیم کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: