به‌روز شده در: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
جنتی با اشاره به اینکه باید مالیات عادلانه و واقعی و بر اساس درآمد‌های واقعی مردم وصول شود، گفت: مالیات پزشکان باید دقیق، واقعی و شفاف حساب شود و تنها راه این است که از طریق کارتخوان‌ها ریز درآمد مشخص شود.
"خیبرآنلاین" - «نادر جنتی» شب گذشته (سه شنبه 26 شهریور) در برنامه پایش که به موضوع الزام پزشکان به نصب کارتخوان اختصاص داشت با اشاره به اینکه به موجب بند (ی) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ و تبصره (۲) ماده (۱۶۹) قانون مالیات‌های مستقیم، کلیه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی، مکلفند در چهارچوب آیین نامه تبصره (۲) ماده (۱۶۹) قانون مالیات‌های مستقیم، نسبت به نصب، راه اندازی و استفاده از پایانه فروشگاهی از ابتدای سال ۱۳۹۸ اقدام کنند، گفت: سازمان نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی باید به تکلیف خود  در این خصوص عمل کنند.

به گزارش راه دانا، معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه همه صاحبان درآمد و فعالان اقتصادی بر این باورند مالیات حق دولت است، ادامه داد: با این وجود از این نکته شاکی هستند که مالیات‌ها عادلانه نیست.

وی با تاکید بر اینکه می‌خواهیم مالیات عادلانه و واقعی باشد و بر اساس درآمد‌های واقعی مردم مالیات وصول شود، گفت: مالیات پزشکان باید دقیق، واقعی و شفاف حساب شود و تنها راه این است که از طریق این کارتخوان‌ها ریز درآمد مشخص شود. افرادی که کارتخوان دارند، اطلاعات درآمدی آنها در نظام مالیاتی ثبت و ضبط می‌شود و بعدا با اظهارنامه مالیاتی آن‌ها سنجیده می‌شود و اگر مطابق هم بودند دیگر بررسی نمی‌شود.

جنتی با اشاره به همکاری خوبی که از سوی دستگاه‌های اجرایی در این زمینه تاکنون انجام شده است ابراز امیدواری کرد که در سال‌های آینده مالیات‌ها واقعی می‌شود و درباره صاحبان دیگر مشاغل نیز گفت: اطلاعات خریداران ارز و سکه هم در سامانه مالیات بارگذاری می‌شود و از این افراد مالیات دریافت می‌شود با جمع آوری دقیق اطلاعات در آینده تمکین مردم در پرداخت مالیات چند برابر خواهد شد.

وی با بیان اینکه طبق قانون به تدریج از اقشاری مختلف برای نصب کارتخوان فراخوان می‌شود، گفت: در جراید فراخوان نصب و راه اندازی دستگاه کارتخوان برای ۵۰ شغل  مشمول این قانون همچون مشاوران حقوقی، مشاوران املاک، دفاتر رسمی، وکلا آگهی شده است. این مشاغل پیش از این مالیات علی الراس پرداخت می‌کردند که ممکن است در حق افرادی ظلم باشد اما سازمان امور مالیاتی به دنبال واقعی سازی مالیات است.

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی خاطرنشان کرد: این کار دریافت اطلاعات درآمدی شفاف با استفاده از ابزاری همچون پایانه فروشگاهی، گردش حساب‌ها، شناسایی املاک امکان پذیر می‌شود و سال ۹۸، بر اساس این اطلاعات شفاف درآمدی، مالیات گرفته می‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: